جاذبه های گردشگری کیش

چه یک ماجراجوی اهل غواصی باشید که  به دنبال کشف تپه های مرجانی دریایی آب های نیلگون خلیج فارس است و چه به دنبال سواحل آفتابی برای آفتاب گرفتن هستید و در عین حال می خواهید لذت استشمام بوی نمک را احساس کنید و کتاب بخوانید، منطقه آزاد تجاری جزیره کیش همان چیزی است که به دنبال آن هستید. جاذبه های گردشگری کیش بسیار متنوع است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

جزیره مرجانی کیش از مهم ترین جاذبه های گردشگری کیش

جزیره کیش یکی از جزایر کوچک و در عین حال زیبای جنوب ایران واقع در خلیج فارس است و دارای یکی از زیباترین جزایر مرجانی در جهان می باشد که از جمله معروف ترین جاذبه های گردشگری کیش به شمار می رود. با وجود اینکه کیش جزیره بزرگی نیست (91 کیلومتر مربع) اما دور‌تا‌دور آن را سواحل زیبایی در بر گرفته که می‌توانید در آن به تفریحات ساحلی مانند شنا و غواصی بپردازید. جزایر مرجانی در بستر دریا باعث شفافیت و پاکسازی آب دریا شده به گونه ای که زیبایی های دنیای زیر آب را به طور واضح قابل دیدن کرده است.

قنات کاریز جزیره کیش

حتی اگر در یک جزیره لوکس هم که باشید می توانید از آثار فرهنگی هزار ساله آن لذت ببرید. جزیره کیش از دوران امپراطوری هخامنشیان مسکونی بوده و دارای فرهنگ و تاریخ غنی می باشد. کاریز کیش یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کیش می باشد که بقایای قنات قدیمی است که آن را تبدیل به یک شهر زیرزمینی و موزه برای بازدید مردم کرده است.

ایرانی ها از شش هزار سال پیش حتی پیش از رومی ها از سیستم قنات برای سازگاری با آب و هوای خشک استفاده می کردند. قنات ها سیستم های هیدرولیکی هستند که از دیوارهای عمودی تشکیل شده و همچون فیلتری آب را به سمت بالا هدایت می کنند. کاریز قنات کیش در 2500 سال پیش برای تامین آب اهالی جزیره استفاده می شده است. این کاریز متشکل از چندین تونل ( 10000 هزار متر) است که در عمق 16 متری زمین مرجانی جزیره حفر شده است. برای کارکرد بهتر، قنات باید از ارتفاع بالا به سمت دره ها پیش روی کند. اما جزیره کیش دارای ارتفاع زیادی نیست. با این وجود قنات موجود در آن هنوز یکی از بهترین قنات های ایران به شمار می رود. از دیگر خصوصیات منحصر به فرد کاریز کیش زمین مرجانی آن است. وجود این مرجان ها باعث تلخیص و پاکیزگی آب قنات می شوند. علاوه بر آن زمانی که در این شهر زیر زمینی راه می روید بر در و دیوار آن آثار فسیل مرجان ها، صدف ها و فسیل 500 میلیون ساله یک لاک پشت و ... را مشاهده می کنید.  

کشتی یونانی 

یادتان نرود با کشتی یونانی و پس زمینه دل انگیز غروب ارغوانی آن سلفی بگیرید. اگر در ساحل غربی جزیره قدم بزنید کشتی متروکه ای را می بینید. این کشتی که متعلق به یونان بوده است در حدود 50 سال پیش در ساحل جزیره کیش به گل نشست و تا کنون در آن مکان آرام گرفته است. این کشتی یکی از جاذبه های گردشگری کیش است که به نماد این جزیره نیز تبدیل شده است.

دیگر جاذبه های گردشگری کیش

جزیره کیش یکی از بهترین مقاصد گردشگری در میان ایرانیان مخصوصا نسل جوان است. مراکز خرید شیک و مدرن، رستوران ها، فعالیت های آبی و سواحل آن یک بسته گردشگری بی نظیر برای یک سفر رویایی و دل انگیز است.

بهترین زمان برای رفتن به جزیره کیش

یکی از عمده دلایل محبوبیت کیش، آب و هوای لطیف و گرم آن در زمستان است. در حالی که بقیه جاهای ایران سرد و یخبندان است در این جزیره می توان با پای برهنه به روی ماسه ها قدم زد و یا در آب های فیروزه ای به جت اسکی پرداخت.

بهترین زمان برای رفتن به جزیره کیش و دیدار از جاذبه های گردشگری کیش، دی تا فروردین است. آب و هوای جزیره کیش به طور کلی گرم و شرجی است و متوسط دمای هوا در طول سال 26 درجه سانتیگراد می باشد. در تابستان درجه هوا به 40 درجه می رسد.

اقامت در هتل های جزیره کیش

تصور کنید در یک هتل هستید که مانند قصرهای هخامنشی دارای تندیس های سربازان پارسی و تندیس های سنگی شیر و انسان و ستون های برافراشته و دکوراسیون منحصر به فرد است. منظره بیرون از اتاق حتی این اقامت را به تجربه ای خاطره انگیز تبدیل می کند. 

 اگر شما اهل هتل های دریایی هستید هتل ترنج انتخاب شما خواهد بود. هتل ترنج اولین مجموعه اتاق های ویلایی روی آب در ایران است و کف شیشه ای آن منظره مرجان های رنگارنگ زیر آب را پیش چشم ها نمایان می کند. در این هتل 5 ستاره اقامتی خاطره انگیز را تجربه خواهید کرد و در عین حال منظره زیبای طلوع و غروب خورشید از کرانه دریا را به تماشا خواهید نشست.

کیش یک منطقه آزاد تجاری است که در حدود 15 درصد سهم واردات ایران را در بر می گیرد. علاوه بر آن،  پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری دارد. شما می توانید از تمام نقاط ایران با یک پرواز کوتاه به آن برسید و از جاذبه های گردشگری کیش استفاده کنید. توریست ها برای ورود نیازی به ویزا ندارند.


  • تور کیش خرداد
    3 شب
    شروع قیمت از : 1,035,000 تومان
    تاریخ اعتبار : 01 خرداد - 31 خرداد

نظرات

ثبت نظر