معرفی کاریز کیش

معرفی کاریز کیش یکی از جاذبه های گردشگری واقع در جزیره کیش

جزیره ایرانی کیش واقع در خلیج فارس به دلیل معماری یا تاریخچه خود به شهرت دست نیافته است. این جزیره بیشتر شبیه به میامی می باشد و با ساحل های با شکوه و مراکز خرید شناخته می شود. جزیره کیش یکی از مشهورترین مقصدهای گردشگری در خاورمیانه می باشد، هنوز به نظر می رسد که اکثر گردشگران از دیدن یک شاهکار تاریخی معماری ایرانی به نام کاریز کیش یا قنات کیش غافل مانده اند.

آشنایی با کاریز کیش

قبل از کاریز رومی، ایرانیان پیش از اسلام سیستم هیدرولیکی خود به نام قنات را ایجاد کردند. یک قنات مجموعه ای از چاه های عمودی می باشد که در امتداد شیب ملایم ساخته شده اند و آب را به سمت مناطق خشک هدایت می کنند. قنات یا کاریز کیش یک نمونه عالی از این تکنولوژی باستانی می باشد و به گردشگران فرصتی ارائه می دهد تا با ساختار این سیستم هیدرولیکی شگفت انگیز مواجه شوند.

تاریخچه کاریز کیش

تاریخچه قنات یا کاریز کیش به بیش از 2500 سال قبل باز می گردد و آب را از کوه ها به سمت دره های خشک زیر لایه هایی از صخره های مرجانی که پایه های جزیره ها را تشکیل می دهند هدایت می کند. کیش یکی از تنهاترین جزیره ها در سراسر دنیا می باشد که از صخره های مرجانی ساخته شده است که به سطح زمین راه دارد و چشم انداز منحصر به فردی از گونه های زیر دریایی را به شما ارائه می دهد.

16 متر زیر جزیره مرجانی، مجموعه ای از تونل ها نزدیک به چاه ها با طول بیش از 5 مایل در سطح زیر زمین وجود دارند. از آنجا که تونل ها ارتباط ما با دنیای زیر زمین را قطع می کند، باعث می شود قنات یا کاریز کیش بیشتر شبیه به یک شهر زیرزمینی بزرگ به نظر برسد. اخیراً معماران امیدوارند با پذیرش این ایده، گردشگران بیشتری را به سمت خود جذب کنند.

علاوه بر دیوارهای مرجانی تاریخی در اطراف قنات، کارگران همچنین از سنگ و ملات استفاده می کنند تا یک دنیای زیرزمینی زیبا ایجاد کنند. به زودی گردشگران یک بروز رسانی را در سیستم هیدرولیکی اولیه مشاهده خواهند کرد که فرصت فروش هدایای خاص ایرانی را در کنار لذت صرف غذا در رستوران های زیر دریایی و رفتن به آمفی تئاتر را به فروشندگان ارائه خواهد داد.

  • تور کیش خرداد
    3 شب
    شروع قیمت از : 1,035,000 تومان
    تاریخ اعتبار : 01 خرداد - 31 خرداد

نظرات

ثبت نظر