چهار پارک ساحلی و تفریحی جزیره کیش

جزیره‌ی کیش به‌عنوان نگین و مروارید خلیج‌فارس شناخته شده و معمولاً یکی از محبوب‌ترین مقاصد تفریحی و سفر در ایران محسوب می‌گردد. همچنین جزیره کیش با توجه به اینکه یک منطقه آزاد تجاری محسوب می‌شود، می‌توانید هر چیزی را با قیمت پایین‌تر از آنجا خرید نمایید.

شما به عنوان یک مقیم خارج از ایران برای سفر به جزیره کیش حتی نیازی به ویزا ندارید، البته این قانون تنها در شرایطی برقرار است که بخواهید کمتر از دو هفته در این جزیره اقامت داشته ،باشید. نکته‌ی مهمی که درباره جزیره کیش وجود دارد این است که، یکی از بهترین و زیباترین استراحت گاه‌های خاورمیانه محسوب می‌گردد که همه‌ ساله، با توجه به امکانات رفاهی و تفریحی پذیرای توریست‌های بسیاری از داخل و خارج از کشور است.

پارک‌های ساحلی و تفریحی، یکی از محبوب‌ ترین مکان‌هایی است که در جزیره کیش مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد و محل بسیار مناسبی برای ماهی گیری، بازی کردن ورزش‌های آبی و گرفتن عکس‌هایی خاطره‌انگیز و به‌ یاد ماندنی است.

میر مهنا، بزرگ‌ترین پارک ساحلی و تفریحی کیش

میر مهنا، بزرگ‌ترین پارک ساحلی و تفریحی کیش

بزرگ‌ ترین پارک ساحلی و تفریحی جزیره کیش، میر مهنا است که در قسمت شمال غربی جزیره و در انتهای بلوار دریا قرار دارد که یکی از بزرگ‌ترین مناطق تجاری جزیره کیش نیز محسوب می‌شود. این پارک به حدی گسترده است که وسعت آن از قسمت ابتدایی مسجد خاتم‌الانبیا تا میدان جاسک ادامه دارد.

میر مهنا در نزدیکی مناطق مسکونی واقع‌ شده و محل مناسبی است تا بومیان جزیره کیش را نیز از نزدیک ملاقات نمایید. در این پارک ساحلی بزرگ، مردم به فعالیت‌های زیادی مشغول هستند و امکانات زیادی نیز برای آنها فراهم‌ شده است. در این پارک شما می‌توانید بر روی اسکله پیاده‌ روی کنید، یا به ماهی گیری بپردازید و یا در ساحل بنشینید و از منظره لذت ببرید و رقص لاک‌پشت‌های دریایی را در زیر نور خورشید مشاهده کنید.

این پارک ساحلی به حدی گسترده است که می‌توانید در امتداد ساحل قدم بزنید و از محلی‌ها ماهی تازه خریداری کنید و یا در یک آلاچیق استراحت نمایید. همچنین شما می‌توانید در پارک میر مهنا قایق موتوری اجاره کرده و در دریاچه میر مهنا با سوارشدن در قایق لذت این کار را نیز تجربه نمایید.

برخی شب‌ها و معمولاً در تعطیلات، در امتداد ساحل و رستوران‌های این پارک موسیقی زنده اجرا می‌شود. در سفر خود به محدوده میر مهنا نقاط دیدنی دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید از گشت‌ و گذار در آن‌ها لذت ببرید. مراکزی مانند باشگاه بولینگ، شهر زیرزمینی کاریز و بسیاری از فروشگاه‌ها و مراکز خرید

پارک ساحلی و تفریحی سیمرغ جزیره کیش

پارک ساحلی سیمرغ در جنوب شرق جزیره واقع‌ شده است و در کنار خط ساحلی بین جاده جهان و جاده دوچرخه‌ سواری قرار دارد. در پارک ساحلی سیمرغ شما می‌توانید پارک دلفین‌ها را مشاهده کنید که یکی از شناخته‌ شده‌ ترین نقاط دیدنی در کیش و بزرگ‌ترین پارک دلفین‌ها در ایران است.

پارک ساحلی و تفریحی سیمرغ جزیره کیش

تندیس عطار، شاعر بلندآوازه ایرانی نیز در این پارک قرار دارد. بنابراین، یکی از ایده آل ترین مقاصد گردشگری جزیره کیش پارک ساحلی و تفریحی سیمرغ است. این پارک دارای یک محوطه بازی بزرگ برای کودکان است که می‌توانند تمام‌ وقت خود را برای بازی در آنجا سپری نمایند و خود شما نیز در همین زمان می‌توانید به انجام بازی‌ هایی مثل پینگ‌پونگ، اسکیت و غیره بپردازید و یا اینکه از قدم زدن در ساحل جزیره کیش لذت ببرید.

برای برخی، شاید پیاده‌ روی خسته‌ کننده باشد، لذا شما این امکان را دارید تا در پاک سیمرغ دوچرخه‌هایی را کرایه کنید تا لذت دوچرخه‌سواری را تجربه کنید. با توجه به این‌ همه امکاناتی که در این پارک وجود دارد خانواده‌ها معمولاً رغبتی به ترک این پارک ندارند و ما نیز پیشنهاد می‌کنیم تا به دلیل بزرگ بودن این پارک و همچنین پارک دلفین‌ها حتماً در طول سفر خود یک روز جداگانه را به بازدید پارک دلفین‌ها اختصاص دهید، زیرا جاذبه‌ها و وسعت این پارک نیز آن‌قدر زیاد است که نمی‌شود در یک‌ زمان کوتاه از آن بازدید کرد.

پارک ساحلی و تفریحی مرد ماهی گیر، نماد اصالت در کیش

پارک ساحلی و تفریحی مرد ماهی گیر کیش

این پارک در شرقی‌ترین قسمت جزیره کیش واقع‌ شده است و دارای یکی از نمادین‌ترین مجسمه‌های جزیره است که دلیل نام‌گذاری این پارک نیز وجود مجسمه 12 متری مرد ماهیگیر در آن است که از فاصله‌های دور نیز دیده می‌شود. مجسمه مرد ماهی گیر در طول سه ماه با تلاش دستان توانا و هنرمند چهار مجسمه‌ساز ساخته‌ شده است و امروزه، دومین مجسمه بزرگ کشور محسوب می‌شود.

اولین مجسمه بزرگ کشور، مجسمه شکارچی مروارید است که با 13 متر ارتفاع در بندرعباس واقع‌ شده است.

پارک مرد ماهیگیر، یکی از بهترین نقاط برای کسانی است که سکوت و آرامش را دوست داشته و می‌خواهند از مناطق شلوغ کیش دوری کنند و از خوابیدن و استراحت در زیر سایه‌های درخت نخل لذت ببرند که به‌ عنوان سرگرمی اصلی این پارک محسوب می‌شود.

پارک مرد ماهیگیر دارای 4000 متر وسعت است و در آن پوشش گیاهی متنوعی از انواع و اقسام درختان و گیاهان بومی مانند: هور ایرانی، کنار، لور، گز، کرت، بمبرلاری و نخل خرما وجود دارد که زیبایی پارک را بیشتر کرده است.

یکی از ساحل‌هایی که مردم برای ساخت مجسمه‌های شنی آن را انتخاب می‌کنند، همین پارک ساحلی مرد ماهیگیر است و این موضوع را می‌توانید در حین قدم زدن در ساحل نیز مشاهده کنید که بیشتر افراد در حال ساخت مجسمه‌های شنی هستند.

اگر تا سپیده دم بیدار بمانید و گرگ‌ و میش هوا را لمس کنید، می‌توانید شاهد یکی از زیباترین تصاویر طبیعت کیش شوید و یک نمای متفاوت و زیبا را در این پارک تجربه نمایید.

پارک ساحلی مرجان، دیدنی‌ترین نقطه جزیره کیش

پارک ساحلی مرجان کیش

در این پارک شما می‌توانید عظمت و بزرگی اقیانوس را مشاهده کنید، رنگ آبی که انتهایی برای آن تعریف‌ نشده است. آفتاب گرم و سوزان ساحل مرجانی که یکی از فراموش‌ نشدنی‌ ترین تصاویر و خاطرات جزیره کیش محسوب می‌شود. در کنار پارک ساحلی مرجان، بازار مرجان نیز قرارگرفته که به‌ راحتی می‌توانید از آنجا خرید کنید و مجدداً برای لذت از طلوع و غروب آفتاب به پارک ساحلی مرجان برگردید.

در پارک ساحلی مرجان نیز دوچرخه‌هایی برای اجاره وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را اجاره کنید و یا از آلاچیق‌هایی که تعبیه‌ شده است استفاده کنید. علاوه بر تمامی این تفریحات شما می‌توانید از ابزارهای تفریح و ورزش‌های آبی مانند جت اسکی، غواصی و غیره نیز لذت ببرید.

ساحل مرجان و صخره‌های مرجانی جزیره کیش نیز همیشه زبانزد خاص و عام بوده است و می‌توانید برای مشاهده آبزیان زیبا و شقایق‌های دریایی در کنار صدف‌ها و عروس‌های دریایی به این ساحل مراجعه کنید که البته باید مراقب خزه‌ها و مرجان‌ها باشید تا آسیبی به شما وارد نشود.

بعد از کلی تفریح می‌توانید به بازار مرجان بروید و سوغاتی مورد نظر خود را خریداری کنید و پس از خرید از غذاهای لذیذ رستوران‌هایی مانند حافظ میل کنید. بزرگ‌ترین و زیباترین هتل‌های جزیره کیش یعنی پارمیس و داریوش نیز در نزدیکی‌ پارک ساحلی مرجان واقع‌ شده است.


  • تور کیش خرداد
    3 شب
    شروع قیمت از : 1,035,000 تومان
    تاریخ اعتبار : 01 خرداد - 31 خرداد

نظرات

ثبت نظر