سفر به تایلند - هر آنچه قبل از مسافرت به تایلند باید بدانید

آنچه در ادامه می خوانید بیانگر نکاتی است که پیش از سفر به تایلند باید بدانید. این مقاله ماحصل تجربیات شخصی یک توریست است که دفعات زیادی به کشور تایلند سفر کرده و آنچه را که برای سفر به تایلند مورد نیاز است در قالب این مقاله گردآوری نموده، اگر شما نیز قصد سفر به کشور تایلند را دارید بی شک این مطلب می تواند یک راهنمای عالی برای شما باشد. 

مقدمه 

طی 6 سال گذشته من به کشورهای زیادی در سراسر جهان سفر کرده ام، اما در این بین تایلند کشوری بوده که بارها و بارها به آن به سفر کرده ام. به نوعی گویا مسخ کشور لبخندها شده ام و بارها و بارها برای گردش، کشف و زندگی در تایلند به آنجا باز گشته ام به طوری که بیش از 17 بار به تایلند رفته و در پاسپورت من 40 مرتبه مهر کشور تایلند خورده شده است. و البته قصد دارم باز هم به آن کشور بروم زیرا هنوز ناشناخته های زیادی در آنجا منتظر من است. 

من در ادامه برای کسانی که به زودی قصد سفر به تایلند را دارند نکاتی که پیش از سفر باید بدانند را بیان کرده ام. این راهنما شامل مکان های دیدنی، کارهایی که باید انجام دهید، غذاها، امکانات اقامتی، مسائل ایمنی، جزایر زیبای تایلند و خیلی مسائل دیگر می باشد. 

نکاتی که پیش از سفر به تایلند باید بدانید. 

1- ویزا

در مرحله ی اول برای سفر به تایلند چه چیزی لازم دارید؟ بی شک یک پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار. تا پیش از دسامبر 2016 در پاسپورت کشورهای غربی تنها اجازه ی 15 روز اقامت در کشور تایلند داده می شد، اما بعد از این تاریخ همه چیز تغییر کرده و اکنون مسافرینی که از غرب عازم تایلند هستند می توانند 30 روز در آنجا اقامت داشته باشند. و البته بد نیست بدانید که شما تنها 2 بار در سال می توانید به تایلند سفر کنید. 

ماندن بیشتر از زمان مقرر در ویزا توصیه نمی شود، اما اگر چنین موردی پیش آمد و شما قصد داشتید تنها برای چند روز بیشتر در تایلند بمانید باید به ازای هر روز اضافه 500 بات تایلندی پرداخت کنید. و البته بعد از هر پرداخت پاسپورت شما با سیل زیادی از مهرها مواجه خواهد شد. بنابراین توصیه می شود حتی الامکان از ماندن بیش از حد مقرر در تایلند خودداری کنید.

اگر شما دوست دارید زمان بیشتری در تایلند بمانید و از مکان های زیبای آن دیدن کنید می توانید یک ویزای گردشگری 2 ماهه بگیرید. برای این منظور می توانید از سفارتخانه های تایلند در سراسر جهان اقدام کنید. اما در کل بیشتر افراد، دو هفته در تایلند باقی می مانند و برنامه ریزی ارائه شده در این محتوا نیز بر اساس همان دو هفته می باشد. 

2- بهترین زمان برای سفر به تایلند 

بهترین زمان برای سفر به تایلند

تقریبا در هر زمانی می توانید به کشور تایلند سفر کنید اما بهترین زمان برای سفر و نیز فصل بارانی تایلند چه موقع است؟ فصل بارانی تایلند از اوایل تیرماه تا اواخر آبان ادامه دارد. البته این بدان معنا نیست که در فصل بارانی نمی توانید به تایلند بروید. من تقریبا در تمامی ماه های سال در تایلند بوده ام. در فصل بارانی، باران های شدیدی در کشور تایلند می بارد اما چندان طولانی مدت نیستند. در کل اگر می خواهید هنگام سفر به تایلند عکس های اینستاگرامی فوق العاده ای بگیرید توصیه می شود بین ماه های آذر تا اردیبهشت به این کشور بروید.  

3- آب و هوا در تایلند 

آب و هوا در تایلند

آب و هوا در تایلند چندان گرم نیست و در جزایر تقریبا همیشه نسیم اقیانوس وجود دارد که شما را خنک کند. آب و هوای دلپذیر یکی از دلایل اصلی برای سفر هر گردشگر به تایلند است. حتی زمانی که در تایلند باران می بارد کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. در نظر داشته باشید بارش باران در تایلند غیرمنتظره است و حتی ممکن است در فصل خشک نیز بارندگی وجود داشته باشد. بنابراین همیشه یک بارانی در وسایل همراه خود جهت اطمینان داشته باشید. 

4- واحد پول تایلند

واحد پول در تایلند بات است. هر بات تایلندی حدود 14 هزار تومان می باشد و هر یک دلار حدود 30 بات می باشد. درست است که دلار آمریکا تقریبا در تمامی کشورها اعتبار دارد اما هنگام سفر به تایلند بهتر است که ارز خود این کشور را به همراه داشته باشید. پس پیش از سفر پول های خود را به بات تبدیل کنید. 

5- چگونه در تایلند تردد کنید.

یک ابزار قوی که شما را در تردد در تایلند یاری می کند موتور جستجوی 12GO آسیا است. این موتور جستجو تمام گزینه های موجود در هر مسیر را به شما نشان خواهد داد. به عنوان مثال اگر قصد دارید از بانکوک به چیانگ مای بروید کافی است این دو شهر را به عنوان مبدا و مقصد در موتور جست و جو تایپ کنید، مشاهده خواهید کرد که تمامی اطلاعات مربوط به بلیط اتوبوس، بلیط هواپیما، بلیط قطار، ساعت حرکت، قیمت و خلاصه هر آنچه که لازم خواهید داشت در اختیار شما قرار می گیرد. 

6-سرزمین مجسمه های بودا 

مجسمه بودا

دین رسمی کشور تایلند بوداییسم است و باید به شما بگویم که متاسفانه یا خوشبختانه هنگام سفر به تایلند انواع مختلف مجسمه ی بودا اعم از نشسته، ایستاده، چوبی، سفید، طلایی و غیره را تقریبا در هر جایی خواهید دید. اما معروف ترین آنها مجسمه ی بودا وات فو در بانکوک، بودای سفید در پوکت و بودای نشسته در سامویی می باشد. اما وات مانگ مجسمه ی بودایی در 150 کیلومتری بانکوک است که عموما از چشم گردشگران مخفی می ماند. قطعا دیدن این بودای 92 متری نیز خالی از لطف نیست. 

7- موی تای 

البته که بوکس تایلندی یا همان موی تای ورزش شماره ی یک در این کشور به شمار می رود. موی تای شبیه به کیک بوکسینگ است اما شامل آرنج و زانو نیز می شود. شرکت در یک نمایش موی تای یکی از آن موارد منحصر به فرد است که هنگام سفر به تایلند نباید از دست بدهید. بی شک در تمام نقاط گردشگری تایلند یک نمایش موی تای خواهید یافت. به دنبال لیست طولانی از کارهایی که در تایلند می توانید انجام دهید دوچرخه سواری، دوچرخه سواری کوهستان، صخره نوردی، کوهنوردی، جت اسکی، بانجی جامپینگ، زیپ لاین، بالون هوای گرم و ... را نیز اضافه کنید. 

8- بازارهای محلی 

بازارهای محلی تایلند

تقریبا در نزدیکی تمامی نقاطی که تورهای مسافرتی تایلند در برنامه ی خود دارند یک بازار وجود دارد. اگر فقط قصد خرید دارید و به دنبال عینک های آفتابی و لباس ها و نام های تجاری جعلی و فیک هستید به یکی از همین بازارها بروید، اما اگر مایلید یک تجربه ی واقعی داشته و با مردم محلی و نحوه ی زندگی آنها بیشتر آشنا شوید به یکی از بازارهای محلی که در آنجا میوه ، سبزیجات، ماهی و حیوانات به فروش می رسد بروید. این بازارها به خوبی به شما نشان می دهند که مردم تایلند چگونه زندگی می کنند. 

9- غذا

غذای تایلندی

غذا یکی از دلایلی اصلی برای سفر به تایلند است. غذاهای تایلندی در سراسر جهان مشهور است، اما مطمئنا بهترین نوع آنها در خود تایلند است. اگر بار اول است که غذای تند و اسپایسی تایلندی ها را می خورید هنگام سفارش و خوردن آن مراقب باشید و آمادگی یک طعم آتشین را داشته باشید. 

10- غذاهای خیابانی

هیچ صحنه ای بهتر از غذاهای خیابانی در سرزمین لبخند وجود ندارد. آسیا برای غذای خیابانی بهشت است، اما تایلند بهترین آنها است، زیرا تقریبا در هر گوشه از خیابان می توانید یک غذای خوشمزه را پیدا کنید. شما هرگز در هیچ نقطه ای از تایلند از یک فروشنده ی غذاهای خیابانی و به اصطلاح دست فروش ها دور نیستید، تنها کافی است بتوانید به آنها اعتماد کنید. اما آیا شما می توانید به یک غذای خیابانی در تایلند اعتماد کنید؟ پاسخ شما مثبت است. احتمالا هنگام سفر به تایلند از طرف تور لیدرها هشدارهای زیادی دریافت می کنید که شما را از خوردن غذاهای خیابانی منع می کنند اما من بالغ بر دو هزار بار از این غذاها خورده ام و هرگز بیمار نشده ام. پس شما نیز یک بار امتحان کنید ارزشش را دارد. 

جشنواره های داغی که هنگام سفر به تایلند نباید از دست بدهید. 

11- جشنواره سونگکران 

یکی از بهترین راهنمایی ها برای سفر به تایلند آن است که برنامه سفر خود را طوری تنظیم کنید تا در روزهای 13 تا 15 آوریل( یعنی 25 تا 27 فروردین ) در تایلند باشید. زیرا این روزها مصادف است با برگزاری یکی از مهیج ترین فستیوال های تایلند، یعنی جشنواره آب سونگکران. در سونگکران، سال نو تایلند، هر کس بر روی دیگری آب می پاشد تا گناهانش شسته شوند. در روزهای سونگکران تمامی خیابان ها بر روی ماشین ها بسته شده و بانکوک به یک زمین بازی بزرگ تبدیل می شود. در این جشنواره می توانید حس شاد کودکی را در خود باز یابید. از خرید عینک محافظ و تفنگ آب پاش نیز غافل نشوید. به من اعتماد کنید، سونگکران یک دلیل برای بازدید از تایلند است. 

12- جشنواره فانوس در چیانگ مای 

جشنواره فانوس در چیانگ مای

بنا به دلایلی من از جشنواره مشهور فانوس در شهر چیانگ مای بی خبر بودم و این یکی از اشتباهات من در سفر به تایلند بود. در واقع این جشنواره دلیل اصلی برای سفر بسیاری از توریست ها به تایلند است. هزاران فانوس روشن بر فراز آسمان به پرواز در می آیند تا بدی ها را با خود برده و یک شروع تازه رقم بزنند. این جشنواره همه ساله در اواسط ماه نوامبر برگزار می شود اما روز دقیق آن ثابت نیست. 

13- جشنواره لوی کراتونگ تایلند 

همزمان با جشنواره فانوس در چیانگ مای، جشنواره لوی کراتونگ در بانکوک برگزار می شود. در این جشنواره خیابان ها مملو می شود از آدم هایی که قایق هایی پر از شمع و عود در دست گرفته و می خواهند آن را در رودخانه رها کنند. آنها این کار را انجام می دهند تا تمامی بدی ها و گناهانشان با قایق ها رفته و بتوانند همه چیز را از نو شروع کنند. 

14- جشن ماه کامل 

جشن ماه کامل در تایلند

اگر بخواهم راهنمایی دیگری برای سفر به تایلند داشته باشم بی شک جشن ماه کامل در کوه فانگان را پیشنهاد خواهم کرد. این جشنواره ماهانه به مناسبت کامل شدن ماه انجام می شود و تقریبا در لیست تمامی تورهای گردشگری تایلند قرار دارد. یک مهمانی ساحلی عمومی و فوق العاده و رقص بر روی ساحل در طول ماه کامل تا طلوع خورشید که بسیار لذت بخش است. گاهی اوقات تعداد رقصنده ها تا 40 هزار نفر نیز می رسد. به نظر شما هیجان انگیز نیست ؟ 

نکاتی که پیش از سفر به تایلند باید بدانید، نکاتی که در مورد تفریحات شبانه تایلند باید بدانید.  

15- تفریحات شبانه در تایلند 

تفریحات شبانه در تایلند

شب زنده داری تقریبا یکی از دلایل جوانان برای سفر به تایلند است. این موضوع کاملا قابل درک است زیرا بانکوک یک شهر رویایی برای گذراندن یک شب خوب است. در تمامی ساعات شبانه روز ساحل دریا قابل استفاده است و هر شب در آنجا یک جشن برگزار می شود. و این موضوع در تمامی جزایر تایلند نیز برقرار است. گذراندن یک شب مهیج در کو تائو و کو فی فی نیز خالی از لطف نیست. 

16- پارتی های ساحلی 

معروف باشند یا نه، من آنها را دوست دارم.! من در بسیاری از پارتی های ساحلی در بانکوک حضور داشته ام، آنها بسیار سرگرم کننده هستند و اعتراف می کنم هنوز هم برایم جذابیت دارند. اگر برای سفر به تایلند با دوستانتان همراه شده اید قطعا این مهمانی های ساحلی تا سال ها موضوع خاطرات شما خواهد شد. در حقیقت سفر به تایلند بدون شرکت در یک پارتی ساحلی در کو فنگان یا کو فی فی کامل نیست. 

17- پارتی های جنگلی 

یکی دیگر از سرگرمی های تایلند که بسیار مهیج است جشن ها و مهمانی هایی است که در جنگل برگزار می شود. برای دیدن بهترین پارتی های جنگلی شما باید در کو فنگان باشید. یکی از بهترین پارتی های جنگلی که در کو فنگان برگزار می شود مهمانی Half Moon ( ماه نیمه) است. این مهمانی مهیج در فضای جنگل برگزار می شود و بی شک شگفت انگیزترین جشنی است که در فضای باز جنگل می توان دید. 

18- جشن استخر در بانکوک 

به راستی که بانکوک بدون جشن استخرهایش یک چیزی کم دارد. در شهر بانکوک دو نوع جشن استخر وجود دارد. نوع اول که پر از انرژی و هیجان است و تمامی مردم زیبای شهر در آن شرکت می کنند و اساسا بسیار سرگرم کننده است. مهم نیست شما چطور آدمی هستید تقریبا در تمامی آخر هفته ها یک مهمانی استخر در بانکوک برگزار می شود و اگر در آن زمان در بانکوک باشید می توانید شرکت کننده این جشن باشید. 

19- نمایش لیدی بوی 

وقتی صحبت از نمایش لیدی بوی به میان می آید قطعا هیچ کشوری به پای تایلند نمی رسد. نمایش لیدی بوی بی شک دلیل اصلی برای سفر به تایلند نیست، اما شرکت در این نمایش خالی از سرگرمی نیست. اما از این نمایش به همراه دوستان بازدید کنید و نه به همراه خانواده. 

20- نمایش پینگ پونگ 

نمایش پینگ پونگ

نمایش پینگ پنگ یک دلیل نه چندان مشهور برای سفر به تایلند است. بسیاری از مردم آن را نمی پذیرند، اما تقریبا تمامی گردشگران دیر یا زود سر از یک نمایش پینگ پنگ در می آورند. علت نام گذاری این نمایش بر می گردد به خانم هایی که توپ های پینگ پونگ را با مهارت خاصی بین تماشاچیان پرتاب می کنند و لیست بلند بالایی از حقه ها وشعبده بازی ها وجود دارد که این خانم ها می توانند با جعبه ی سحر و جادوی خود انجام دهند. 

21- سوشی برهنه برای شام 

همه ی چیزهای عجیب در سفر به تایلند امکان پذیر است و سوشی برهنه نیز یکی از همان اتفاقات دیوانه کننده است که در بانکوک انتظار شما را می کشد. در این غذای عجیب سوشی بر روی بدن برهنه ی یک دختر سرو می شود. دختر کاملا برهنه است مگر اینکه چند برگ موز به صورت استراتژیک قرار گرفته باشد. طبیعتا شما برای خوردن سوشی برهنه نمی توانید از چپستیک استفاده کنید و باید آن را با استفاده از دست و دهان بخورید. 

راهنمای عمومی گردشگری و نکات کلی که در سفر به تایلند باید بدانید. 

22- تاک تاک 

تاک تاک

هنگامی که در اندیشه ی سفر به تایلند هستید باید با سه چرخه های خنده داری به نام تاک تاک نیز آشنایی داشته باشید. فضای داخلی برخی از آنها حتی از یک کلوب هم بهتر است. هنگامی که از یک تفریح شبانه خسته شده و می خواهید به محل اقامتتان بازگردید کافی است  بر روی یک تاک تاک بپرید. رانندگان این سه چرخه ها خوش خنده و بانمک هستند و شما را نیز به خنده می اندازند. البته در نظر داشته باشید هزینه ای که برای یک تاک تاک صرف می کنید 5 برابر استفاده از نرم افزار تاکسی Uber می باشد اما حداقل یک تجربه ی جالب است. 

23- Uber ، نرم افزار گرفتن تاکسی در تایلند 

اگر تا به حال تاکسی نگرفته اید شروع به دانلود نرم افزار Uber برای گذران تعطیلات در تایلند کنید. اوبر یک سامانه شبیه به اسنپ است و برای گشت و گذار در تایلند بسیار مناسب است. اگر یک تاکسی در تایلند بگیرید معمولا خیلی در خیابان ها پیچ می خورند تا کرایه بیشتری بگیرند پس خود را از این همه عذاب خلاص کرده و با استفاده از اوبر صاف و مستقیم یک ماشین بگیرید. 

24- اجاره موتور سیکلت در تایلند 

تایلند کشور موتورسیکلت نیست. در حقیقت ویتنام کشور موتورسیکلت هاست اما حتی در تایلند نیز رانندگی یک موتورسیکلت در سراسر کشور یک تجربه فوق العاده است، مخصوصا در شمال. برای سفرهای کوتاه مدت نیز کرایه یک موتور بسیار سرگرم کننده تر از رزرو یک تور می باشد. یک موتور سیکلت روزانه بیش از 5 دلار هزینه ندارد پس آگاه باشید که از شما کلاهبرداری نکنند. 

25- سفر به تایلند، آسان و بی دردسر 

از آنجا که تایلند یک مقصد گردشگری محبوب برای جوانان می باشد بنابراین، کسب و کارهای زیادی در این زمینه وجود دارد که سعی می کنند از صنعت گردشگری پول کسب کنند. تقریبا در هر گوشه از تایلند می توانید یک آژانس مسافرتی پیدا کنید و حتی بستنی فروشی ها نیز ممکن است به شما بلیط قایق بفروشند، بنابراین هنگام سفر به تایلند خیلی نیاز به برنامه ریزی قبلی نیست. 

26- دوست یابی 

یکی از نکات برجسته ی سفر به تایلند دوست یابی است. در واقع در تایلند یافتن مسافران هم فکر و هم جنس و دوست شدن با آنها کاملا تضمین شده است.! بنابراین هیچ نگرانی از تنها بودن در تایلند به خود راه ندهید. هر گردشگری که به طور تصادفی مشاهده می کنید شما را راهنمایی می کند که به کجاها بروید. نکات سفر به جزایر تایلند را به شما می گوید و در مورد بهترین مکان اقامت به شما اطلاعات می دهد. امکان دوست شدن برای باقی عمر و حتی عاشق شدن شما نیز وجود دارد.! 

27- تایلند بهشتی برای مسافرت انفرادی 

اگر به دنبال کشوری هستید که بتوانید به تنهایی به آن سفر کنید همین حالا جست و جو را متوقف کنید. تایلند بی شک بهترین انتخاب برای شماست. همه ی تدابیر لازم برای گذراندن یک تعطیلات استثنایی در تایلند فراهم است. سیستم حمل و نقل سازمان یافته و مرتبی دارد. بیش از یک تن هتل شبانه روزی دارد و ارتباط برقرار کردن با سایر گردشگران به راحتی آب خوردن است. 

28- تایلند، پایگاه اصلی سفر و پل ارتباطی

برای بسیاری از گردشگران تایلند نقطه ی شروع و پایان سفر به کشورهای جنوب شرقی آسیا است. از این تور گردشگری تحت عنوان Banana Pancake Trail نام می برند. بانکوک یک مرکز عالی برای بازدید از کشورهای همسایه مانند کامبوج، میانمار، لائوس و مالزی است. 

29- بودجه سفر به تایلند 

می توان گفت برای سفر به تایلند بودجه خیلی کلان نیاز نیست. شاید به همین دلیل است که بسیاری از جوانان پس از تحقیق و بررسی تایلند را برای مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند. زیرا می توان با هزینه ای نسبتا کم یک سفر لوکس را تجربه نمود. این که هزینه شما در سفر به تایلند چقدر خواهد شد کاملا بستگی به خود شما دارد. در تایلند کافه هایی وجود دارد که می توانید یک لیوان نوشیدنی را تنها با 60 بات میل کنید و در مقابل کافه هایی نیز هستند که همان نوشیدنی را 750 بات با شما حساب می کنند. 

30- پارک ملی آنگ تونگ (Ang Thong) 

 پارک ملی آنگ تونگ تایلند

پارک ملی آنگ تونگ از مجموع 42 جزیره کوچک تشکیل شده است. این جزایر، سنگ های سبز رنگ زیبایی هستند که توسط دریای کم عمق احاطه شده است. یکی از شگفت انگیزترین کارهایی که در تایلند باید انجام داد دیدار از این پارک طبیعی است. خوشبختانه این منطقه حفاظت شده است و هیچ هتلی در آن وجود ندارد و اگر دیر وقت برسید ممکن است یک شب را در آنگ تونگ اقامت داشته باشید. البته این موضوع برای مسافران بد عادت چندان خوشایند نخواهد بود زیرا آب گرم و برق تقریبا وجود ندارد. اما برخی چادرهای اجاره ای در مقر پارک واقع در کو ووآ تالاب (Koh Wua Talab) پیدا می شود. 

31- خیابان خائو سان

بسیاری از کشورها یک خیابان معروف دارند که به یک جاذبه ی گردشگری برای آنها تبدیل شده است. در تایلند این خیابان معروف خائو سان نام دارد. قطعا وجود دو مک دونالد، دو استارباک و دو کینگ برگر در این خیابان طولانی 500 متری دلیل سفر به تایلند و بازدید از خائو سان نیست. در اصل رفتن به این خیابان یک تجربه منحصر به فرد است. دستفروش های بی شمار، رستوران ها، سالن های ماساژ، بارها، باشگاه ها و مغازه های سوغاتی این خیابان را به یکی از شلوغ ترین خیابان های جهان تبدیل کرده است. خائو سان را می توان قلب گردشگری تایلند دانست. 

32- بازارچه ی ریلی مائه کلونگ 

بازارچه ریلی مائه کلونگ

مائه کلونگ یک بازار کوچک معتبر است که در مسیر راه آهن قرار دارد. شما در یک دقیقه بازاری شلوغ می بینید که در زیر چترهای آفتاب گیر در تمام نقاط مسیر پراکنده شده اند و دقیقه ای بعد و هنگامی که قطار از راه می رسد فروشنده ها چترهای خود را جمع می کنند و به کناره های ریل پناه می برند، و تنها چند دقیقه بعد از رفتن قطار، مجددا باز می گردند. بازار ریلی هفت روز هفته از ساعت 6:20 صبح تا 5:40 بعدازظهر برقرار است. در حقیقت برنامه این بازار منطبق با برنامه حرکت اولین قطار و آخرین قطاری است که به مائه کلونگ می رسد. این بازارچه واقعا یک تجربه ی شگفت انگیز است، حتما آن را در لیست مکان های بازدیدی خود در تایلند قرار دهید. 

کارهایی که هنگام سفر به تایلند باید انجام دهید. 

33- پیاده روی در جنگل 

همه چیز در تایلند معطوف به ساحل های آن نیست. تپه هایی که در حومه ی چیانگ مای قرار دارند مکان های جذابی برای بازدید می باشند. تورهای پیاده روی و کوهنوردی زیادی در چیانگ مای وجود دارد اما پیشنهاد من به شما پیاده روی در مسیر پیاده روی طبیعی Kew Mae Pan، کوهنوردی در پارک ملی چائه سون (Chaeson) و پارک ملی دوی اینتانون (Doi Inthanon) است. در چیانگ مای چیزهای بیشتری از تورهای پیاده روی یا کوهنوردی وجود دارد، مانند قایق سواری در مائه تنگ (Mae Taeng)، دوچرخه سواری در پارک ملی دوی سوتپ (Doi Suthep) و یا حتی یک تور دوچرخه سواری چهارگانه در مائه تنگ. 

34- در تایلند غواصی و شیرجه در آب یاد بگیرید.

غواصی در تایلند

یادگیری نحوه ی غواصی و رفتن به دنیای جذاب زیر آب یکی از بهترین برنامه های سفر به تایلند است. انجمن غواصی در جزایر بسیار مطرح است و شما تقریبا در همه جا یک مدرسه غواصی خواهید یافت. شرایط کاملا برای اولین تجربه ی غواصی فراهم است. همچنین تایلند یک کشور عالی برای دریافت ارزان گواهینامه بین المللی غواصی است.

35- غواصی 

حتی اگر یک غواص با تجربه هستید بی شک هنگام سفر به تایلند غواصی ارزش یک بار امتحان را دارد. در بسیاری از جزایر تایلند مکان های زیادی برای غواصی وجود دارد. من برای غواصان باتجربه سایت های غواصی مانند Sail Rock و Chumporn Pinnacle محصور در کو تائو و جزایر سیمیلان(Similan) و هین دانگ (Hin Daeng) و هین مانگ (Hin Muang.) را پیشنهاد می کنم. 

36- اسنورکلینگ ( استفاده از لوله اسنورکل ) 

قطعا همه ی گردشگران طرفدار غواصی نیستند. و البته بابت این موضوع نیز نگران نباشید. در سفر به تایلند گزینه های مختلفی برای دریانوردی در جزایر وجود دارد. یکی از این گزینه ها استفاده از لوله اسنورکل است. کافی است یک اسنورکل اجاره کنید آن را روی سر و صورت تنظیم کنید و به دریا بزنید و یا اینکه از برنامه های اسنورکلینگ که همه روزه در جزایر برگزار می شود استفاده کنید. 

37- گردش در Tab Kak Hang Nak 

تب کاک هانگ ناک

اگر شما به دنبال ماجراجویی در سفر به تایلند هستید و می خواهید یکی از جالب ترین مکان ها را در تایلند ببینید، قطعا این گردش را در لیست خود قرار دهید. برای من این کوهنوردی و پیاده روی یکی از بهترین کارهایی بود که در تایلند انجام دادم، کاری سراسر هیجان و لذت بخش. مطمئن هستم که عکس زیر گویای همه چیز است. پیاده روی از طریق جنگل آسان نیست و حتی در مواقعی باید کوهنوردی کنید، اما یک چشم انداز زیبا در پایان راه در انتظار شماست. این جاذبه توریستی را دست کم نگیرید. بسیاری از وبلاگ های تایلند به شما این اطلاعات را می دهند که Tab Kak Hang Nak  شگفت انگیز است، اما آنها فراموش می کنند که به شما بگویند که صعود به بالا بسیار سخت است!

38- خرید کردن 

با وجود بازارهای بسیار، نیازی نیست که بگویم تایلند یک بهشت برای خرید است. اگر شما یک خریدار هستید مطمئن هستم که تعطیلات تایلند شما موفقیت آمیز خواهد بود. اگر به دو مرکز خرید سیام (Siam) و سوخوم ویت (Sukhumvit) که در کنار یکدیگر هستند وارد شوید امکان دارد که حتی گم شوید.! البته نه تنها در پایتخت، بلکه در همه جای کشور تایلند سوغاتی و چیزهای دیگر برای خرید به راحتی پیدا می شود . بهترین مکان ها برای خرید در بانکوک عبارتند از: Chinatown، Asiatique، میدان سیام، بازار Patpong Night، بازار شناور، Happy Land Junction. 

39- غروب آفتاب 

غروب آفتاب در تایلند

مهم نیست در بانکوک باشید یا چیانگ مای یا جزایر، غروب خورشید در تایلند به طرز عجیبی چشم گیر است. یکی از بهترین کارهایی که در سفر به تایلند می توانید انجام دهید این است که یک نوشیدنی خنک بگیرید و در حالی که روی پشت بام نشسته اید و آن را میل می کنید نظاره گر غروب خورشید باشید. و یا اینکه به ساحل بروید و پاهای خود را در شن و ماسه های گرم ساحل فرو کنید و ببینید که چگونه خورشید در اقیانوس فرو می رود. رنگ های غروب آفتاب به طور افراطی و شگفت انگیز متفاوت از رنگ های این پدیده روزانه در جهان است و این ترکیب رنگ های زیبا تنها چند دقیقه به طول می انجامد. 

40- شنا و حمام با فیل ها 

شنا و حمام با فیل ها در تایلند

یکی از دیگر از تفریحات جذاب تایلند، شنا با فیل هاست. البته من خودم تا به حال این کار را انجام نداده ام، اما عکس های باور نکردنی از افرادی دیده ام که با فیل ها شنا کرده و یا حمام گرفته اند. توصیه می کنم پیش از آنکه به یکی از مراکز شنا با فیل بروید حتما در مورد آن به خوبی تحقیق کنید. همچنین یکی دیگر از نکات مخفی سفر به تایلند که کمتر کسی می داند گذراندن یک شب در خانه ی نجات فیل هاست. با انجام این کار شما می توانید مدت زمان زیادی را با این حیوانات غول پیکر اما آرام سپری کنید.

کارهایی که نباید هنگام سفر به تایلند انجام دهید. 

41- فیل سواری نکنید.

اکثر افرادی که به تایلند مسافرت می کنند آگاه هستند که سوارکاری بر روی فیل ها دیگر انجام نمی شود، اما هنوز هم بسیاری از آژانس های مسافرتی این گزینه را ارائه می دهند. در بیشتر موارد هر وبلاگ تور تایلند شما را متقاعد می کند که فیل سواری انجام نمی شود و من نیز امیدوارم با نوشتن این مطلب به شما بگویم که فیل سواری در تایلند کار جالبی نیست. . ظلم وستم به حیوانات را تنها برای گرفتن یک عکس متوقف کنید و در عوض آن به یک پناهگاه معتبر فیل ها بروید. 

42- با ببرهای تایلندی عکس سلفی نگیرید. 

کار دیگری که هنگام سفر به تایلند نباید انجام دهید سلفی گرفتن با ببرهاست. چرا فکر می کنید آنها آرام و خیره به دوربین شما هستند؟ در واقع چنین نیست، برای گرفتن این عکس ها به آنها مخدر تزریق می شود. آیا شما دوست دارید یک معتاد باشید؟ پس لطفا این ظلم به حیوانات را نیز متوقف کنید و برای گرفتن سلفی با ببرها باعث تزریق مخدر به آنها نشوید. 

راهنمایی های مفید برای سفر به تایلند 

43- خوردن انبه شیرین 

خوردن تعداد زیادی انبه شیرین و خوشمزه یکی از نکات مفید سفر به تایلند است. به نظر من، انبه در تایلند بهتر و خوشمزه تر از هر جای دیگر است. انبه را می توانید تقریبا در هر جایی از بازار یا خیابان خریداری کنید. 

44- خوردن چانگ یا سینگا 

سینگا قدیمی ترین و شناخته شده ترین نوشیدنی درتایلند است. سینگا در کنار چانگ بازار نوشیدنی های تایلند را در اختیار دارند و هر دو آنها نیز خوشمزه هستند. تنها تفاوت آنها در این است که چانگ کمی از سینگا ارزانتر می باشد. 

45- استارباکس ، 7 الون (7 Eleven) ، و فست فودهای زنجیره ای 

اگر از طرفداران فست فود هستید هنگام سفر به تایلند انتخاب های زیادی در این زمینه پیش رو دارید. در تایلند شعبه های زیادی از فست فودهای زنجیره ای مک دونالد ، کینگ برگر، KFC، استارباکس و 7Eleven را می توانید در مکان های مختلف مشاهده کنید. 

46- صبحانه بوفه 

من قبلا به شما گفتم که سفر به تایلند لوکس ولی مقرون به صرفه است. اما اگر یکی از هتل های پرطرفدار تایلند را رزرو کنید یکی از صبحانه های رستورانی با قیمتی سرسام اور در انتظار شماست. 

47- بهتر است از آب معدنی استفاده کنید. 

آب لوله کشی در تایلند قابل آشامیدن است. من خودم به شخصه بارها از آن خورده ام و هرگز بیمار نشدم. اما به واقع خرید آب معدنی نیز هزینه زیادی برای شما ندارد. پس بهتر است ریسک نکنید و با صرف کمی پول، برای آشامیدن آب معدنی بخرید. 

48- بهترین سیم کارت برای تایلند 

تمام رستوران ها، کافه ها و هتل های تایلند دارای وای فای و اینترنت رایگان هستند. اما اگر می خواهید در طول سفر به تایلند در دسترس و آنلاین باقی بمانید بهتر است یک سیم کارت تایلندی خریداری کنید. 

امیدوارم تمامی این نکات و راهنمایی ها به شما کمک کند که متوجه شوید سفر به تایلند تا چه حد می تواند شگفت انگیز و به یاد ماندنی باشد. من افراد زیادی را برای مسافرت به تایلند تشویق کرده ام و تقریبا هیچ کدام از آنها از رفتن به این سفر پشیمان یا ناراحت نشده اند پس اگر شما نیز قصد سفر به تایلند را دارید دیگر تردید نکنید.  


  • تور کیش خرداد
    3 شب
    شروع قیمت از : 1,035,000 تومان
    تاریخ اعتبار : 01 خرداد - 31 خرداد

نظرات

ثبت نظر