ارتفاعات کامرون در پاهانگ، غرب مالزی واقع شده است. این ارتفاعات حدود ۸۵ کیلومتر از ایپوه یا حدود ۲۰۰ کیلومتر از کوالالامپور دور است. کامرون مالزی جمعیت متنوعی بیش از ۴۳۰۰۰ نفر دارد. بسیاری از گردشگران تور مالزی هر روزه از این مکان دیدن می‌کنند.

ارتفاعات کامرون یکی از پهناورترین ایستگاه‌های تپه‌ای مالزی است. وسعت آن برابر با ۷۱۲ کیلومتر مربع، و تقریبا برابر با اندازه کشور سنگاپور است. کامرون بلندترین نقطه مالزی است که توسط جاده گونانگ برینچانگ (Gunang Brinchang) در ارتفاع ۲۰۳۱ متری بالاتر از سطح دریا قابل دسترسی است. در طول روز درجه حرارت به ندرت به بالاتر از۲۵ درجه افزایش میابد. در شب دما می‌تواند تا ۱۲ درجه کاهش یابد.

مزارع چای

چهار جاده‌ی اصلی به این منطقه وجود دارد: دو تا به غرب، یکی به ایپوه (Ipoh) و دیگری تاپاه (Tapah)، دو تا به شرق، یکی به گوآ ماسنگ (Gua Musang) و دیگری به کوالا لیپیس (Kuala Lipis),

در این ارتفاعات شهرهایی در یک رشته حدودا ۲۵ کیلومتری قرار دارند که از شمال به جنوب عبارتند از:
کامپنگ رجا (Kumpong Raja) – یکی از شهررهای بزرگ، نزدیک جادهای ایپوه و گوا ماسنگ
تامان ترینگکپ (Taman Tringkap)
کی فارم (kea Farm)
برینچانگ
تاناه راتا (Tanah Rata) – شهر اصلی کمرون
رینگلت (Ringlet) – یکی از شهرهای بزرگ، نزدیگ به جاده‌های تاپاه و کوالا لیپیس
برتام ولی (Bertam Valley)

باغ زنبور عسل

وارد شدن به ارتفاعات کامرون

از هر دو ساحل می‌توان به این ارتفاعات وارد شد، اگرچه بیش‌تر مسافران از ساحل غربی وارد می‌شوند. ایپوه یک جاده به ارتفاعات از طریق سیمپنگ پولایی (Simpang Pulai) دارد، جاده غربی دیگر جنوبی تر و از تاپاه است. جاده اصلی شرقی از گوا ماسنگ می‌گذرد ولی یک مسیر غیرمستقیم‌تر هم از کوالا لیپیس وجود دارد (هر دو در راه آهن جنگل هستند)

رفتن با توبوس

از غرب:

از ترمینال اتوبوس اماناجایا (Amanajauya) یک اتوبوس با تهویه هوا Kinta Omnibus بگیرید ( دو تا سه ساعت راه، ساعت‌های حرکت: ۸:۳۰ – ۱۰ – ۱۱:۳۰ – ۱۲:۳۰ – ۱۵:۰۰ – ۱۷:۰۰ – ۱۹:۰۰). اتوبوس از راه سیمپنگ پوالی رفته و در شهرهایی مانند کامپونگ راج و برینچانگ توقف می‌کند. اگر می‌خواهید در یکی از این شهرها پیاده شوید حتما به راننده اطلاع دهید. مسیر بسیار خوش‌منظره و زیبا است، بنابراین توصیه می‌کنیم اتوبوس را قبل از غروب آفتاب بگیرید.

از کوالالامپور، اتوبوس‌های سفری تندروی Unititi (این اتوبوس‌ها را استفاده نکنید. در سال ۲۰۱۶ یکی از اتوبوس‌ران‌ها با رانندگی بسیار سریع باعث وقوع تصادفی شد که مجروحان زیادی را به دنبال داشت) و CS از ایستگاه اتوبوس Pudu Sentral به تاناه راتا می‌روند. بلیط بعضی از اتوبوس‌ها را می‌توان آنلاین خریداری کرد. از یک نوامبر ۲۰۱۴ اتوبوس ها از Bandar Tasik Selatan) BTS) حرکت کرده و به آنجا برمیگردند. BTS حدود ۱۵ دقیق تا شهر چینی‌ها فاصله دارد.

حتی بلیط‌های آنلاین خریداری شده باید در کانترها تایید شوند. صفها بسیار طولانی هستند، پس زمان زیادی را اختصاص دهید. بخش از جاده از تاپاه تا رینگلت به شدت بادی و پر دست‌انداز است. بنابراین مسافرانی که ممکن است حالشان بد شود می‌توانند اول به ایپوه رفته و بعد از جاده بهتری ادامه دهند.

از شرق:

بهترین گزینه ایستگاه اتوبوس در گوا ماسنگ است. به دنبال اتوبوسی به تاناه راتا یا ایپوه باشید. ممکن است اتوبوس هایی به کوالا لیپیس هم موجود باشد. مینی‌بوس‌های روزانه‌‌ای از از کوالا بسون به ارتفاعات کامرون وجود دارند. بلیط‌ها توسط یک آژانس مسافرتی واقع در اسکله به فروش می‌رسند.

گشت زدن در ارتفاعات کمرون

یکی از بهترین راه‌ها برای دیدن این منطقه راه رفتن است. به دلیل احتمال بارندگی چتر همراه داشته باشید. همچنین می‌تواند با استخدام یک ون ده نفره برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید.

باغ توت فرنگی
از کارهایی که می‌توان در ارتفاعات کامرون انجام داد، بازدید از مزارع چای، گشت زدن در بزرگترین و توسعه‌یافته‌ترین شهر ارتفاعات کامرون- تاناه راتا، دیدن یکی از مزارع زنبورعسل، دیدن معبد سم پون (Samp Poh)، بالا رفتن از ارتفاعات گانونگ برینچنگ، کوه‌پیمایی جنگلی از یکی از ۱۴ مسیر منتهی به تاناه راتا، یافتن آرامش در آبشارهای رابینسون، نگاهی به جشنواره گل، خوردن توت‌فرنگی، پیاده‌روی در دره کاکتوس، گلف، رفتن به کافه رزداله بیسترو (Rosedale Bistro) و بازدید از مزارع پروانه و باغ‌ها است.

باغ پروانه

مزارع چای

برچسب‌ها :

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

برچسب‌ها :

نقاط دیدنی در مالزی
جاذبه های تور مالزی
تصاویر دیدنی از مالزی
جاهای دیدنی در مالزی
شهرهای دیدنی مالزی
مناظر دیدنی مالزی
جاهی دیدنی مالزی
دیدنی مالزی
مالزی دیدنی های
عکسهای دیدنی از مالزی
جاذبه های توریستی مالزی کوالالامپور
جاذبه های کشور مالزی
جاهایی دیدنی مالزی
جاهای دیدنی مالزی
جاهای دیدنی مالزی با ادرس
جاهای دیدنی مالزی همراه با عکس
ارتفاعات کامرون مالزی
ارتفاعات کامرون
دیدنی هایی مالزی
دیدنی مالزی
مالزی دیدنی های
مالزی دیدنی ها
جاهای دیدنی مالزی
مناظر دیدنی مالزی
شهرهای دیدنی مالزی
دیدنی مالزی
مراکز دیدنی مالزی
عکسهای دیدنی از مالزی
تصاویر دیدنی از مالزی
اماکن دیدنی مالزی
اماکن دیدنی مالزی
جاهای دیدنی مالزی با ادرس
جاهای دیدنی مالزی با عکس
جاهای دیدنی تور مالزی
مکانهای دیدنی کشور مالزی
مناظر دیدنی کشور مالزی
مناطق دیدنی کشور مالزی
تور مالزی عید
تورمالزی
تور مالزی ارزان
تور مالزی لحظه آخری
تور مالزی کوالالامپور
تورمالزی
هزینه تور مالزی
تور قسطی مالزی
تورهای لحظه آخری مالزی
هزینه های سفر به مالزی
تور مالزی
هتل مالزی
هتل های مالزی
تور مالزی لحظه اخری
سفر مالزی
مازی تور
بهترین تور مالزی
هتل های مالزی کوالالامپور
آفر مالزی
سفر به مالزی
تور لحظه آخری مالزی
تور ارزان قیمت مالزی
قیمت تورهای مالزی
تورارزان مالزی
آفر تور مالزی
مالزی تور قیمت
سفر به مالزی
هتل مالزی
پکیج تور مالزی
بهترین هتل مالزی
تور ملزی
تور گردشگری مالزی
تور مالزى
تورهای نوروزی مالزی
قیمت تور نوروز مالزی
تور مالزی
تور نوروزی مالزی
رزرو هتل در مالزی
تورمالزى
سفر مالزی
مجری تور مالزی
تور ارزان مالزی
قیمت تور های مالزی
تور آفر مالزی
تور هوایی مالزی
ارزانترین تور مالزی