آکواریوم آنتالیا یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان است که در زمینی به مساحت ۳ هکتار ساخته و در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده است.

به گفته سازندگان ، هدف اصلی طراح ایجاد نوعی هارمونی بین محیط و جانوران دریایی و خود دریا بوده است . ورودی آکواریوم در طبقه همکف واقع شده و در ابتدا بوفه و آفیس های اداری وجود دارند در آکواریوم آنتالیا در مرکز شهر و بین مرکز خرید میگروس و مینی سیتی قرار گرفته و فاصله اش از فرودگاه آنتالیا ، ۱۵ کیلومتر می باشد . ادامه بازدیدکننده به بخش های مختلف و در نهایت یک تونل ۱۳۱ متری با عمق ۳ متر خواهد رسید که هرکدام با طراحی خاص خود به چشم بیننده می آیند.

  • آدرس آکواریوم  آنتالیا : Dumlu Pınar Bulvarı Arapsuyu Mahallesi No :502 Konyaaltı,۰۷۲۰۰ Antalya,Turkey
  • وب سایت آکواریوم  آنتالیا : www.antalyaaquarium.com
  • ساعات بازدید آکواریوم  آنتالیا : از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب
  • ایمیل: [email protected]

دسترسی از فرودگاه

اتوبوس هایی که با شماره ۶۰۰ یا ۸۰۰ مشخص شده اند و مقصدشان ایستگاه میگروس میباشدشما را به نزدیکی اکواریوم آنتالیا میرساند و با کمی پیاده روی به اکواریوم خواهید رسید.

طولانی ترین تونل آکواریوم آنتالیا

طولانی ترین تونل آکواریوم در جهان در این مجموعه قرار دارد. طول آن ۱۳۱ متر و عرض آن ۳ متر است و در دل بخش مرکزی جای دارد. این بخش با حدود ۵ میلیون لیتر آب احاطه شده است. در هنگام بازدید ، حتما داستان مربوط به لاشه هواپیمایی که در اندازه واقعی در این قسمت قرار دارد را جویا شوید.

بخش اول تونل پنجره هایی دارد که می توانید از زاویه ای هرچه نزدیک تر به ماهی ها نگاه کنید. بخش دوم اما شما را با بناها و مجسمه های بازسازی شده مربوط به دوران آتلانتیس متحیر می کند و در پایان نیز بخش بازمانده های دزدان دریایی قرار دارد. در بخش سوم جایگاهی برای نشستن وجود دارد. پس اگر خسته شدید ، به نیمکت ها تکیه دهید و عبور کوسه ها را تماشا کنید.

آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا