بازار بزرگ استانبول یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بازارهای جهان است. این بازار ۶۱ خیابان را پوشش داده و بیش از ۴۰۰۰ مغازه دارد. بازار بزرگ استانبول روزانه بین ۲۵۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ بازدیدکننده دارد. در سال ۲۰۱۴، بازار بزرگ استانبول در بین جاذبه‌های گردشگری جهان اولین و پربازدیدترین جاذبه شناخته شد. این بازار ۹۱۲۵۰۰۰۰ بازدید در سال داشت. بازار بزرگ استانبول در ترکیه مرکز خرید اول دنیا شناخته می‌شود.

بازار بزرگ استانبول

این بازار در داخل شهر استانبول، در منطقه Fatih و در محله‌ای با همان اسم وجود دارد. بازار بزرگ از غرب تا شرق بین مسجد Beyazit  و مسجد Nuruosmaniye قرار گرفته است. با کمک تراموا می‌توان به این بازار رفت. فاصله آن از منطقه ایاصوفیه حدود ۱۵ دقیق پیاده‌روی است. تورهای ترکیه بازدید از این بازار را معمولا در برنامه خود قرار میدهند.

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول برای جواهرات، سرامیک‌های طراحی شده با دست، فرش، گل‌دوزی، ادویه‌جات، ترشی و مغازه‌های عتیقه‌فروشی خود معروف شده است. بسیاری از بخش‌ها بر اساس نوع محصولات گروه‌بندی می‌شوند، مناطق خاطی برای چرم، جواهرات طلا و مانند آن.

بازار بزرگ استانبول

این بازار به دستور سلطان محمد فاتح بین سال‌های ۱۴۵۵ تا ۱۴۶۱ ساخته شده و در قرن ۱۶، در زمان حکومت سلطان سلیمان گسترش یافته و در سال ۱۸۹۴ به دنبال یک زمین‌لرزه متحمل مرمت بوده است.

بازار بزرگ استانبول

دو مسجد، چهار چشمه، دو حمام و تعدادی کافه و رستوران در این مجموعه وجود دارند. بسیاری از اشیا قیمتی، طبق دوران گذشته، در مرکز آن پیدا می‌شوند.

بازار بزرگ استانبول

این بازار چهار دروازه اصلی در انتهای دو خیابان اصلی دارد که در نزدیکی ضلع جنوب غربی بازار همدیگر را قطع می‌کنند. ساعت کار آن از ساعت ۹ تا ۱۹ بوده و روزهای یکشنبه و روزهای تعطیل بسته است.

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول