یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و تفریحی جدید در شهر مشهد باغ پرندگان است. این باغ اولین و تنها باغ پرندگان شرق کشور است که هزینه ای بالغ بر نهصد میلیون برای ساخت آن به کار برده شده است. این باغ زیبا در سال ۱۳۹۳ احداث گردید و دارای مساحتی بالغ بر ۳۰۰۰۰ متر می باشد. اگر مسافر تور مشهد هستید این باغ را در نظر داشته باشید.

گونه های مختلفی از پرندگان در این مجموعه یافت می شود که علاوه بر انواع مختلف پرندگان کمیاب و نادر ایرانی و آسیایی، پرندگان آفریقایی نیز وجود دارند. نکته قابل توجه اینجاست که باغ پرندگان مشهد زیر نظر سازمان دامپزشکی صورت گرفته است  و مجوز پزشکی دارد و تمام نکات بهداشتی برای رعایت حال گردشگران در این مکان رعایت شده و به صورت مداوم به سلامتی پرندگان و بهداشت آنان رسیدگی می شود. پس می توانید با خیال راحت کودکان خود را برای تماشای  زیبایی و خلقت خداوند ببرید. جذابیت تنوع در این باغ، توانسته هر ساله پذیرای حجم قابل توجهی از مسافران و گردشگران باشد.

باغ پرندگان مشهد

امکانات باغ پرندگان مشهد

در باغ پرندگان مشهد، واحد های مختلفی در حال فعالیت هستند، قسمت هایی همچون واحد تکثیر، واحد تغذیه، واحد بهداشت و کلینیک و … . در واحد تکثیر، شرایط و امکانات لازم برای تخم گذاری پرندگان فراهم می گردد و نگهداری از جوجه های سر از تخم بیرون آمده تا مرحله رسیدن به سن مجاز جهت رها سازی در باغ پرندگان به عهده این بخش می باشد.

باغ پرندگان مشهد

شرایط پرندگان باغ پرندگان مشهد

در واحد کلینیک و بهداشت پرندگان بیمار تشخیص داده شده و پس از معاینه کامل بر اساس نظر دامپزشک و کارشناس مربوطه درمان پرنده آغاز می شود. توجه داشته باشید که همه قسمت ها باید ضد عفونی بشوند و عاری از هر گونه میکروبی باشند و این موضوع مربوط به این بخش می باشد و با دقت این موضوع را برای سلامت پرندگان و گردشگران رعایت می کنند. واکسینه شدن پرندگان در برابر بیماری نیوکاسل هم بر عهده این بخش می باشد. دقت در اصول این موارد بهداشتی بسیار برای حضور گردشگران عزیز موثر و جلوگیری از آلودگی می کند. در بخش تغذیه گونه های مختلف پرندگان شناسایی می شوند و تفاوت در تغذیه و منبع تامین این نیاز ها هم شناسایی می شود و با توجه به این موارد تغذیه پرندگان داده می شود. جیره غذایی آن ها بر اساس آخرین یافته های علمی دنیا تدوین و برنامه ریزی شده است. پرندگان شامل گونه های دانه خوار، برخی گوشت خوار و برخی همه چیز خوار هستند. بسیاری از مسافران در تورهای مشهد و تور لحظه آخری مشهد حتما از این باغ زیبا دیدن میکنند.

باغ پرندگان مشهد

محیط باغ پرندگان مشهد

یکی از بارز ترین ویژگی های این باغ، جلوه های بصری آن است که چشم هر ببننده ای از تور ارزان مشهد را به خود جلب می کند، زیرا طراحان سعی داشته اند از بهترین متد ها در این مجموعه استفاده کنند. یکی از مزایای مجموعه سپاد کمک به رونق صنعت گردشگری در شهر مشهد می باشد. در این باغ از پل های چوبی ، آبشار مصنوعی، پوشش گیاهی، خیابان سنگ فرش نیز استفاده شده است. این باغ شامل تنوع گوناگونی است که در حال حاضر بیش از ۷۰۰ پرنده در آن نگهداری می شود. دیدن طاووس با همه شوکت، انسان را به وجد میاورد و فضای دل انگیزی برای شما به وجود می آورد. هم کوچ برای شما آرزوی یک سفر خاطره انگیز و دلپذیر را دارد.


تور هوایی مشهد هتل درویشی

تور هوایی مشهد اتاق دابل 

تور هوایی مشهد اتاق تریپل

خدمات تور هوایی مشهد هتل درویشی : ترانسفر – صبحانه بوفه – سرویس به حرم – سونا ، استخر و جکوزی


تور هوایی مشهد هتل الماس ۲

تور مشهد  هوایی اتاق دو تخته 

تور مشهد هوایی اتاق سه تخته

خدمات تور هوایی مشهد هتل الماس ۲ : ترانسفر – صبحانه بوفه – سرویس به حرم – سونا ، استخر و جکوزی


تور هوایی مشهد هتل کیانا

تور هوایی مشهد اتاق ۲ تخته 

تور هوایی مشهد اتاق ۳ تخته

خدمات تور هوایی مشهد هتل کیانا : ترانسفر – صبحانه ، ناهار و شام ( انتخابی )


تور هوایی مشهد هتل مدائن

تور هوایی مشهد اتاق دو تخته 

تور هوایی مشهد اتاق ۳ تخته

خدمات تور هوایی مشهد هتل مدائن : صبحانه ، ناهار و شام ( انتخابی )


تور مشهد تابستان ۹۷ هتل درویشی

تور مشهد تابستان ۹۷ اتاق دابل 

تور مشهد تابستان ۹۷ اتاق تریپل

خدمات  تور مشهد تابستان ۹۷ هتل درویشی : ترانسفر – صبحانه بوفه – سرویس به حرم – سونا ، استخر و جکوزی


تور مشهد تابستان ۹۷ هتل الماس ۲

تور مشهد تابستان ۹۷ اتاق دو تخته 

تور مشهد تابستان ۹۷ اتاق سه تخته

خدمات تور مشهد تابستان ۹۷ هتل الماس ۲ : ترانسفر – صبحانه بوفه – سرویس به حرم – سونا ، استخر و جکوزی


 تور مشهد لحظه آخری هتل کیانا

تور مشهد تابستان ۹۷ اتاق ۲ تخته 

تور مشهد تابستان ۹۷ اتاق ۳ تخته

خدمات تور مشهد تابستان ۹۷ هتل کیانا : ترانسفر – صبحانه ، ناهار و شام ( انتخابی )


تور مشهد هتل مدائن

تور مشهد اتاق دو تخته 

تور مشهد اتاق ۳ تخته

خدمات تور مشهد هتل مدائن : صبحانه ، ناهار و شام ( انتخابی )