باغ پرندگان کیش در مجموعه تفریحی پارک دلفین قرار دارد. کل مجموعه تفریحی پارک دلفین یا دلفیناریوم مساحتی حدود ۱۰۰ هکتار دارد و یکی از زیباترین پارک‌های تغریحی در کل خاورمیانه به شمار می‌آید. در باغ پرندگان این مجموعه بیشتر از ۵۷ گونه جانور مانند طوطی ماکائو، طاووس، انواع لک‌لک، توکان، توراکو، قو، پنگوئن، پلیکان، شترمرغ و گونه‌های دیگری مانند کروکودیل از سراسر جهان گردآوری شده‌اند. این باغ یکی از جاذبه‌ها گردشگری مهم کیش است و یک مرکز منحصربه‌فرد نگهداری جانوران در ایران به حساب می‌آید. جانوران این پارک از اقصی نقاط جهان، از جمله آمریکای جنوبی، استرالیا، شرق آسیا و آفریقا جمع‌آوری شده‌اند.

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان با وسعت ۳ هکتار در سال ۱۳۸۰ آغاز به کار کرد. این باغ دارای دو بخش مجزاست. بخش اول شامل قفس جانوران است که بازدیدکنندگان می‌توانند با خواندن مطالب روی هر قفس اطلاعات مفیدی درباره هر جانور، نوع تغذیه، ویژگی‌ها و زیستگاه آن‌ها به دست آورند. دومین بخش با مساحت حدود ۲ هکتار، محدوده‌ای است که برای پرواز آزاد پرندگان ایجاد شده است. این منطقه پرواز آزاد زیبایی دوچندانی به این پارک بخشیده است. در باغ پرندگان عوامل زیست محیطی مساعدی برای زادآوری پرندگان فراهم شده است.

باغ پرندگان کیش

در برکه میانی این پارک پلیکان‌های پا خاکستری و سفید، درنای تاج‌دار، ایبیس، انواع لک‌لک‌های مارابو و سدلبیلد و قوها قابل مشاهده‌اند. علاوه بر پرندگان، جانوران دیگری مانند تمساح گاندو یا پوزه‌کوتاه، میمون، آهو، لاک‌پشت و مار پیتون هم در این باغ نگه‌داری می‌شوند.

باغ پرندگان کیش

همراه داشتن دوربین‌های غیرحرفه‌ای و خانگی در این باغ بلامانع است، اما بازدیدکنندگان مجاز به استفاده از دوربین‌های حرفه‌ای نیستند.

باغ پرندگان کیش