تور استانبول به دوصورت امکان پذیر است؛ تور زمینی و تور هوایی. در این مقاله می خواهم در مورد تور زمینی استانبول خدمت شما توضیحات و نکاتی را ارائه دهم و به این سوال شما پاسخ دهم که تور زمینی استانبول چگونه امکان پذیر است؟

همان طور که می دانید، ترکیه یکی از کشورهای همسایه با ایران است و یکی از راه های رفتن به ترکیه هم استفاده از تور زمینی استانبول است و به خاطر پایین بودن قیمت تور زمینی نسبت به تور هوایی، طرفداران زیادی دارد.

یکی از راه های زمینی رفتن به استانبول با اتوبوس است و عده زیادی به وسیله اتوبوس راهی استانبول و سایر شهر های ترکیه می شوند.

شما همچنین می توانید با وسیله نقلیه خود نیز به استانبول سفر کنید و  از دیدنی های این شهر زیبا، یک دل سیر دیدن کنید! اما باید مدارکی از قبیل گواهینامه بین المللی مالکیت خودرو، پلاک ترانزیت و بیمه آکسا، همراهتان باشد. اما اگر قصد رفتن به تور استانبول با وسایل نقلیه عمومی را دارید، به هیچ کدام از این مدارک نیازی نیست.

حتما یک سری هم به سایت ما بزنید!

 تور زمینی استانبول؛ بهترین مسیر زمینی

تور زمینی استانبول

بهترین مسیر برای ورود به ترکیه مرز بازرگان است و  اگر اهل شهر تبریز هستید، باید بدانید که فاصله این شهر تا مرز بازرگان چیزی حدود ۲۹۰ کیلومتر است و این که اگر با ماشین شخصی عازم سفر به استانبول هستید، حتی اگر از مرزهای کم تردد هم قصد سفر به استانبول را داشته باشید و بخواهید که از مرزها خارج شوید، تشریفات مربوط به خروج از مرز تقریبا یک ساعتی طول خواهد کشید.

آیا در تور زمینی استانبول نیازی به ویزا برای خروج از کشور داریم؟

در پاسخ به این سوال شما باید بگویم که نیازی به داشتن ویزا نیست و شما تنها داشتن پاسپورتی که هنوز ۶ ماه دیگر اعتبار دارد مجوز ورود به ترکیه را دردست دارید و می توانید به مدت ۳ ماه در استانبول اقامت داشته باشید و از دیدنی های چشم نواز و جذاب این شهر لذت ببرید.

تور زمینی استانبول ؛ امکانات رفاهی شهر استانبول

امکانات رفاهی استانبول

در حال حاضر شهر استانبول یکی از بهترین امکانات رفاهی را داراست؛ امکانات رفاهی مانند حمل و نقل آسان، رستوران و وجود هتل های متعدد، برای شما این امکان را فراهم می کند تا راحت تر در داخل شهر تردد داشته باشید و از دیدنی های جذاب و دل نواز این شهر لذت بیشتری ببرید.

همچنین داخل این شهر پر از فروشگاه و مغازه، به ویژه فروشگاه پوشاک است و شما ببرای خرید لباس برای خود و یا هرچیز دیگری می توانید سری هم به فروشگاه های شهر استانبول بزنید و برای عزیزان خود نیز سوغاتی تهیه کنید.

جالب است این را هم بدانید که استانبول ما بین دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است. این شهر پر است از انواع معماری های باشکوه و تاریخی. به شما توصیه می کنم اگر رشته دانشگاهیتان معماری است و یا به آثار معماری  و تاریخی علاقه زیادی دارید، حتما سری به این شهر بزنید.

دیدنی های شهر استانبول

تور زمینی استانبول

در کل استانبول شهر زیبا و دیدنی است که حتی سنگفرش هایی هم که روی آن راه می روید، به قدری زیبا هستند که جزو دیدنی های آن هستند می تواند جزو یکی از آثار دیدنی این شهر به حساب بیاید.

از جمله دیدنی های شهر استانبول می توان به مسجد ایاصوفیه، بازار بزرگ استانبول، تنگه بسفر، مسجد آبی و… اشاره کرد.

 نکاتی که پیش از سفر به استانبول باید بدانیم

  • بهترین زمان سفر به استانبول، از عید نوروز تا اوایل پاییز می باشد.
  • اگر می خواهید سفر زمینی استانبول برایتان ارزان تر تمام شود می توانید در فصل زمستان به این شهر دیدنی سفر کنید.
  • اکثریت مردم استابنول مسلمان هستند؛ اما در عین حال رعایت حجاب در استانبول اجباری نیست؛ اما باید به نوع پوشش خود دقت کنید که لباس پوشیده تری را برای پوشیدن و رفت و آمد در این شهر انتخاب کنید.
  • به دلیل مسافت زیاد توصیه می شود به جای انتخاب گزینه تور زمینی استانبول ، از تور هوایی آن استفاده کنید.

برای رزرو تور زمینی استانبول می توانید سری به سایت هم کوچ بزنید.

سپاس از توجه بی نظیر و نگاه گرمتان ؛ سفری خوش را برای شما عزیزان دل آرزومندم. بهتون خوش بگذره!