از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

آیا بلیز خیال است؟

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

عجایب کشور بلیز

این پست اختصاص دارد به کشور بلیز و شگفتی‌هایش. بلیز کشوری کوچک به حساب میاید و در قاره آمریکا و حد وسط دو کشور مکزیک و گواتمالا واقع شده است. موردی که موجب میشود بلیز در کانون توجه باشد این است که این کشور غنی از منابع طبیعی و همینطور بناهای تاریخی میباشد. البته یک باور کلی وجود دارد مبنی بر اینکه تمامی کشورهای آمریکای لاتین در فقر به سر میبرند اما این باور علی‌الخصوص در سال‌های اخیر زائد شده است و بسیاری از این کشورها در حال توسعه میباشند و در بسیاری مانند برزیل که سردمدار این امر است توسعه با سرعت خیلی زیادی در حال وقوع است و برخی هم مانند بلیز که از ابتدا از بهترین سیستم‌های مدیریتی برخوردار بودند هم کشورهای مدرن و پیشرفته‌ای در حد خودشان محسوب میشوند. بگذارید از بحث دور نشویم و بگوییم که علاوه بر عجایب و جاذبه‌های تاریخی جالب توجه این کشور مشخصه‌های دیگری نیز دارد که مورد توجه هستند و حتی بسیاری از مسافران برای آن‌ها به بلیز سفر میکنند و از شاخص‌ترین این شاخصه‌ها میتوانیم به مواردی نظیر وجود شبیه‌ترین کازینوها به وگاس، خط‌های ساحلی طولانی و جنگل‌هایی که پر از گیاهان ناشناخته و پرندگان و موجودات عجیب و غیب است که در نظر بسیاری چیز جز یک توهم نیست میباشد اشاره کرد. توصیه میشود در صورتی که از امکانات سفر به این منطقه برخوردارید به هیچ وجه بلیز زیبا را از دست ندهید چرا که ارزش گذران یک تعطیلات ایده‌آل را دارد. سعی میکنیم در سفرتان راهنمای سفر خوبی باشیم.

در صورتی که به این کشور سفر کنید خواهید دید که مردمان آن به شدت میهماندوست و میهمان‌نواز هستند و شاید کمی اغراق شده جلوه کند! در این شکی نیست که مردمان بلیز بسیار مهربان و میهماندوست هستند اما از آن‌جایی که اصلی‌ترین شغل و منبع درآمد آن‌ها همین صنعت گردشگری میباشد پس به طور قطع کمی هم چاشنی تاکتیک‌های شغلی در این مهربانی نهفته است. اما از این‌ها که بگذریم باید بگوییم از چشمگیرترین فعالیت‌هایی که مردم در کشور بلیز انجام میدهند و طرفداران زیادی دارد، غواصی و شنا در گودال‌ها و حفره‌های آبی و یشمی رنگی است که در مجاورت ساحل‌های بلیز قرار دارد. عده‌‌ی زیادی هم با مراجعه به پارک‌های ملی بلیز وقت خود را صرف تماشا و پژوهش موجودات این کشور میکنند. باستان دوستان هم سراغ بناها و آثار باقی‌مانده از دوران مایاها میروند و از آن‌ها بازدید میکنند و یکی از همین بناها که شهرت جهانی دارد هم یک ساختمان حلزونی شکل است که از معماری جادویی برخوردار است و با اینکه در وسط جنگل است و بارندگی‌های زیادی به خود میبیند آب در آن نفوذ نمیکند و خیس نمیشود! همچنین در بین بزرگترین سیستم‌های غاری منطقه آمریکای مرکزی که اتفاقا غارهای زیادی دارد، سیستم غاری که در بلیز قرار دارد حرف اول را میزند. یادگار آخرین عصر یخ بندانی که زمین به خود دیده است نیز در حریم آبی بلیز قرار دارد. یک حفره آبی رنگ که به دلیل ریزش‌های پی در پی غارهای آهکی تشکیل شده است این یادگار است و جلب توجه میکند.

بسیاری از افراد علاقه دارند تا حداقل یک بار هم که شده تکه‌ای از بهشت را ببینند و این بهشت قابل رویت است. یک جزیره کوچک در کشور بلیز قرار دارد که بسیاری از افراد محلی آن را جزیره بهشتی خطاب میکنند. تفریحات مدرنی در این جزیره وجود دارد که بسیاری از آن‌ها استفاده میکنند مانند کایت سواری، شنا، قایق سواری و… اما اصل ماجرا در خود جزیره قرار دارد. اول اینکه این جزیره تنها یک شهر در خود دارد که از نهایت آبادانی برخوردار است و دوم اینکه مناطق شمالی جزیره دارای طبیعتی بکر و خاص میباشد که پرندگان، حیوانات و گیاهان عجیبی که در بالا ذکر کردیم در آن دیده میشود.

شاید نشستن در لب ساحل یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها در سفر به جنوب کشور باشد. ساحل زیبای جزیره هنگام که همانند آن در هیچ کجا پیدا نخواهد شد، بهترین اتفاق و خاطره در طول سفر شما خواهد بود. این ساحل زیبا منظره‌ای دل‌انگیز داشته و نشستن در کنار آن و زل زدن به دریا و آسمان لذتی وصف نشدنی دارد. طول نوار ساحلی هنگام، ۵۰ کیلومتر است که دو نوع ساحل صخره‌ای و ساحل شنی را شامل می‌شود. شباهت ساحل و آب‌های درخشان جزیره هنگام به سواحل مالدیو و کالیفرنیا زیاد است. این جزیره برای دوست‌داران حیات وحش هم گزینه بسیار عالی به شمار می‌رود؛ چرا که هنگام به واسطه ی محصور بودن آن در آب، حیواناتی نظیر دلفین، لاک‌پشت پوزه عقابی، خاردم مصری که از خانواده سوسمارها به شمار می‌رود، در آن زندگی می‌کنند.

در اطراف جزیره هنگام یک آکواریوم بزرگ وجود دارد که در آن می‌توان انواع مختلفی از ماهی‌های رنگی را تماشا کرد که به طور آزاد و رها در حال شنا هستند. در این آکواریوم به غیر از ماهی، خرچنگ نیز وجود دارد که بر روی صخره‌هایی سر از آب بیرون آورده‌اند و حرکت می‌کنند. خاک‌های سرخ رنگ در جنوب ایران معروف است و جزیره هنگام نیز از این زیبایی بی‌بهره نمانده و در نقاطی از آن، خاک سرخ از جذابیت‌های جزیره می‌باشد. یکی از بهترین و زیباترین بازارهای محلی در کشورمان، بازار هنگام است. این بازار با مصالح بومی و محلی شکل گرفته و در قدم به قدم آن رنگ و بویی از سنت‌های کهن جزیره وجود دارد. فروشندگان با لباس‌هایی خوش رنگ و لعاب محلی، زیباترین دست سازه‌های شان را که از صدف‌ها ساخته‌اند، به شما ارائه می‌کنند.

در این جزیره، چندین روستا وجود دارد که در یکی از این روستاها که نام آن غیل می‌باشد، سنگ‌هایی به چشم می‌خورد که شبیه به انسان هستند. روایت‌های بسیاری درباره آن وجود دارد، که یکی از آن‌ها به این صورت است که در زمان‌های دور مادر و دختری به هنگام فرار از دست زورگویان زمانه از خالق خود کمک می‌خواهند که خدا هم آن‌ها را سنگ می کند. امروزه این تندیس سنگی، به یکی از جاذبه‌های هنگام تبدیل شده است. به طور کلی جاهای دیدنی بسیاری در جزیره هنگام وجود دارد که حتما می‌تواند به جذابیت سفر شما بیفزاید.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید