از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

اسب سواری در کیش

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

جزیره کیش تفریحات فراوانی دارد که همه ی افرادی که به جزیره سر می زنند، می خواهند آن را امتحان کنند. شاید شما هم کنجکاو باشید راجع به سوارکاری در جزیره ی زیبای کیش بیشتر بدانید.  اول از همه راجع به فواید سوار کاری براتان می گوییم که در زمان سوار شدن بر اسب بدانید که هر حرکتی که  برای راه رفتن اسب انجام می دهید، چه مزایایی برای بدن دارد. بسیاری از افراد فکر می کنند که سوارکاری ورزشی است که خود فرد در آن نقشی ندارد. اما این نظر کاملا نادرست است و شما در زمان سوارکاری به کل ماهیچه های بدن ورزش می دهید. سوار کاری ورزشی بسیار پیچیده است و به عنوان یک ورزش کامل می توان آن را نام برد. حتی اگر برای یک دفعه هم بخواهید سوار اسب شوید، به حرکت در آمدن ماهیچه های بدنتان را حس خواهید  کرد. چه برسد به این که این ورزش را به طور مداوم و حتی برای مسابقات انجام می دهند. در این نوع ورزش افراد سلامتی کامل را در خود حس خواهند کرد. اگر شما برای انتخاب ورزش سوار کاری مردد هستید، حتی برای یک بار، بهتر است راجع به این ورزش و فواید و تاثیرات آن بر بدن و ذهن را  در ادامه بخوانید.

منافع قلبی عروقی

سوار کاری در کیش

قدم رفتن اسب باعث بر انگیختن ارگان های درونی، درست مثل راه رفتن انسان می شود. یک ساعت سوار کاری معادل یک ساعت دویدن با سرعت ۸ کیلومتر در ساعت یا دوچرخه سواری با سرعت ۲۲ کیلومتر در ساعت کالری بسوزانید. همچنین ورزش اسب سواری در مقایسه با ورزش های دیگر آسیب خیلی کمتری به زانوهای شما وارد می نماید. هر چه مدت سوارکاری را افزایش دهید، در نتیجه کالری بیشتری خواهید سوزاند.

تقویت تعادل سازی بدن و هماهنگی میان اجزای بدن

زمانی که شما می خواهید یک اسب را به حرکت در آورید، باید همزمان دست ها و پاها به صورت همزمان به حرکت در آید. در سوارکاری باید تمامی حرکات در بدن به صورت هماهنگ انجام شود. برای مثال زیاد کردن سرعت اسب و یا حتی قدم زدن آن در یک مسیر، برای این که اسب از یک مسیر خارج نشود، مستلزم هماهنگی میان اعضای بدن شما عزیزان است.

تقویت ماهیچه و انعطاف پذیری در بدن

در این مورد ماهیچه های بدن شما با توجه به حرکت اسب منقبض و منبسط می شود که این عمل باعث قوی تر شدن تمامی ماهیچه های بدن می شود.

افزایش تمرکز و حافظه

از زمانی که شما سوار اسب می شود تا زمانی که از اسب پایین می آیید، شما دائم در حال تمرکز کردن هستید و چه چیزی بهتر از این که قابلیت تمرکز کردن را در ذهن شما بالا ببرد.

افزایش صبر و بردباری در فرد

اسب سواری نیازمند کسب دانش و مهارت های بسیاری است و رفتار با اسب ها و یادگیری فیزیولوژی آن ها تا این که لم آن اسب به دستتان بیاید، خودش صبر و بردباری بسیاری را می طلبد.

افزایش اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری

همین که شما بتوانید از حیوانی بزرک تر از خود را نگهداری کنید و کنترل آن را در دست بگیرید، به شما اعتماد به نفس فراوانی خواهد داد. این حرکت ناخداگاه شما را مسئولیت پذیر می کند.

کاهش استرس و اضطراب

با این که سوار کاری می تواند دسوار باشد، ولی افراد به هنگام یادگیری و حتی سوار کاری باید تمام تمرکز خود را برا روی این موضوع بگذارند واین موضوع باعث می شود شما از دغدغه های ذهنی خود برای چند ساعت فاصله بگیرید و روی تمرکز خود برای یادگیری تمرین کنید. در کل طی تحقیقات انجام شده در انجمن اسب سواری انگلستان، ثابت شده که شرکت منظم در اسب سواری به صورت منظم برای سلامتی انسان مفید است. طبق تحقیقات دیگر در سازمان بهداشت دولت انگلستان،  ۱۵۰ دقیقه سوار کاری در هفته باعث تداوم سلامتی در انسان می شود.

سوار کاری در کیش

حالا که این مطالب را خواندید، خیلی راحت می توانید تصمیم بگیرید که چرا باید به سوار کاری بروید. سوار کاری در جزیره کیش در کنار ساحل با دیدن غروب  آفتاب خیلی دل انگیز می تواند باشد. شما می توانید در اسکله تفریحی به اسب سواری بپردازید. این باشگاه سوار کاری در شمال جزیره کیش، در مجموعه المپیک در سال ۱۳۷۲ برای برگزاری مسابقات بین المللی خلیج فارس تاسیس شد. شما گردشگران عزیز تور کیش جهت استفاده از ورزش مفرح سوار کاری می توانید به باشگاه مراجعه نمایید. محدودیت سنی برای سوارکاری هفت سال به بالا بدون مربی و هفت سال به پایین همراه با مربی می باشد. شما عزیزان می توانید به صورت اینترنتی بلیط تور کیش را از آژانس هم کوچ تهیه کنید و سفر خوشی را پیش رو داشته باشید.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید