از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

استادیوم‌ های میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

کشور قطر در سال‌های اخیر به شدت توسعه یافته است و ویزای قطر دارای طرفداران زیادی در سطح بین‌المللی شده است. از این رو از مدت‌ها پیش مقرر شده است که جام جهانی سال ۲۰۲۲ میلادی در این کشور برگزار شود و به عبارت بهتر بعد از پایان جام جهانی روسیه و قهرمان شدن خروس‌های فرانسوی، میزبان بعدی این رقابت‌ها خود را آماده میکند، البته روند آماده شدن این کشور از سال‌ها پیش مهیا شده است تا در جام جهانی ۲۰۲۲ شاهد رزرو تور قطر توسط علاقمندان به مستطیل سبز باشیم.

اما در این مطلب به معرفی استادیوم‌هایی که قرار است میزبان رقابت‌ها باشند بپردازیم.

۱- ورزشگاه ام صلال

آن‌ها که تاریخ میخوانند از وجود قلعه‌ی ام صلال در قطر و افسانه‌هایی که درباره‌اش نقل میشود آگاهی دارند از این رو در نزدیکی این قلعه، ورزشگاهی با همین نام احداث شده است که آن را از تلفیق و ترکیب معماری سنتی عربی و معماری مدرن میدانند و چه در تصاویر هوایی و چه از زوایای دیگر طراحی سنتی عربی این ورزشگاه کاملا مشخص است. گفته شده است این ورزشگاه دارای ظرفیتی معادل با ۴۵۰۰۰ تماشاگر است که برای رقابت‌های جام جهانی قرار است مورد استفاده قرار گیرد اما به طور قطع بعد از پایان این رقابت‌ها ظرفیت این ورزشگاه به ۲۵۰۰۰ نفر کاهش پیدا میکند.

۲- ورزشگاه الریان

احتمالا همه فوتبال دوستان با تیم فوتبال الریان قطر آشنایی کامل دارند که اتفاقا یکی از قوی‌ترین باشگاه‌های آسیا نیز میباشد و در سال‌های اخیر دیده‌ایم که بارها و بارها به عنوان رقیب تیم‌های کشورمان که به بازی‌های آسیایی راه پیدا میکنند ظاهر شده است. اما این بار به معرفی ورزشگاه الریان میپردازیم که ظرفیت نرمال آن ۲۱۰۰۰ نفر است اما برای جام جهانی با ایجاد زیرساخت‌های موقت ظرفیت آن به ۴۴۰۰۰ تماشاگر افزایش پیدا میکند. منحصر به فردترین ویژگی این ورزشگاه برخوردار بودن از دیوارهای خارجی رسانه‌ای میباشد که از غنی‌ترین، به روزترین و نایاب‌ترین تکنولوژی‌های دنیا میباشد. به این صورت که سطح بیرونی ورزشگاه تماما از مانیتور تشکیل شده است و بازی‌های داخل ورزشگاه به صورت زنده بر روی دیوارها نمایش پیدا میکند!

۳ – استادیوم خلیفه

خلیفه نام یک ورزشگاه بین‌المللی و چند منظوره است که به غیر از فوتبال ورزش‌های دیگر نیز در آن در سطح رقابت‌های بین‌المللی انجام میگیرد. البته بازی‌های آسیایی نیز در این ورزشگاه انجام میشود و بسیاری از فینال‌ها را نیز به خود دیده است. ظرفیت این ورزشگاه در حال حاضر ۵۰/۰۰۰ نفر است ولی برای رقابت‌های جام جهانی تا ۶۸/۰۰۰ نفر نیز افزایش میابد.

۴ – استادیوم الوکره

ورزشگاه الوکره دارای استادیومی با همین نام نیز میباشد. به صورت قطعی بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ هم در دوره گروهی و هم در دوره حذفی در این استادیوم برگزار میشود. طراحی و معماری این ورزشگاه یادآور فرهنگ و سنت دریانوردی میباشد. با سیستم‌های فوق پیشرفته‌ای که در این ورزشگاه تعبیه شده است در همه زمان‌ها دمای آن بین ۳۰ تا ۳۲ درجه سلسیوس باقی میماند. البته عدد اصلی ۳۰ میباشد و ۳۲ برای احتمال وجود خطا اعلام شده است. این ورزشگاه مساحت زیادی را به خود اختصاص داده است و وسعت کلی آن ۷۲/۰۰۰ متر مربع میباشد.

۵ – استادیوم الخور

استادیوم الخور دارای شکل جالب حلزونی میباشد که بسیار جذاب تهیه شده به طوری که عکاسان زیادی را از سراسر دنیا فقط برای عکاسی از خود از سراسر دنیا به قطر کشانده است. سقف این ورزشگاه کاملا انعطاف‌پذیر است. نکته چشمگیری که درباره این ورزشگاه وجود دارد این است که خلیج همیشه فارس از درون این ورزشگاه کاملا توسط تماشاچیان قابل رویت است و خدا کند طوری نشود که از تماشای فوتبال غافل شوند! ۴۵/۰۰۰ نفر از علاقمندان به فوتبال میتوانند در این ورزشگاه به تماشای بازی مورد علاقشان بپردازند.

فکرهایتان را بکنید در صورتی که قصد دارید حداقل یک بار رقابت‌های جام جهانی را از نزدیک تماشا کنید تا آن زمان پول هایتان را جمع کنید!

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید