از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

باغ ملی مشهد

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

در ایران پهناور، وقتی به هر شهری سفر می کنیم، میبینیم پارکی تحت عنوان باغ ملی مشهور است. یکی از این باغ های ملی در شهر مشهد است که می توانید به این مجموعه زیبا بروید و از دیدن این همه سرسبزی غرق در لذت شوید.مشهد دارای مناطق تفریحی فراوانی است که باغ ملی یکی از آن هاست که بعضی از مسافران تور مشهد هم از آن دیدن می کنند.

این خیابان که پارک در آن قرار دارد، در زمان های قدیم ارگ نام داشته و امروزه با نام امام خمینی شناخته می شود. باغ زیبای ملی یکی از اولین پارک های شهر مشهد است که امروزه طرفداران زیادی از جمله سالمندان و کودکان را داراست و به دلیل آرامشی که در باغ دیده می شود، هر کسی به تماشای باغ می نشیند. با این که از قدمت این باغ سخاوتمند روز به روز می گذرد ولی هرگز از زیبایی های آن کاسته نمی شود بلکه هر روز شاخه به شاخه آن رشد می کند و به آسمان خدا نزدیک تر می شود. باغ ملی مشهد همواره سعی داشته استوار باقی بماند و هم اکنون اهمیت ویژه ای در شهر مشهد دارد. این مکان یکی از پربازدید ترین ها برای تور مشهد می باشد. میتوان گفت این باغ امروزه به صورت باغ ملی در آمده است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید این حجم از درختان را در زمان های قدیم چگونه آبیاری می کردند؟ این مجموعه را توسط آب قنات رکن آباد آبیاری کردند. این باغ پر برکت امروزه محل اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی می باشد.باغ دارای ابعاد بسیار بزرگی نبوده و به همین دلیل مورد بازدید زائران زیادی نمی باشد. زمانی که میخواهید از شلوغی و ازدحام جمعیت به محیطی دنج و آرام فرار کنید، هیچ جا بهتر از این باغ نیست که بدون شک، بی شباهت به بهشت نیست.

داخل باغ انواع چنار های قدیمی و درختان مختلف و گونه های گیاهی و گل کاری و سبزه و … فضای دلنشینی را برای استراحت شهروندان محترم فراهم نموده است.این باغ در سال ۱۳۴۵ هجری شمسی توسط حاج حسین ملک وقف شهرداری مشهد شد و هم اکنون تحت نظر شهرداری مشهد می باشد.در سال ۱۳۱۹ مظفرالدین شاه قاجار این باغ را به کاظم ملک هدیه داد. این باغ در سال ۱۳۰۰ شمسی، باغ ملی نام گرفت و تا به حال هم با همین نام مشهور است وخیلی ها در این باغ خاطرات بسیاری داشته اند و در کنار درختان رشد پیدا کرده اند.در قسمتی از باغ، مجموعه ای زیبا برای کودکان، همراه با مجموعه بازی جذاب طراحی شده است. شما عزیزان می توانید از آژانس هم کوچ تورلحظه آخری مشهد و بلیط ارزان مشهد را با کمترین قیمت ها تهیه کنید. در این باغ سرسبز، تندیس مشاهیر علم و ادب و عرفان هم به چشم می خورد و انسان را غرق در لذت می کند. انتهای باغ ملی  بازار بزرگ و قدیمی جنت قرار دارد و مردم بعد از خرید به این باغ می آیند و از هوای دلنشین، بر روی نیمکت ها لذت می برند.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید