از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

باغ پرندگان مشهد

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و تفریحی جدید در شهر مشهد باغ پرندگان است. این باغ اولین و تنها باغ پرندگان شرق کشور است که هزینه ای بالغ بر نهصد میلیون برای ساخت آن به کار برده شده است. این باغ زیبا در سال ۱۳۹۳ احداث گردید و دارای مساحتی بالغ بر ۳۰۰۰۰ متر می باشد. اگر مسافر تور مشهد هستید این باغ را در نظر داشته باشید.

گونه های مختلفی از پرندگان در این مجموعه یافت می شود که علاوه بر انواع مختلف پرندگان کمیاب و نادر ایرانی و آسیایی، پرندگان آفریقایی نیز وجود دارند. نکته قابل توجه اینجاست که باغ پرندگان مشهد زیر نظر سازمان دامپزشکی صورت گرفته است  و مجوز پزشکی دارد و تمام نکات بهداشتی برای رعایت حال گردشگران در این مکان رعایت شده و به صورت مداوم به سلامتی پرندگان و بهداشت آنان رسیدگی می شود. پس می توانید با خیال راحت کودکان خود را برای تماشای  زیبایی و خلقت خداوند ببرید. جذابیت تنوع در این باغ، توانسته هر ساله پذیرای حجم قابل توجهی از مسافران و گردشگران باشد.

امکانات باغ پرندگان مشهد

در باغ پرندگان مشهد، واحد های مختلفی در حال فعالیت هستند، قسمت هایی همچون واحد تکثیر، واحد تغذیه، واحد بهداشت و کلینیک و … . در واحد تکثیر، شرایط و امکانات لازم برای تخم گذاری پرندگان فراهم می گردد و نگهداری از جوجه های سر از تخم بیرون آمده تا مرحله رسیدن به سن مجاز جهت رها سازی در باغ پرندگان به عهده این بخش می باشد.

شرایط پرندگان باغ پرندگان مشهد

در واحد کلینیک و بهداشت پرندگان بیمار تشخیص داده شده و پس از معاینه کامل بر اساس نظر دامپزشک و کارشناس مربوطه درمان پرنده آغاز می شود. توجه داشته باشید که همه قسمت ها باید ضد عفونی بشوند و عاری از هر گونه میکروبی باشند و این موضوع مربوط به این بخش می باشد و با دقت این موضوع را برای سلامت پرندگان و گردشگران رعایت می کنند. واکسینه شدن پرندگان در برابر بیماری نیوکاسل هم بر عهده این بخش می باشد. دقت در اصول این موارد بهداشتی بسیار برای حضور گردشگران عزیز موثر و جلوگیری از آلودگی می کند. در بخش تغذیه گونه های مختلف پرندگان شناسایی می شوند و تفاوت در تغذیه و منبع تامین این نیاز ها هم شناسایی می شود و با توجه به این موارد تغذیه پرندگان داده می شود. جیره غذایی آن ها بر اساس آخرین یافته های علمی دنیا تدوین و برنامه ریزی شده است. پرندگان شامل گونه های دانه خوار، برخی گوشت خوار و برخی همه چیز خوار هستند. بسیاری از مسافران در تورهای مشهد و تور لحظه آخری مشهد حتما از این باغ زیبا دیدن میکنند.

محیط باغ پرندگان مشهد

باغ پرندگان در تور مشهد|باغ پرندگان در تور مشهد|باغ پرندگان در تور مشهد|باغ پرندگان در تور مشهد

یکی از بارز ترین ویژگی های این باغ، جلوه های بصری آن است که چشم هر ببننده ای از تور ارزان مشهد را به خود جلب می کند، زیرا طراحان سعی داشته اند از بهترین متد ها در این مجموعه استفاده کنند. یکی از مزایای مجموعه سپاد کمک به رونق صنعت گردشگری در شهر مشهد می باشد. در این باغ از پل های چوبی ، آبشار مصنوعی، پوشش گیاهی، خیابان سنگ فرش نیز استفاده شده است. این باغ شامل تنوع گوناگونی است که در حال حاضر بیش از ۷۰۰ پرنده در آن نگهداری می شود. دیدن طاووس با همه شوکت، انسان را به وجد میاورد و فضای دل انگیزی برای شما به وجود می آورد. هم کوچ برای شما آرزوی یک سفر خاطره انگیز و دلپذیر را دارد.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید