از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

باغ گل دبی

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

معجزه دلپذیر دبی، بزرگ‌ترین باغ گل دنیا در دبی است. بعضی از مکان‌ها در دنیا هستند که بی نظیرند و در طول عمرمان برای یکبار هم که شده باید از این فضاها دیدن کنیم. امروز با هم کوچ همراه باشید تا شما رو با این جاذبه شگفت انگیز کشور دبی آشنا کنیم.گردش و قدم زدن در دنیای رنگارنگ گل‌ها روح و روان آدم را آرام می‌کند، دویدن در باغ‌های گل و دیدن پروانه‌های زیبا تجربه‌ای دوست داشتنی هست که می‌تواند به سفر شما لذت دو چندان ببخشد. این باغ تکه از بهشت است در دل کشور دبی، بهشتی در دل کویر. این باغ بزرگترین باغ گل دنیاست که نام آن میراکل یا معجزه است و در شهر مدرن و امروزی دبی ساخته شده است. این باغ آرامش رو به شما هدیه می‌دهد و افکار منفی و خسته کننده رو از شما دور می‌کند، میلیون‌ها میلیون گل‌های رنگارنگ و زیبا گرد هم آمده‌اند تا بازدید کنندگان خود را جادو کند و حس خوب و فوق العاده ای به آن‌ها هدیه بدهد. اما سؤال اینجاست که با وجود آب وهوای گرم وسوزان کشور دبی چگونه باغ گل به این زیبایی ساخته شده و چگونه از آن نگهداری می‌کنند برای پاسخ به این سؤال باید قدم به این باغ گل بگذاریم و پرده از اسرار طراوت و شادابی این باغ گل برداریم. با هم کوچ همراهی کنید تا سری به این باغ بزنیم و لذت قدم زدن زیر چترهای رنگی و خوش آب و رنگ این باغ رو تجربه کنیم. این مکان دیدنی در شهر دبی نزدیک به مرکز شهر می باشد و به اکثر هتل‌های دبی نزدیک است و برای مسافرانی که تور دبی را انتخاب میکنند بسیار جاذبه بی نظیری است.

معرفی باغ گل میراکل :

نمای بیرونی باغ گل دبی|نمای بیرونی باغ گل دبی|نمای بیرونی باغ گل دبی|نمای بیرونی باغ گل دبی|نمای بیرونی باغ گل دبی|نمای بیرونی باغ گل دبی|نمای بیرونی باغ گل دبی|نمای بیرونی باغ گل دبی|نمای بیرونی باغ گل دبی

باغی پر از گل‌های خوش رنگ و خوشبو که در لحظه‌ای گمان می‌کنید در یک منطقه استوایی خوش آب و هوا قرار گرفته اما این باغ در دل صحرا و در شهر کویری دبی ساخته شده است. امروزه به دلیل فعالیت در حوزه گردشگری اکثر کشورهای دنیا به حوزه محیط زیست توجه ویژه‌ای می‌کنند و بسته به منابع طبیعی، محیط زیست و درجه حرارت آن منطقه اقداماتی صورت می‌گیرد. یکی از این اقدامات ساختن باغ گل میراکل است. در سال ۲۰۱۳ همزمان با ۱۴ فوریه (روز عشق) شروع به ساخت این باغ کردند و دقیقا سه سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۶ این باغ ساخته شد و به روی عموم بازگشایی شد و نامش با دریافت جایزه بهترین باغ سال به عنوان بزرگترین باغ گل جهان نامگذاری شد. همچنین این باغ توانست در ماه اول افتتاح خود پذیرای ۲،۰۰۰،۰۰۰ بازدید کننده باشد. این پروژه عظیم توسط شرکت آکارکه فعال در زمینه ساخت محوطه سازی و کشاورزی بود که به سرپرستی و مدیریت آقای عبدالناصررحال که یک بازرگان اردنی بود، به ثمره نشست. هزینه ساخته شدن این باغ زیبا ۴۰ میلیون درهم ( ۴۴ میلیارد ) شده است. در این باغ حدود ۴۵ میلیون گل در انواع واقسام گونه‌ها کاشته شده است و وسعت این باغ ۷۲۰۰۰ متر مربع است. معماری این باغ به گونه‌ای است که به نظر می رسد. سه بعدی بیایند و در قسمت‌های مختلف این باغ از ماکت‌ها و تپه‌ها استفاده شده است. در گوشه و کنار این باغ ماکت‌هایی از ماشین و ساختمان و حتی برج‌ها قرارداده اند که پوشیده شده است از گل و این اشیا را به گونه‌ای زیبا گل کاری کرده‌اند. جالبه که بدانید در این باغ زیبا یاغی وجود دارد که پر است از پروانه های رنگارنگ که به جذابیت هر چه بشتر این باغ افزوده است. این باغ از بخش‌ها مختلف و شگفت انگیزی تشکیل شده است با ما همچنان همراه باشید تا شما را با قسمت‌های مختلف این باغ زیبا آشنا کنیم.

باغ‌های گل :

محوطه اصلی باغ گل میراکل مملو است از گل‌های رنگارنگ که حدود ۱۱ میلیون دلارهزینه صرف کاشت و ساخت این بخش از باغ شده است. در این بخش از باغ گیاهان دارویی از ۲۰۰ کشور جمع آوری شده است. جالب است بدانید که بخشی از این باغ گل هم به گیاهان خوراکی اختصاص داده شده است که بسیار مورد استقبال بازدید کنندگان قرارمی گیرد.

باغ پروانه :

حدود ۱۸۰۰ متر مربع از این باغ را به باغ پروانه‌ها اختصاص داده شده است،  بازدید کنندگان می توانند به نوبت وارد این بخش از باغ شوند و از دیدن پروانه‌های رنگی لذت ببرند.

فروشگاه‌های سوغات :

بخش دیگری از باغ به فروشگاه سوغات اختصاص داده شده است که در آن می‌توانید سوغاتی‌های منحصر به فرد با آرم و مارک پروانه و باغ گل خریداری کنید.

حوضچه ماهی‌ها :

زیبایی‌های این باغ گل تمامی ندارند و هر چی جلوتر می‌رویم از زیبایی‌های آن بیشتر لذت می‌بریم. در گوشه‌ای از این باغ وسیع سه حوضچه با ماهی‌های رنگارنگ نیز ساخته‌اند تا بازدیدکنندگان بتوانند کنار حوض نشسته و از هوای خوش و مناظر زیبا در کنار ماهی‌ها لذت ببرند.

محوطه بازی کودکان :

در بازسازی و زیبا سازی باغ گل میراکل قسمتی با عنوان محل بازی کودکان نیز به این مجموعه اضافه کرده‌اند تا والدین بتوانند با خیالی آسوده فرزندانشان را هم همراه خود به این باغ زیبا ببرند. بهترین زمان برای بازدید از این باغ زیبا اوایل فصل بهار و فصل زمستان است و در فصل تابستان این باغ تعطیل می‌باشد.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید