از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

برج رادکان مشهد

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

یکی از بهترین جاذبه‌های مشهد که بسیار تاریخی و زیبا است مربوط به برجی عظیم در مشهد است که به نام برج رادکان مشهد شناخته خواهد شد.این برج عظیم در استان خراسان رضوی و دربه وجود محله شهر قدیم رادکان به وجود آمده است. مسافران تور مشهد ما که به آثار تاریخی علاقه دارند می‌توانند این برج را برای دیدن در نظر داشته باشند. برج ر ادکان مشهد یکی از بهترین جاذبه‌های مشهد است که به عنوان منطقه توریستی شناخته خواهد شد.

این برج دیدنی در استان خراسان رضوی قرار دارد که در فاصله ۱ ساعت تا مشهد فاصله دارد و برای رسیدن به اینجا باید از مسیر چناران بگذرید تا به محله قدیمی رادکان برسید. این برج یکی از بلند‌ترین برج‌های مشهد است که دارای ۳۵ متر ارتفاع است که شما می‌توانید از نمای عقب به طور کامل عظمت این برج را دیدن نمایید. همچنین قطر داحلی این برج ۱۴ متر و قطر خارجی آن ۲۰ متر است. نمای بیرونی بنای تاریخی رادکان تا ارتفاع ۵/۲ متری به شکل ۱۲ ضلعی و از آن جا تا زیر گنبد به صورت ۳۶ ترک نیم ستونی ساخته‌ شده‌ است. خیلی مسافران سوال برایشان پیش می‌آید که رادکان به چه معنا یا چه شخصی است که باید بگوییم که رادکان براساس مدارک تاریخی و تحقیقات صورت گرفته باید بگوییم گه ریاضی‌دان و ستاره شناسی است که اهل خراسان است که همان خواجه نصیر الدین طوسی است.  این برج دارای قابلیت و ویژگی‌‎‌های خاصی است که می‌توان به یک مورد آن اشاره کرد که آن هم تعیین ۴ فصل کبیسه و آغاز نوروز است. این برج در سال ۱۳۱۰ و در تاریخ ۱۵ دی در آثار ملی ایران ثبت شد و به عنوان یکی از دیدنی‌های مشهد برگزیده شد.این بنای تاریخی توسط نصیرالدین طوسی ساخته شده است.

این برج نمای بسیار خوبی دارد. این برج دارای گنبدی زیبا به شکل مخروط است.  این بنای تاریخی با توجه به شواهد در سال ۶۰۷ قمری ساختش تکمیل شد و در دید بازدید کنندگان قرار گرفت. برج رادکان آرامگاه یکی از ایلخانیان است که تصور خواهد شد که برای دوران ایلخانان بوده است. این برج در تصور اول بسیار ساده است که نمای آجرهای چینی و گلی معمولی است و دارای گچ‌بری‌های تازیینی است ولی در واقعیت این برج دارای ارزش بالایی است که پژوهش‌های نجومی و ستاره ستاره شناسی زیادی دارد. این برج دارای ویژگی‌های خاصی است که موجب افتخار ایرانیان است.

این برج در منطقه خوبی واقع شده است که دسترسی بسیار خوبی را برای خود دارد. برج رادکان در ۴ کیلومتری جنوب شرقی روستای رادکان و در ۴۲ کیلومتری جنوب کردکوی و ۵۴ کیلومتری جنوب غربی گرگان و ۱۱۷ کیلومتری برج گنبد قابوس در یک منطقه کوهستانی واقع شده است. این برج بر فراز تپه با صفا دارای طبیعت خاصی است. این برج زیبا دارای دو در ورودی است که شما مسافرین عزیز می‌توانید از هر دور در وارد این برج شوید. یکی از این سر درها به دلیل قدمت زیاد این بنا تقریبا خراب شده است که در سال ۱۳۴۶ توسط سازمان حفاظت آثار باستانی ترمیم شده است. معماری زیبا این بنای تاریخی باعث شده است که مسافران زیاد داخلی و خارجی به اینجا بروند تا بتوانند از نما دیدن کنند. تا به حال بیش از ۴۵ کشور با اتباع‌های مختلف این مکان را بازدید کرده‌اند.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید