از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

برج سرخ آلانیا

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

برج سرخ آلانیا یا قزل کوله (Kızılkule)  در ساحل شهر آلانیا و در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته است برج سرخ آلانیا یک بنای ۸ ضلعی است که نماد ۱۳ شهر می باشد که بر روی پرچم شهر نیز استفاده شده در بندر الانیا قرارگرفته است. این قلعه در سال ۱۲۲۶ افتتاح شد در حدود ۸۰۰ سال پیش که همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۵:۳۰ بعداز ظهر در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

'-برج قرمز آلانیا -برج قرمز آلانیا ترکیه -برج قرمز در آلانیا -برج قرمز در شهر آلانیا|-برج قرمز آلانیا -برج قرمز آلانیا ترکیه -برج قرمز در آلانیا -برج قرمز در شهر آلانیا|-برج قرمز آلانیا -برج قرمز آلانیا ترکیه -برج قرمز در آلانیا -برج قرمز در شهر آلانیا|-برج قرمز آلانیا -برج قرمز آلانیا ترکیه -برج قرمز در آلانیا -برج قرمز در شهر آلانیا

ساخت و ساز برج سرخ آلانیا در زمان سلطنت سلطان سلجوقی آناتولی علاء الدین  شروع شد و معماری آن نیز به سبک معماری سلجوغی می باشد. نام این برج  از رنگ آجر قرمزی برگرفته شده است که در سنگهای بریده شده ی قسمتهای تحتانی این بنا استفاده شده است.  یک مخزن در وسط این برج تعبیه شده است که نور خورشید  به آن می تابد. هدف از  ساخت این برج محافظت ازبندر و کارخانه کشتی سازی ازحملات نیروی دریایی و برای مقاصد نظامی در این قرن ها استفاده شده است.

نام برج برگرفته از آجرهای به کار برده شده در این بنا میباشد. قدمت و ریبایی ان به حدی میباشد که میتوان آن را یکی از جذابیت های بسیاز زیبای ترکیه تلقی کرد و هر ساله گردشگران زیادی را به ان جا میبرد. این برج به عنوان یکی از بهترین معماری های کشور ترکیه میباشد که از دوران سلجوقی در آلانیا ترکیه میباشد. این برج همچین از تاریخی و قدیمی ترین بناهای شهر آلانیا میباشد.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید