از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

بورجومی گرجستان

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

شهر بورجومی تحت شرایط کنونی در زمان اتحاد جماهیر شوروی موجودیت یافت و توانست اعتبار کسب کند. مسافران گرجستان بدون توجه به این که هتل محل اقامتشان در کجا واقع شده است به این جاذبه گردشگری میایند و از آن دیدن میکنند. در صورتی که با تور به کشور گرجستان سفر کرده‌اید میتوانید از خدمات و سرویس‌های تورتان بهره‌مند شوید با تور به گشت زنی در بورجومی بپردازید و در صورتی هم که به صورت شخصی و جداگانه به گرجستان بروید میتوانید خودتان به بورجومی بروید. آب‌های معدنی شور نیز در این منطقه نیز به وفور یافت میشوند و از دل زمین میجوشند و فستیوال‌های متعددی نیز در مکان‌ آن‌ها برگزار میشود. بورجومی یک شهر کوچک و توریستی است که در کنار یک دره حاصلخیز و سرسبز و همینطور رودی پرآب قرار دارد و با داشتن فضای سبز عالی و همینطور مواردی نظیر چشمه‌های آب شور خروشان از زمین، دارای جذابیت خاصی برای مسافران شده است. البته اگر مسافران میخواهد که چشمه‌های بورجومی را پرآب ببینند بهتر است در فصل بهار به گرجستان بروند. البته آب‌های چشمه‌های بورجومی علاوه بر زیبایی دارای خواص درمانی نیز هستند و بسیاری از افراد هستند که برای درمان بیماری‌های مختلف به بورجومی میروند. از خواص درمانی آب‌های بورجومی همین حد میتوان گفت که به بسیاری از کشورهای جهان صادر میشوند. نمیتوان به صورت قطعی گفت اما کوه‌های قفقاز به طوری قرار گرفته‌اند که ممکن است این تفکر به وجود آید که بورجومی را احاطه کرده‌اند البته در این منطقه میتوانید جنگل‌های کاجی را پیدا کنید که در عکس‌های هوایی نقطه‌ای را با رنگی غیر از رنگ سبز باقی نگذاشته‌اند.

در سال ۱۸۱۰ میلادی سربازان روس برای تامین برخی از نیازهای خود چشمه‌های آب گرم منطقه بورجومی را مورد بهره‌برداری قرار دادند. بعدها در زمانی که افراد بیشتری با ویژگی‌‎های خارق‌العاده این منطقه آشنا شدند و شهرت آن فراگیر شد مقدمات به وجود آمدن بورجومی کنونی پدید آمد و یکی از دوک‌ها که برادر تزار روس هم محسوب میشد برای ساخت یک کاخ در این منطقه اقدام کرد و هم اکنون هم بازمانده‌های این کاخ موجود هستند. در سال‌های بعدی این کاخ منطقه فراگیرتر شد و بیشتر مورد توجه قرار گرفت. اما منطقه بورجومی دارای فراز و نشیب‌های زیادی نیز بوده است مثلا سال‌ها پیش چشمه‌های آب شور بورجومی موجب شفا یافتن دختر یکی از بلندپایه‌ترین مقامات حکومتی خاندان تزاری روسیه شد و مدتی بعد به همین مناسب دو تا از چشمه‌های بورجومی به نام این دختر خوانده شد. البته در آخرین سال‌های قرن بیستم، صنعت گردشگری این منطقه افت شدیدی داشت اما بعد از آن با یافتن گلوگاه‌های توریستی این منطقه و رفع آن توسط شهرداری منطقه دوباره رونق به منطقه بازگشت و گردشگران زیادی به سوی آن روانه شدند.

یکی از دیدنی‌های منطقه بورجومی موزه تاریخ محلی میباشد که بازدید کردن از آن خالی از لطف نیست. سازه و بنای این موزه متعلق به سال ۱۸۹۰ میلادی است و سبک معماری آن هم گوتیک است. در این موزه دیدنی‌های جالب بسیاری یافت میشود. از مشهورترین چیزهایی که در این موزه یافت میشود میتوان به اسلحه‌هایی اشاره کرد که قدمت آن‌ها به قرن ۵ پیش از میلاد بازمیگردد و یا سکه‌های باستانی و حتی وسایل و لوازم خانه رومانف‌ها.

بعد از بازدید از چشمه‌ها و موزه‌ها میتوانید به کاخ آبی فیروزه نیز سری بزنید که از بسیار زیبا و منحصر به فرد میباشد. کاخ فیروزه درست در ناحیه‌ای قرار دارد که پارک آب معدنی وجود دارد. آن چیز که باعث میشود این کاخ بسیار مورد توجه ایرانیان واقع شود این میباشد که در سال ۱۸۹۲ توسط سفر ایران ساخته شده است. معماری کاخ فیروزه تلفیق و ترکیبی است از معماری سنتی ایرانی، گرجی و حتی اروپایی.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید