از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

بوستان آهوان در کیش

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

در این مقاله سعی داریم که در مورد یکی از بهترین جاذبه‌های کیش صحبت کنیم. بوستان آهوان کیش جایی دیدنی در جزیره است که نظر خیلی از مسافران را به خود جلب می‌کند. 

جزیره کیش نقاط دیدنی بسیاری دارد و هر کدام می‌توانند دلیلی برای جذب مسافران باشند. نقاط گردشگری و تفریحی در جزیره همواره مورد استقبال مسافران بسیاری بوده و بوستان آهوان نیز یکی از بهترین و معروف‌ترین آن‌هاست. این جاذبه زیبا در انتهای خیابان فردوسی کیش قرار دارد.

بوستان آهوان کیش در سال ۱۳۸۰ ساخته شد. اما با تمامی این تفاسیر این باغ وحش زیبا در سال ۱۳۹۰ تخریب گشت و در حال حاضر، یک مجتمع تجاری به نام میکا مال در زمین‌‌های آن در حال ساخت است که گفته می‌‌شود یکی از بهترین مراکز خرید کیش خواهد بود. بومیان کیش مخالف تخریب این منطقه سرسبز و زیبا بودند اما مسئولین مربوطه دلیل تخریب آن را آسیب رساندن به محیط زیست عنوان کردند.

بوستان آهوان کیش در واقع یک باغ وحش بزرگ با مساحتی حدود ۲ هکتار بود که انواع و اقسام جانوران خاص در آن محافظت می‌شد و برای بازدید عموم نیز آزاد بود. به غیر از آهو، بقیه حیوانات در قفس نگه داری می‌شدند، ولی آهوان آزادانه در سر تا سر این منطقه حفاظت شده در حرکت بودند و بازدید کنندگان می‌توانستند با لمس کردن آن‌ها و غذا دادن احساس خاص و متفاوتی را تجربه کنند.

بوستان آهوان کیش دارای ۱۷ قفس برای نگهداری از انواع حیوانات بود با چنین امکاناتی جزء یکی از بهترین مکان‌های دیدنی جزیره کیش به حساب می‌آمد. کیش به دلیل داشتن جاذبه‌های فراوان خود همواره مورد استقبال بسیار مسافران واقع شده و می‌توان گفت بهترین مقصد برای سفرهای تفریحی به شمار می‌رود. نکته‌ای که در سفر به کیش باید در نظر داشت، انتخاب هتل مورد نظر است.

در بوستان آهوان کیش، علاوه بر آهو، حیواناتی از جمله شیر، ببر، روباه، طاووس و انواع پرندگان نیز قابل مشاهده هستند و در این بوستان حدود ۲۰ نوع حیوان مختلف وجود داشت که به جذابیت این بوستان افزوده بود. این منطقه با پوشش گیاهی خاص و سرسبز خود تبدیل به یکی از مراکز تفریحی پر طرفدار جزیره کیش شده بود.

برای سفر کیش بهتر است با بررسی کامل، بهترین هتل را برای اقامت انتخاب کنید. هتل‌های مختلفی در نزدیکی بوستان قرار دارند که می‌توانند گزینه خوبی برای اقامت دلچسب شما در کیش باشند. انتخاب هتل می‌تواند بر اساس موارد مختلفی تعیین شود که امکانات و خدمات‌دهی آن از مهم‌ترین‌ها محسوب می‌شود.

در بوستان آهوان وسایل بازی بسیار مهیجی برای کودکان وجود داشت. ورودی باغ وحش بوستان آهوان کیش بسیار دیدنی بود و محوطه ورودی بوستان با پوشش گیاهی بی نظیری تزئین شده بود. گردشگران به وسیله ون‌های برقی که در درب ورودی این پارک تعبیه شده بود، می‌توانستند به بخش‌های مختلف بوستان رفته و از آنجا بازدید کنند.

بوستان آهوان، در واقع باغ وحش شهر کیش به حساب می‌آمد. در اطراف این بوستان بازارها و هتل‌های بسیاری وجود دارد که دسترسی خوب این پارک از ویژگی‌های آن می‌باشد. محوطه سرسبز بسیار زیبای این پارک با بیش از ۲۰۰ اصله درخت و وجود گونه‌های مختلف حیوانات، فضایی بسیار چشم نواز و زیبا را برای گشت‌ و گذار مسافران به وجود آورده بود. 

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید