از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

تصرف آلاسکا بدون خون!

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

تاریخچه مدون آلاسکا

آلاسکا یکی از سرزمین‌های پر رمز و راز است که تاریخ بسیار پشت آن خوابیده است و نکته قابل توجه این است که حداقل در چند قرن گذشته این سرزمین هرگز دارای حاکمیت بومیان خود نبوده است و مدام تحت تسلط دیگر قدرت‌ها بوده است. در حال حاضر آلاسکا بزرگترین ایالت کشور آمریکا میباشد و دارای معادن بسیار و سرشار از نفت میباشد که به همین موجب از ثروتمندترین ایالات آمریکا به شمار میاید. پایتخت ایالت آلاسکا شهر ژونو میباشد و شهرهای مهم آن را به غیر از ژونو میتوان فیربنکس و انکوریچ دانست. مشخصه‌های اصلی آلاسکا یخچال‌های طبیعی، رشته کوه‌های بلند و به هم پیوسته و دریاچه‌ها هستند. سواحل اقیانوس آرام در این مکان با رشته کوه‌های به هم پیوسته و بلند در هم آمیخته است البته قله‌هایی که در این رشته کوه‌ها وجود دارند عمدتا قله‌های آتشفشانی بوده‌اند که در حال حاضر غیرفعال و یا نیمه فعال هستند. اهالی آلاسکا عمدتا مسیحی پروتستان هستند و گروهی بی دین هم در این ایالت زندگی میکنند. در زبان بومیان آلاسکا، نام این ایالت با ترکیبی مشابه به معنای سرزمین اصلی میباشد.

در سال ۱۷۵۰ میلادی، روسیه تزاری به وسیله ارتش قدرتمندی که داشت به آلاسکا مسلط شد اما خون زیادی ریخته نشد و برای سالیان سال، اهالی آلاسکا با روس‌ها داد و ستد و روابط بازرگانی داشتند اما بعدها طی یک قرارداد این منطقه به آمریکا فروخته شد. در تاریخ ۹ آوریل سال ۱۸۶۷ میلادی، قرار داد خرید آلاسکا از روسیه توسط سنای آمریکا تصویب شد اما به علت اختلافات حزبی که درون سنای آمریکا وجود داشت بر سر قرارداد معامله آلاسکا اندکی بحث و اختلاف پیش آمد اما سرانجام در همان روز قرارداد خرید آلاسکا با قیمت ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار تصویب شد و انجام شد. سناتور ویلیام سیوارد که از جناح جمهوری خواه بود و در دو کابینه وزیر امور خارجه بود برای خرید آلاسکا تلاش‌های فراوان کرد و در نهایت با یک سخنرانی کوبنده در صحن علنی سنا با تاکید بر اینکه آلاسکا سرشار از نفت، منابع طبیعی و امکان ماهیگیری میباشد سناتورها را برای خرید آلاسکا قانع کرد. اینکه میگوییم آلاسکا بزرگترین ایالت آمریکا میباشد با استناد بر این میباشد که این قاره دارای مساحتی بالغ بر ۱/۷۱۷/۸۵۴ کیلومتر میباشد که یعنی کمی از کشورمان ایران هم بزرگتر میباشد. جزایر الوشن در این قاره قرار دارد که خود بیشتر از ۱۵۰ جزیره بزرگ و کوچک را شامل میشود. به وسیله مرزبندی مداری سرانجام مرز میان کانادا و آلاسکا شکل گرفت که از اولین مرزهای شکل گرفته اینچنینی بوده است البته بعد از آن مرز کشورهایی مانند مصر و لیبی نیز به همین صورت شکل گرفت.

آلاسکا یک شبه جزیره در شمال غربی آمریکای شمالی واقع شده است. جزیره‌های کوچک و بزرگ آلاسکا جمعیتی بالغ بر ۶۶۰۰۰۰ نفر را در بر دارد البته این آمار متعلق به سال ۲۰۰۵ میباشد و به طور قطع در حال حاضر این جمعیت افزایش یافته است. قوم آلئوت ساکنان کهن و اصلی آلاسکا بوده‌اند و آثار تمدن آن‌ها هم اکنون نیز یافت میشود. ۷۵ درصد از جمعیت آلاسکا را سفیدپوستان تشکیل میدهند. بیش از ۷۰ درصد از جمعیت آلاسکا در شهرهایی که در خط ساحلی قرار دارند زندگی میکنند. یکی دیگر از نکات جالب مربوط به آلاسکا این میباشد که این منطقه نزدیک‌ترین منطقه آمریکا به آسیا میباشد و تنگه برینگ با پهنای ۸۰ کیلومتر این ایالت را از روسیه جدا میکند. در کتب و اسناد مختلف مربوط به باستان شناسی آمده است که بومیان آمریکا در عصر یخبندان و قبل از یورش اقوام وایکینگ و باز شدن پای اسپانیایی‌ها به رهبری کریستف کلمب به آمریکا، از طریق آلاسکا خود را به این قاره رسانده‌اند. نسل اقوام قدیمی آمریکا نیز هنوز در این منطقه زندگی میکنند اما زندگی مدرن، مشهورترین شخصی که اهل آلاسکا بود رهبر انقلابی مشهور مکزیک یعنی امیلیانو زاپاتا بود.

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید