از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

تفریحات آبی در جزیره کیش

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

میتوانم با اطمینان این را بگویم که در این که به هنگام شنیدن نام جزیره کیش، تصویر دریا و یکی از تفریحات آبی به صورت تصویر ذهنی در تفکراتم مرور میشود تنها نیستم. حال که تفریحات آبی تا این حد در ذهن مخاطبان تور کیش صاحب پایگاه است، پس بهتر دیدم که در یک مطلب که همین باشد، به صورت جامع و تفصیلی به ورزش های آبی که در نگین خلیج فارس متداول است بپردازم. بگذارید بیشتر از این وقت را تلف نکنیم و هر چه سریع تر برویم سر مطلب اصلی، چرا که میدانم شما عزیزان خریدار تور لحظه آخری کیش هم تا حدودی به ضرب المثل وصف العیش، نصف العیش معتقد میباشید!

فلایبرد

خیلی خب، از فلایبرد شروع میکنیم…

میتوان گفت فلایبرد پرطرفدارترین ورزش آبی است که از جانب مخاطبان تور ارزان کیش مورد استقبال قرار گرفته و قطعا این طرفداری و علاقه بی دلیل هم نیست، چرا که این ورزش پاسخگوی دلفین درون آدمهاست! بگذارید از جنبه‌ی طنز ماجرا کمی فاصله بگیریم و با قطعیت هر چه تمام تر بگوییم، استفاده از فلایبرد این امکان را به ما میدهد که مانند یک دلفین، سینه‌ی آب را بشکافیم و از جانب دیگر آن سر در بیاوریم و یا با سرعت از زیر آب به سمت هوا پرتاب شویم، ولی این تمام ماجرا نیست، زیرا دلفین ها نمیتوانند ۱۵ متر از سطح آب بالاتر بروند و یا چندین ثانیه رو هوا بمانند! ولی شما میتوانید، البته بگذارید بگویم فلایبرد میتواند نه شما! این ورزش عمر کمی دارد و تقریبا ۵ یا ۶ سال است که سری میان سرهای ورزش های آبی دراورده… مخترع آن یک شخص فرانسوی است که از قرار معلوم علاقه‌ی وافری به دلفین‌ها داشته است. اگر طالب تجربه‌ی  فلایبرد شده‌اید میبایست به مانند سایر تفریحات آبی ابتدا چند دقیقه‌ای توسط مربی ماهر و باتجربه آموزش ببینید و بعد به همراه خود مربی که با جت اسکی شما را همراهی میکند و به وسیله‌ی آن فشار آب ورودی به فلایبرد را تنظیم میکند میتوانید از سطح مبتدی این تفریح لذت ببرید، بعد از آن اگر هنوز هم عطش دلفین بودنتان از بین نرفت میتوانید از سطح پیشرفته آن استفاده کنید البته بعد از گذراندن حداقل ۲۰ دقیقه سطح مبتدی و دریافت تایید مربیتان. در ضمن در اکثر کلوپ های تفریحات آبی جزیره میتوانید به راحتی با پرداخت هزینه، از فلایبرد بهره مند شوید.

کایت‌بوردینگ

همانطور که از اسمش مشخص است این ورزش از اسکی و کایت سواری تاثیر گرفته است و با ترکیب پاره ای از موارد، ابداع شده است. اگر بخواهیم کلیات آن را از نظر بگذرانیم میتوانیم بگوییم نوعی ورزش که در طی آن شخصی که به وسیله یک تخته روی آب شناور است و به وسیله کابلی مخصوص به یک کایت متصل است و با استفاده از نیروی کششی پاراگلایدینگ به سمت جلو حرکت میکند. فکر میکنم توانستم تا حدودی توضیحی کلی بدهم. این ورزش هم نوپا میباشد و عمر آن به دو دهه نمیرسد ولی میتوان گفت که توانسته است تا حدی برای خود محبوبیت بیافریند و بهترین جا برای تجربه‌ی آن(در ایران)، سواحل با وقار جزیره کیش میباشد. این ورزش هم نیاز به آموزش حداقلی دارد ولی موقع لذت بردن از کایت‌بوردینگ حتما از تجهیزات آن مانند کلاه ایمنی و یا وت‌سوت استفاده کنید چرا که این تفریح هم مانند خیلی از تفریحات دیگر بی‌خطر نیست.

جت اسکی

جت اسکی های چشم نواز، حرکات دلنواز و صدای گوشنواز آن‌ها را در فیلم‌ها، برنامه های تلویزیونی و یا در سواحل جنوب و شمال کشورمان دیده‌ایم، اصلا شاید عده‌ای از شما مخاطبان تور کیش آن را تجربه کرده باشید. ایده‌ی ساخت و استفاده از این وسیله از چندین دهه گذشته در ذهن های خلاق شکل گرفته بود و چندین شناور که به جت اسکی امروزی شباهت داشتند هم ساخته شد اما آن چه که ما با عنوان جت اسکی کنونی میشناسیم در سال ۱۹۷۳ میلادی با همین نام توسط شرکت ژاپنی هوندا روانه بازار شد. استفاده از این وسیله هزینه نسبتا بالایی دارد ولی در عین حال هیجان انگیز و لذت بخش هم میباشد که گویا در بین طرفداران آن، زور هیجان انگیز بودنش بر گران بودنش چربیده و بسیاری از استفاده کنندگان از تور لحظه آخری کیش، حتی برای یک بار هم که شده در صدد تجربه‌ی آن برمیایند. استفاده از این وسیله به نسبت ساده میباشد ولی مستلزم رعایت قوانینی میباشد که به شدت ضروری میباشند که چشمگیرترین آن‌ها را میتوان قانونی دانست که به موجب آن اجاره دادن دو جت اسکی به صورت هم‌زمان به یک گروه منع میشود زیرا در گذشته که این منع وجود نداشت، از همین طریق فجایع زیادی به وجود آمده بود. خادمان شما در آژانس مسافرتی هم کوچ برای شما عزیزان و مشتاقان تور نوروزی کیش آرزوی سلامتی میکنند.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید