از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

تنگه بسفر استانبول – ترکیه

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

بسفر پلی است بزرگ و عظیم که در کشور ترکیه، در شهر استانبول قرار دارد این پل قسمت آسیایی این شهر را به قسمت اروپایی متصل می‌کند. این سازه عظیم بر روی تنگه‌ای به نام تنگه بسفر احداث شده است که یکی از جاذبه‌های گردشگری ترکیه می‌باشد.

این پل پلی معلق و فولادی است که ۱۱۵۰ متر طول، ۳۹ متر عرض و ۱۰۵ متر ارتفاع دارد. فاصله سطح آب تا زیر پل ۶۴ متر است. ساخت این پل در سال ۱۹۷۰ شروع شد و در تاریخ ۳۰ اکتبر ۱۹۷۳ افتتاح شد.

این پل بین اورتاکوی در قسمت اروپایی و بیلربیی در قسمت آسیایی استانبول واقع شده است. در کنار این تنگه ویلاها و هتل های مدرن با نماهای زیبا و مرمری در کنار روستاهای سنگی، قلعه‌ها و دهکده‌های ماهیگیری و بناهای تاریخی مثل کاج چراغان و کاخ دولما باغچه واقع شده‌اند که در شب با  نورپردازی، زیبایی و شکوه آن دوو چندان می‌شود حرکت قایق در این تنگه به شکل زیگزاک است که زیبایی و شکوه تمامی مناطق تنگه بسفر را تماشا کنید.

همچنین قایق‌های اختصاصی برای علاقه مندان وجود دارد که به صورت شبانه روزی به حرکت در این  تنگه می‌پردازد. تنگه بسفر استانبول باریک‌ترین تنگه جهان است و حدود ۳۰ کیلومتر طول و در حدود ۷۰۰ متر عرض دارد. سال ساخت تنگه بسفر استانبول به ۵۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. در مرکز آن، جهت آب در سطح از طرف دریای سیاه به طرف دریای مرمره در حرکت است؛ اما در زیر این سطح، جریان آبی برخلاف این جهت جریان دارد.

از نظر  استراتژیک و نظامی این تنگه اهمیت بسیاری دارد. تنگه بسفر استانبول از نظر میزان رفت و آمد دومین تنگه در جهان محسوب می‌گردد و دولت ترکیه در نظر دارد به منظور کاهش حجم ترافیکی آن، پروژه کانال آبی استانبول را، در صدمین سالگرد جمهوری ترکیه، در سال ۲۰۲۳۳، به بهره‌برداری برساند. اگر مسافر ترکیه هستید پیشنهاد می‌کنیم در مدت اقامت خود در استانبول، هرگز گشت و گذار با قایقهای قدیمی و سنتی در تنگه بسفر را از دست ندهید.

در واقع این تنگه مرز بین قاره اروپا و قاره آسیا است. با رفتن به این منطقه خواهید دید که سواحل تنگه بسفر ترکیبی است از زمانهای گذشته و حال و به نوعی شکوه و جلال امروزی و زیبائی و سادگی گذشته را در خود جای داده است. البته هتل‌های مدرن و ویلاهای چوبی قرار گرفته در حاشیه ساحل به همراه کاخهای زیبای مرمرین که در مجاورت قلعه‌های سنگی روستائی و دهکده‌های کوچک ماهیگیری قرار گرفته جذابیت این منطقه را چند برابر کرده‌اند.

یکی از بهترین راههای تماشای اطراف تنگه بسفرگردش با قایق می‌باشد. شما با گردش در این منطقه توسط قایق، که عموماً بصورت زیگزاگ حرکت می‌کنند این امکان را خواهید دید تا تقریباً تمامی ساحلهای اطراف تنگه را از نزدیک ببینید.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید