از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

جزیره هندورابی در کیش

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

در این مقاله سعی داریم تا مطالبی را در مورد یکی از بهترین جاذبه‌های کیش، بنام جزیره هندورابی ارائه کنیم. 

جزیره کیش زیبایی‌های فراوانی دارد که موجب شده عده بسیاری از گردشگران این منطقه توریستی را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند. یکی از معروف‌ترین این جاذبه‌ها، جزیره هندورابی است. این جزیره در میان آب‌های زیبای خلیج فارس واقع شده و به مانند کیش، جزیره‌ای زیبا و البته کوچک است.

جزیره هندورابی، منطقه‌ای صاف و مسطح و بدون هیچ گونه کوه و ارتفاعات است به طوری که بلندترین نقطه این جزیره تنها ۴۵ متر ارتفاع دارد. جمعیت هندورابی تنها ۲۰۰ نفر است که به همین دلیل آن را تبدیل به کم‌جمعیت‌ترین جزیره کرده و تقریبا می‌توان از لحاظی آن را متروکه دانست.

هندورابی جذابیت‌های خاص خود را دارد و مردمان مهربان و سنتی آن نظر مسافران را به خود جلب می‌کنند. در این جزیره خبری از هتل‌های لوکس چند ستاره، مراکز خرید شلوغ پر از ازدحام خریداران، جشن‌های شبانگاهی و البته آلودگی‌هایی که تمام این صنایع با خود به همراه می‌آورند، نیست. برای ورورد به این جزیره می‌توان از اتوبوس‌های دریایی کیش استفاده کنید یا از طریق بندر چیروئیه قایق سوار شوید و خود را به این منطقه عجیب برسانید.

در این جزیره روستایی با همین نام وجود دارد که خانه‌های سنتی آن از جنس سنگ، مرجان‌ها و گچ ساخته شده است. تعدادی از این خانه‌ها مرمت و بازسازی شده‌اند. در این روستا اتاقی به عنوان مدرسه و یک مغازه کوچک به عنوان فروشگاه و سوپرمارکت وجود دارد. زبان مردم این جزیره اغلب، عربی است و البته تعدادی نیز به فارسی مسلط هستند.

کودکان مدرسه‌ای در این روستا، با لباس‌های محلی به دنبال فروش صنایع دستی خود به گردشگران هستند. دو روستای الدورات و الصراۀ نیز در کنار روستای هندورابی هستند که شاید هنوز بتوانید خرابه‌ها و ویرانه‌های روستای پرتغالی را ببینید و گذشته را تصور کنید.

از دیگر نکات دیدنی در جزیره هندورابی می‌توان به قبرستان جزیره اشاره کرد. قبرستانی که در آن، نه تنها ایرانیان، بلکه پرتغالی‌ها هم به خاک سپرده شده‌اند. قبور با سنگ‌هایی که نشان‌دهنده جنسیت دفن شده است، تنها نشان دهنده شخص بوده و هیچ نشانی از نام شخص مدفون شده نیست. بر روی قبرهای مردان تنها یک سنگ و بر روی قبرهای زنان دو سنگ گذاشته شده است. در نتیجه، این قبرستان قدیمی، با دیگر قبرستان‌های ایران بسیار متفاوت است.

مسجد تک مناره اهل تسنن را می‌توان از دیگر موارد دیدنی در جزیره دانست. این مسجد به شیوه‌های سنتی و با خاک و سیمان ساخته شده و گنجایش تمام اهالی جزیره را دارد. در جزیره هندورابی سواحل بکر، آرام و دست نخورده انتظار مسافران را می‌کشند و منظره‌ای دیدنی را ایجاد کرده‌اند. آرامش خاصی در این جزیره حاکم است و پیاده‌روی در آن می‌تواند لذت فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

سواحل این جزیره زیبا، برای بازی‌های ساحلی نیز مناسب است. سواحل شن‌های نرم، آب‌هایی سبز رنگ و مرجانی خلیج فارس با صخره‌هایی عجیب و غریب که توسط امواج دریا تراشیده شده‌اند، در سوی دیگر جزیره قرار دارند. صخره‌ها، محیطی مرموز و جذاب را برای عکاسی به وجود آورده‌اند. در اینجا، غارهایی کوچک و بزرگ وجود دارند که به جذابیت جزیره هندورابی افزوده‌اند. 

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید