از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

جشنواره فانوس تایلند

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

جشنواره فانوس تایلند مردم خانه‌ها و کل شهر را تزئین می‌کنند و در خیابان‌ها برنامه‌های تفریحی و رژه گروه‌های هنری انجام می‌شود. در جشن فانوس افراد می‌توانند فانوس‌های خود را از هر کجا که دلشان خواست 
بخرند اما حق ندارند هر جا که دلشان خواست فانوس را در هوا رها کنند. همه 
افراد باید وارد زمین مشخصی شوند. جشن ساعت ۶ بعد از ظهر آغاز می‌شود و 
هرکس می‌تواند فانوس خود را به هوا بفرستد. شرکت در جشنواره فانوس تایلند رایگان است و 
افراد زیادی هم برای تماشای این جشن وارد زمین جشن می‌شوند. جنس فانوس‌های این جشن باید حتماً از کاغذ برنج باشد. افراد باید آرزوهای خود
را قبل از به هوا فرستادن فانوس روی آن بنویسند. وقتی فانوس‌ها در هوا رها 
می‌شوند آنقدر بالا می‌روند که آسمان گویی پر از ستاره می‌شود. در همین 
زمان آتش بازی هم شروع می‌شود.

جشنواره فانوس هر سال در تایلند برگزار می‌شود. در این جشن مردم فانوس‌هایی را به آب می‌اندازند تا برای آنها خوبی و خوش شانسی را به همراه بیاورد. در شهر چیانگ مای مردم این جشن را به گونه دیگری برگزار می‌کنند. آن‌ها فانوس‌های خود را به هوا می‌فرستند. این جشن در این شهر «یی پنگ» نام دارد. این فستیوال برای هندوها جنبه مذهبی دارد. جشنواره فانوس تایلند زمان مشخصی ندارد در واقع فستیوال یی پنگ در پایان ماه کاملِ دوازدهمین ماه در تقویم سال قمری تایلندی (ماه دوم تقویم لانا) برگزار می‌شود.

در جشن لوی کراتونگ (Loy Krathong) تایلند مردم قایق‌های کوچک گل مانندی درست می‌کنند و در آن شمع یا مشعل کوچک روشنی قرار داده و پس از تزئین کردنش آن را به آب می‌اندازند تا برای آن ها خوبی و خوش شانسی را به همراه بیاورد. به موازات جشنواره فانوس تایلند در شهر چیانگ مای (chiang mai) مردم این جشن را به گونه دیگری برگزار می‌کنند و آن را جشن یی پنگ (Yi peng) می‌نامند که در آن فانوس‌های نورانی و زیبای خود را در آسمان رها می‌کنند که شاه‌راهی نورانی و بسیار زیبا از این فانوس‌ها در آسمان به وجود می‌آورد. این دو جشن زیبا و مجلل‌در روز ۱۴ نوامبر در بانکوک، پایتخت تایلند و شهرستان چیانگ مای برگزار می‌شود که سالیانه گردشگران زیادی برای دیدن زیبایی‌هایش به تایلند می‌آیند.

بنابر گفتهٔ راویان تاریخ کهن، چینی‌ها سه سده پیش از میلاد مسیح آزمایشاتی انجام دادند تا راهی برای خبر کردن کسانی که در زمین‌های همجوار قرار داشتند پیدا کنند. این آزمایشات بنیان این بالون‌های چندین هزار ساله را نهاد. اما به طور رسمی تاریخ اختراع این فانوس‌ها را چندین سال بعد می‌دانند، زمانی که صدر اعظم ایالت “شو هان”چین با نام کنگ مینگ با ارتش خویش در میانهٔ حلقه‌ای از سربازان دشمن محاصره شده بود و به دنبال راهی برای ارتباط با خارج می‌گشت. به همین خاطر نامه‌ای به این فانوس الساق کرد و آن را به آسمان فرستاد. اینکه پایان کار وی چه شد را باید در تاریخ خواند ولی پایه گذار سنتی شد که هزاران سال پس از وی به جا ماند، نام گذاری این بالون‌ها نیز منشاء گرفته از نام این صدر اعظم است.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید