از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

جنگل حرا در قشم

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

قشم از بهترین نقاط دیدنی در دل دریای خلیج فارس است که به دلیل داشتن جاذبه‌های فراوان، در میان گردشگران شهرت بسیار پیدا کرده و خصوصا در چندین سال اخیر تبدیل به یکی از قطب‌های گردشگری در کشورمان شده است. برای سفر به این جزیره زیبا پیشنهاد می‌کنیم از تورهای قشم استفاده کنید. برای سفر کردن نکات مختلفی را باید در نظر گرفت. از جمله اصلی‌ترین‌ها بعد از انتخاب مقصد، اختصاص هزینه برای سفر است. برای هر کسی در شرایط حال حاضر، هزینه جزو مهم‌ترین موارد محسوب می‌شود و جزو تاثیرگذارترین موضوعات در سفر مطرح می‌شود. کاهش هزینه‌های سفر یکی از بهترین کارهایی است که عده بسیاری از آن استقبال می‌کنند. به کمک تورهای ارزان قیمت می‌توان هزینه‌های سفر را کاهش داد.

از دیگر موارد تاثیر گذار در سفر، بحث انتخاب هتل و محل اقامت برای چند روز سفر می‌باشد. برای انتخاب هتل باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. از آن جمله می‌توان به خدمات ارائه شده در هتل اشاره کرد. نوع و معماری اتاق‌های هتل از دیگر موارد تاثیرگذار است. هر هتلی با توجه به درجه‌ای که دارد، دارای امکانات بسیاری است و می‌توان گفت بر اساس امکانات و تجهیزاتی که هتل دارد، انتخاب آن صورت خواهد گرفت. قشم نیز هتل‌های مختلفی دارد که هر کدام بر اساس ویژگی‌هایی که دارند، می‌توانند به عنوان گزینه مورد نظر مسافران انتخاب شوند. در این بخش می‌خواهیم در مورد یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های جزیره قشم صحبت کنیم. جنگل حرا در جزیره قشم که برای بسیاری از گردشگران، جاذبه‌ای فوق‌العاده مطرح می‌شود. 

جنگل های حرا در جزیره قشم

یکی از جاذبه‌های دیدنی در جزیره قشم، جنگل حراست. این جنگل در بعضی از ساعات روز تا نیمه زیر آب دریا غرق می‌شود و بعد که مد به پایان رسید، سر از خشکی بیرون می‌آورد. اگر در زمان مد دریا به جنگل بروید، می‌توانید قایق سوار شوید و گشتی در خلیج‌فارس بزنید؛ اما اگر آب پایین رفته باشد، می‌شود پیاده‌روی کرد و از میان درخت‌ها گذشت. برخی معتقدند به خاطر ابوعلی سینا نام این جنگل را حرا گذاشته‌اند. گفته می‌شوند اولین درخت این جنگل از اشک چشم فردی دل شکسته روییده و این موضوع این ناحیه را تبدیل به یکی از عجیب‌ترین نقاط و جاذبه‌ها در قشم کرده است. از لحاظ جغرافیایی در هشت منطقه‌ حفاظت‌شده از این نوع جنگل وجود دارد، از ساحل خلیج فارس تا ساحل دریای عمان می‌توان این جنگل‌ها را مشاهده کرد. در جاهای دیگر دنیا مثل برزیل، کلمبیا و اکوادور هم جنگل‌ مانگرو پیدا می‌شود.

وسعت و انبوه بسیار درختان جنگل آن را تبدیل به یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌ها در جزیره کرده است. این‌ جنگل جایی میان قشم و بندر خمیر در استان هرمزگان واقع شده است و وسعت جنگل قشم حدود ۲۰۰ کیلومتر می‌باشد. حرا نام درختی است که می‌تواند در آب شور زندگی کند و همین سازگاری با نمک دریاست که آن ‌را متفاوت و جذاب کرده است. بلندی این درخت به سه تا شش متر می‌رسد. زیاد شدن درخت حرا به این ترتیب است که روی درخت دانه یا میوه می‌روید. این میوه‌ها در تابستان سبز می‌شوند؛ میوه‌های بادامی‌شکل حرا جوانه می‌زنند و به‌شکل نهال کوچکی درمی‌آیند. بعد این نهال از درخت اصلی جدا می‌شود و برای خودش رشد می‌کند. این درخت آب را جذب می‌کند و آن را برای خودش شیرین می‌کند.

محل رویش درخت روی تپه‌هایی است که وقتی آب دریا پایین می‌رود، درختان نمایان می‌شوند.  آب که بالا می‌آید، مثل این است که گیاهان سبز روی آبی دریا شناور مانده‌اند. نکته جالب ریشه‌های این درختان است که بیرون از خاک قرار گرفته و ظاهری جذاب و زیبا را به آن بخشیده است. حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون سال است که درختان حرا میان آب و خشکی سرگردانند. این‌ جنگل‌ها پهناور هستند و نظیر آن‌ها در دنیا اندک است. این جنگل‌ها ثبت جهانی شده و یونسکو آن ‌را به‌ عنوان میراث طبیعی جهانی پذیرفته است. در این نیز جزو مناطق محافظت شده به شمار می‌روند. مفهوم جنگل در جنوب کشور کمی متفاوت با دیگر نقاط در کشورمان است. در این جنگل جانداران زیادی زندگی می‌کنند و پرندگان میان شاخ و برگ درختان لانه ساخته‌اند.

جنگل‌های حرا در قشم جزو بهترین و عجیب‌ترین جاذبه‌هایی هستند که گردشگران بسیاری به آن‌ها توجه می‌کنند. خیلی از افراد که به قشم سفر می‌کنند، علاقه‌مند هستند از این ناحیه دیدنی در جنوب کشورمان دیدن کنند. در جنگل‌های حرا جانوران دیگری هم زندگی می‌کنند، مثل صدف،‌ گِل خورک، انواع قورباغه، چند نوع خرچنگ و چند گونه مار دریایی، همچنین لاک‌پشت سرخ، لاک‌پشت عقابی، پشت چرمی و سبز که از ریشه و برگ درخت حرا تغذیه می‌نمایند. در این منطقه ماهی‌های سنگسر، بیاه، حلوا سفید، ساردین، شورت و عروس ناخدا پیدا می‌شود. اگر قصد سفر به جنوب کشور را دارید، حتما پیشنهاد می‌کنیم جزیره قشم را انتخاب کنید و از نقاط مختلف آن دیدن کنید. جنگل‌های حرا تنها یکی از بهترین و جذاب‌ترین جاذبه‌های قشم هستند. 

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید