از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

حمام خرم سلطان استانبول – ترکیه

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

در شهر زیبای استانبول چندین حمام تاریخی و قدیمی وجود دارد که معروفترین آنها حمام خرم سلطان در ایاصوفیا می باشد . این حمام بسیار زیبا و بسیار قدیمی می باشد و همچنین معماری بی نظیری که دارد چشم را به خود خیره می کند . حمام خرم سلطان در میدان سلطان احمد واقع شده است. این حمام از جاذبه های توریستی کشور ترکیه است.

حمام خرم سلطان در زمان سلطان سلیمان پادشاه عثمانی برای استفاده همسرش خرم سلطان ساخته شده است که در آن زمان مکانی لوکس به حساب می آمد . آرامگاه او در مسجد سلیمانیه ، استانبول می باشد که مسجد سلیمانیه نیز از یکی از بهترین مسجد های این شهر است. تورهای ترکیه بازدید از این بازار را معمولا در برنامه خودد قرار میدهند.

حمام خرم سلطان استانبول-ترکیه|حمام خرم سلطان استانبول-ترکیه|حمام خرم سلطان استانبول-ترکیه|حمام خرم سلطان استانبول-ترکیه|حمام خرم سلطان استانبول-ترکیه

خرم سلطان یکی از قدرتمندترین زنان در تاریخ عثمانی و از چهره‌های مشهور در دوران معروف به سلطنت زنان بوده است. او از طریق همسرش،قدرت بسیاری کسب کرد و نقش فعالی در سیاست‌های آن زمانِ عثمانی بازی کردکه از سیاست هایی زیرکانه و باتجربه او در امور مملکت استفاده می شده است. از زمانی که سریال حریم سلطان ساخته شد این حمام نیز مشهور شد و جنبه ی توریستی پیدا کرده است.

این حمام به علت تاریخچه بلند آن به تازگی باسازی شده است و مکانی تاریخی برای شهر استانبول به حساب می آید که گردشگران زیادی را جلب خود میکند. این حمام بنایی فوق العاده زیباست که طراحی آن منحصر به فرد می باشد. پس اگر به شهر استانبول ترکیه سفر کردید پیشنهاد ما‌ این است که از این حمام تاریخی بازدید کنید.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید