از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

حمل و نقل عمومی در مشهد

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

مشهد دومین کلانشهر ایران بعد از شهر تهران به حساب میاید که به غیر از جمعیت خودش، سالانه حدود ۳۰ میلیون نفر رهسپار آن میشوند. بسیاری از این افراد با استفاده از تور مشهد نسبت به عمل فوق مبادرت میورزند. اما عزیزانی که از تور هوایی مشهد ارزان قیمت استفاده میکنند، به احتمال زیاد افراد مقتصدی هستند و اگر حق انتخاب داشته باشند ترجیح میدهند در حین سفرشان با استفاده از سیستم حمل و نقل شهری در مشهد جا به جا شوند که به صرفه‌تر باشد. به غیر از آن، مگر این همه سودی که استفاده از وسایل نقلیه عمومی دارد را میتوان زیر پا گذاشت؟! همانطور که در بالا گفتیم شهر  مشهد دومین کلانشهر ایران بعد پایتخت است و بدیعی است که در آن سیستم حمل و نقل عمومی مانند رگ‌ها و شاهرگ در هم تنیده‌اند پس خالی از لطف نیست که در این مطلب به این موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.

مترو

بعد از شهر تهران، مشهد هم به زمره‌‌ی حمل و نقل ریلی درون شهری پیوست و ۴ خط مترو در آن وجود دارد که در حال حاضر ۲ خط فعال هستند و خدمت‌رسانی میکنند. ساعت کار این دو خط از ۶ صبح تا ۲۲/۳۰ شب میباشد و هزینه سفر تکی ۶۵۰ و دوتایی ۱۰۰۰ تومان است.

خطوط ۱ و ۲ که کار میکنند به شرح زیر میباشند:

خط ۱: وظیفه متصل کردن مشرق و مغرب شهر مشهد بر دوش این خط است و کسانی که قصد دارند با راحتی و هزینه پایین از فرودگاه اصلی مشهد به سمت پارک جنگلی وکیل آباد و مناطق هم راستای آن بروند میتوانند سوار قطارهای این خط شوند که اتفاقا ایستگاهی نزدیک به حرم هم دارد.

خط ۲: این خط تا حدی جوان تر از خط پیشین است و جانب شمال مشهد را به جانب جنوب اتصال میدهد. این خط هم از بلوار طبرسی تا ایستگاه کاوه امتداد دارد.

اتوبوس

ساز و کار اتوبوس‌رانی مشهد هم به مانند تهران است. خطوط بی آر تی، اتوبوس‌های تندرو و… همگی در مشهد فعال هستند و مسافران با پرداخت هزینه‌ای در بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ تومان از آن‌ها استفاده میکننند. ما شرح مختصری از آن‌ها را در ادامه میاوریم:

خط ۸۰۰: از ترمینال امام رضا تا ترمینال طبرسی؛ این خط از فلکه ۱۵ خرداد، حرم، فلکه طبرسی، تقاطع شهید مفتح و اتوبان طبرسی گذر دارد.

خط ۸۰۰.۱: ترمینال امام رضا تا فلکه بیت المقدس؛ این خط از فلکه ۱۵، فلکه بسیج، تقاطع دانش، فلکه بیت المقدس گذر دارد.

خط ۸۰۰.۲: ترمینال طبرسی تا حرم مطهر؛ این خط از فلکه فجر، تقاطع برق و تقاطع مقدم طبرسی گذر دارد.

خط ۸۳۰: آخر شهرک شهید باهنر تا پایان امامیه. خط مذکور از شهرک شهید باهنر، شهرک شهید رجایی، حرم مطهر، فلکه توحید، تقاطع امام علی و همینطور فلکه امامیه گذر دارد.

خط ۸۳۱: ترمینال الهیه تا انتهای مصلی، این خط از بزرگراه اندیشه، حرم، فلکه امام علی، اتوبان وکیل‌آباد، فلکه فردوسی گذر دارد.

توضیحات خطوط مذکور مربوط بود به سامانه BRT اما سایر سامانه‌ها هم در شهر مشهد مشغول به کار هستند و میتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

تاکسی

تاکسی‌ها هم که دیگر نیازی به معرفی ندارند و این خودروها تعداد کمتری از مسافران را جا به جا میکنند. تاکسی‌های مشهد اگر خطی باشند و در اصل در خط سوار آن‌ها بشوید کرایه‌ای بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان از شما مطالبه میکنند ولی اگر از تاکسی‌های دربست و یا تاکسی‌هایی که در حوزه اماکن پرطرفدار مسافران را به صورت دربستی جا به جا میکنند استفاده کنید، طبیعی است که باید هزینه بیشتر پرداخت کنید. در صورت نیاز به دربست، استفاده از تاکسی‌های تلفنی پیشنهاد مناسبی است چرا که هم در اندک زمان به شما میرسند و هم هزینه کمتری را برای جا به جایی از شما میگیرند.

امید است در ادامه بتوانیم بیشتر به این مورد بپردازیم.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید