از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

دانشگاه صنعتی شریف کیش

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

شاید بهتر باشد کمی از تفریحات و امکانات گردشگری جزیره زیبای کیش که مورد نظر مخاطبان گرامی تور کیش میباشد فاصله بگیریم و از جهات دیگر امکانات گسترده‌ی این زیبا جزیره را از نظر بگذرانیم.
این امکانات بیشتر حالت خدماتی و آموزشی دارند. در هر کجای دنیا که باشید، خواهید دید که همچین امکاناتی برای پیشبرد با کیفیت زندگی لازم است، حال میخواهد مکان مورد نظر بیشتر با موارد تفریحی و گردشگری شناخت شود یا کاملا حالت مسکونی شهروندی داشته باشد.
از حاشیه خارج میشویم و به اصل مطلب میپردازیم، یعنی شعبه‌ی یکی از معروفترین دانشگاه‌های کشور در جزیره کیش؛ دانشگاه صنعتی شریف.

همانطور که مستحضرید دانشگاه صنعتی شریف یکی از معتبرترین مجموعه‌های آموزشی کشور ما ایران میباشد و دارای شعب متعددی هست. دانشکده صنعتی شریف واحد کیش، این مجموعه آموزشی در مدت زمان کمی توانست با استقبال فراوان مواجه شود. ساز و کار آن به این صورت است که به مانند خیلی از مراکز آموزشی دیگر، با دریافت شهریه دانشجو میپذیرد و به آموزش میپردازد. در حال حاضر دانشجویان این دانشکده در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل میکنند.
اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه این دانشگاه داشته باشیم، میتوانیم از این جا شروع کنیم که در سال ۱۳۸۴ بعد از رایزنی‌ها و بحث‌های مختلف بین سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه کیش که وابسته به سازمان منطقه آزاد کیش میباشد، طی یک دوره ۴ ساله مدیریت خود را به دانشگاه صنعتی شریف سپرد. بعد از به اتمام رسیدن این دوره، در سال ۱۳۸۸ خورشیدی، دانشگاه کیش به صورت رسمی به دانشگاه صنعتی شریف سپرده شد و از آن پس عنوان پردیس بین الملل را یدک میکشد.
شایان به ذکر است که خود دانشگاه کیش، بر حسب نیاز جزیره و سازمان منطقه آزاد کیش که طبعا نیازهای اقتصادی بود، در سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را با ارائه رشته‌هایی نظیر حسابداری، رایانه و مدیریت بازرگانی آغاز کرد و در آغاز نزدیک به ۸۰ دانشجو داشت. این دانشگاه همواره در فعالیت‌های تحقیقاتی متعدد کوشا بوده است، از جمله تاسیس مرکز تحقیقات کیش و خلیج فارس که موفق به کسب نتایج تحقیقاتی ارزشمندی شد. در اصل از سال ۱۳۸۳ تا ۸۴ که دانشگاه صنعتی شریف، مدیریت این دانشگاه را به دست گیرد، این دانشگاه رویکرد همکارانه در زمینه آموزش عالی با بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی در سطح داخلی و بین المللی داشت.
پردیس بین الملل کیش در کارنامه خود فعالیت‌های قابل توجهی داشته است که در ادامه به مهمترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:
گسترش و توسعه فعالیت دانشگاه در برگزاری دوره‌های کارشناسی ارشد
کوشا بودن در زمینه همکاری مشترک با دانشگاه‌های سطح بالا داخلی و خارجی جهت پرورش نیروی متخصص
افزایش گستره‌ی ارتباط با مراکز علمی و تحقیقاتی دنیا
انجام پروژه‌ها و اجرای برنامه‌های سودمند در جهت برطرف کردن احتیاجات تخصصی و فنی منطقه آزاد کیش
ایجاد شعبه بین المللی دانشگاه شریف به وسیله پرورش دانشجو در رشته‌هایی نظیر فناوری اطلاعات و مکاترونیک (واحد کیش)
امضا کردن قرارداد با دانشگاه مولتی مدیای مالزی از سال ۱۳۸۴ از برای دریافت دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت MBA
برگزاری آزمون ویژه و گزینش علمی جهت گرفتن دانشجو با کمک دانشگاه موناش استرالیا
رایزنی‌های ثمربخش جهت تاسیس واحد بین‌المللی دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تبادل نظر با انجمن ایرانیان مقیم آمریکا در شهرک دانشگاهی جزیره کیش
برگزاری دوره‌های بین المللی مشترک با دانشگاه مولتی مدیای مالزی در مقطع کارشناسی ارشد MBA در گرایش مدیریت فناوری اطلاعات
مرکز آموزشی این دانشگاه هم دارای امکانات کامل و استانداردی میباشد به طوری که قسمت‌هایی نظیر آزمایشگاه زبان انگلیسی، آزمایشگاه الکترونیک، آزمایشگاه فیزیک، کتابخانه، کلاس مجازی، اتاق کنفرانس، چندین سایت کامپیوتر، اتاق کنفرانس، غذاخوری، نمازخانه و سالن چند منظوره در آن فعال هستند. ساختمان آموزش دانشکده صنعتی شریف کیش بر مساحتی حدود ۵۲۰۰ متر مربع استوار است که خود در محوطه‌ پردیس بین الملل کیش ک دارای ۱۱۲۰۰۰ متر مربع است قرار دارد. این مجموعه در شمال شرقی جزیره کیش واقع شده است.

دین اکثریت دانشجویان پردیس بین الملل اسلام است و از این جهت تا کنون تلاشی برای احداث کلیسا یا مراکز مذهبی دیگر نشده است.
بعد از تجربه برگزاری تعدادی دوره کوتاه مدت که بر آموزش از راه دور تکیه زده بود و با استفاده از امکانات خیلی ابتدایی به کمک دانشگاه‌های PACE در شهر نیویورک آمریکا و دانشگاه صنعتی شریف در طول سال‌های ۱۳۸۱ تا ۸۲ به خود شکل عمل گرفته بود، از ابتدای سال ۸۴ رایزنی‌ها و گفت و شنودهایی در راستای اجرای دوره‌های آموزش از راه دور، در پردیس کیش انجام شد.
در حال حاضر رشته هایی نظیر MBA در گرایش‌های مختلف و مدیریت در این دانشگاه به صورت تخصصی دنبال میشود.
قبل از به پایان رساندن مطلب بهتر است این نکته را عارض شویم که در صورت نیاز به پروازهای چارتر کیش میتوانید با کارشناسان آژانس مسافرتی هم کوچ تماس بگیرید.

پردیس بین‌المللی کیش

آدرس: جزیره کیش، میدان امیر کبیر، پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف، روابط عمومی و امور بین‌الملل

تلفن: ۴۴۴۲۲۲۹۹-۰۷۶

پایگاه اینترنتی: www.kish.ac.ir

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید