از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

درخت سبز کیش

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

در انتهای طویل ترین مسیر آبرفتی تاریخی جزیره کیش، آب‏های سطحی به قسمتی از بخش شمالی جزیره کیش که به دره پرتغالی‏ها شهرت دارد سرازیر می‏شوند، به همین سبب این قسمت از سرسبزی منحصر به فردی برخوردار است. در اطراف یکی از کهنه ترین درختان لور جزیره، مجموعه درخت سبز بنا گشته است. سرسبزی محوطه ساختمان‏ها و نرده های چوبی و پیاد ه روهای این قسمت تداعی گر منطقه سر سبز شما کشور است. اما عاملی که گردشگران را به این نقطه جذب میکند هویت افسانه ای درخت سبز است.

درخت سبز کهن ترین درخت «لور» جزیره کیش  می باشد و طبق احتمالات سن آن بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال است بر شاخسار این درخت، گره‏هایی از نخ یا پارچه زده شده است که درخت را نوعی مقدس نشان می دهد . عده ای از مردم عقیده دارند که این درخت شگون دارد و به همین دلیل به قصد برآورده شدن آرزوهایشان پارچه‏ هایی به شاخه ‏های آن می‏بندند.

مجموعه درخت سبز کیش با آلاچیقهای زیبا و محل‏ های زیادی برای پخت کباب، استراحت و بازدید رایگان گردشگرانساخته شده است و مسیر‏های پیاده رو هابا چرا غهای فانوسی شکل در میان فضای همیشه سبز با گل‏های کاغذی رنگارنگ، شما را به سوی جاذبه اصلی این مجموعه می‏برددر این مجموعه نمازخانه، رستوران فصلی، بوفه و سرویس بهداشتی نیز موجود است.

مجموعه درخت سبز در نزدیکی ۲ جاذبه مهم گردشگری کیش قرار دارد و دارای دو درب ورودی است. یک درب آن با ورودی جاذبه گردشگری شهر تاریخی باستانی حریره مشترک و ورودی دیگر آن در نزدیکی آب انبار سنتی قرار گرفته است.  پس از چند دقیقه پیاده روی می‏توان از جاذبه ‏های شهر باستانی حریره و آب انبار سنتی در مجاورت مجموعه درخت سبز نیز دیدن کرد.

درخت لور یا انجیر معابد، معروفترین درخت جزیره است. این نوع درخت در نواحی جنوبی ایران رشد می‏کند. پوست کهنسال درخت لور و برگ‏ها و ریشه هایش که از بدنه اصلی آن آویزان هستند، آن را از دیگر انواع درختان متمایز می‏سازد. ریشه این درختان به شکلی رشد می‏کند که بمانند چتری بر روی زمین سایه می‏افکند و ممکن است تا چند صد سال عمر کنند.
جهت خرید و مشاوه تور کیش با ما تماس بگیرید .

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید