از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

دروازه هادریان آنتالیا ترکیه

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

امروز می‌خواهیم یکی از بهترین و جذاب‌ترین دروازه‌های دنیا را به شما نشان دهیم. یک دروازه عظیم در یکی از زیباترین شهرهای دنیا که دارای جاذبه‌های دیدن زیادی است. دروازه هادریان آنتالیا از بزرگ‌ترین بناهای تاریخی این شهر است که مردم اهمیت زیادی به این بنا می‌دهند و جزو بناهای زیبا این شهر محسوب خواهد شد. این بنای زیبا در منطقه کالیچی واقع شده است که مسافران به دنبال این باشند حتما با خرید تور آنتالیا سری به این مکان دیدنی حتما بزنند. کالیچی یکی از مناطق دیدنی زیبا و قدیمی شهر آنتالیا است. این دروازه که در این منطقه قرار دارد به نام دروازه هادریان یا دروازه سه قوسه نیز شناخته خواهد شد. این دروازه از تاریخ باستان این شهر باقی مانده است که موجب شده است گردشگران زیادی به این منطقه بیایند تا بتوانند از این جاذبه دیدن کنند. نام این دروازه از ابتدای تاریخ باستان به یادگار مانده است که نشان دهنده این است که چه مقدار این بنا قدیمی است. نام هادریان از روی امپراتوری روم باستان در که هادریان نام داشت گذاشته شده است که به قرن دوم برخواهد گشت. همان طور که گفتیم نام دوم این بنا ۳ قوسه است که که این نام به دلیل شکل ظاهری آن است. این دروازه یکی از بزرگترین دروازه‌های شهر است که بسیار محبوب است.

دروازه هادریان آنتالیا ترکیه|دروازه هادریان آنتالیا ترکیه|دروازه هادریان آنتالیا ترکیه|دروازه هادریان آنتالیا ترکیه

داستان‌های تاریخی در مورد این دروازه زیاد است که از بارزترین آن این است که گفته می‌شود ملکه صبا زمانی که می‌خواسته به ملاقات پادشاه سلیمان برود از زیر دروازه هادریان گذشته است و بعد از آن در منطقه آسپندوس استراحت کرده است. این داستان برای ۱۰ قرن قبل است که شواهد خیلی دقیقی در مورد آن موجود نیست. هنگامی که شما در اطراف آنتالیا سرگردان هستید، امکان رفتن به یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی شهر – دروازه هادریان وجود ندارد. دروازه ای که قدمت آن از ۱۳۰ سال قبل از میلاد می گذرد، در اصل این بنای تاریخی برای امپراتور روم هادیان ساخته شده بود. جای تعجب نیست که این ساختمان تاریخی نیز یکی از ورودی های اصلی منطقه کالیچی است که به عنوان بنای تاریخی زیبای شهر است. دروازه هادریان یکی از بناهای تاریخی در آنتالیا است که بسیار شناخته شده است. در ابتدا این بنا بخشی از دیوارهای بیرونی شهر بود  که بعد از اتمام به یک دروازه مهم در شهر معروف شد. این بنای تاریخی دارای معماری خاصی است به طوری که باید گفت در دوران و زمان خود یکی از بهترین و برترین بناها بوده است. ارتفاع این بنای تاریخی در حدود ۸ متر است. این ارتفاع از کف این دروازه تا انتهای آن است. از در جلو و عقب دروازه، شما قادر به دیدن نمای زیبا از چهار ستون ساخته شده هستید که از سنگ مرمر ساخته شده است. ستون‌های این بنای تاریخی از گرانیت است که بسیار اعجاب آور است برای مسافرانی که این بنا را مشاهده می‌کنند. انعکاس در بالای دروازه نیز بسیار قابل توجه است و به دو طرف با ارتفاع ۱.۲۸ متر گسترش می یابد.

تا دهه ۱۹۵۰ این بنا با  قرار گرفتن در معرض و بازسازی بسیار حیرت انگیز بود، با توجه به این که این بنای تاریخی واقعا زیبا است. امروزه این شهر یکی از مهم‌ترین نقاط دیدنی آنتالیا است و به خانه های قدیمی، رستوران‌ها و مغازه‌های لذت بخش شهر قدیمی تبدیل شده است. پس از دروازه هادیان، در حدود ۱۰ دقیقه پیاده روی می شود تا زمانی که به منظره زیبای شهر و دریا برسید که در آن یک لیموناد سرد در یکی از کافه‌ها در سایه  تجربه ای خاص در آنتالیا در تابستان است. این طاق نصرت یکی از بهترین و جذاب‌ترین جاذبه‌های دیدنی آنتالیا است. این دروازه تنها بازمانده آنتالیا باستان است. معماری این دروازه بسیار دیدنی است و نشان‌دهنده تاریخ این بنا است. معماری کلاسیک این بنا به گونه‌ای است که مردمان امروزی هم از این بنا خوششان می‌آید. ۸ ستون و پایه گرانیتی، که در دو طرف چهار پایه اصلی و نگهدارنده سه طاق نصرت دروازه هادریان آنتالیا قرار گرفته‌اند. تاریخچه این دروازه به گونه‌ای است که در سال ۱۳۰ قبل از میلاد امپراطور بزرگ رم که می‌خواستند برای بازدید از آنتالیا به این شهر بیایند که مردم این شهر به افتخار قدم گذاشتن این پادشاه به این شهر این دروازه را شروع به ساختن کردن تا به احترام ایشان این پادشان از این دروازه عبور کند. گفته می‌شود که این دروازه در واقعه دو طبقه بوده است و تنها ۱ طبقه از آن باقی مانده است که صرفا طبقه اول آن است. مسافران عزیز قصد سفر به تور ترکیه و تور آنتالیا را دارند می توانند از این دروازه تاریخی دیدن کنند. دیدنی‌های زیادی در این شهر وجود دارد مسافران ترکیه این را بدانند که با سفر کردن به این کشور می‌توانند زیبایی‌های آنتالیا و استانبول را مشاهده کنند.

آنتالیا شهری است زیبا و دیدنی که مسافران زیادی برای بازید دارد. این شهر جزو شهرهای ساحلی ترکیه محسوب خواهد شد. امروزه آنتالیا به عنوان شهر توریستی بزرگی در جهان است. این شهر طبیعت بسیار خوب و مناسبی دارد علاوه بر این این شهر آب و هوای معتدل و خوبی را برای خود دارد که می‌توانید تابستانی لاکچری برای خود داشته باشید. وجود جاذبه‌های فراوان و هتل‌های لوکس به همراه مراکز خرید بزرگ تمامی همگی باعث شده است سالانه توریست‌های زیادی این شهر را برای بازدید انتخاب کنند. آنتالیا قدیمی‌ترین شهر ترکیه است و آثار باستانی و تاریخی زیادی از جمله دروازه هاردیان را در خود جای داده است. مسافرانی که اهل سفرهای تاریخی هستند این را بدانند که شهر آنتالیا انتخاب بسیار خوبی است برای مسافرانی که می‌خواهند به دنبال آثار باستانی و مکان‌های قدیمی هستند. دانستن رویداد‌‌های دوران مختلف برای بسیاری از افراد اعجاب آور است و دانستن سرگذشت آن‌ها موجب می‌شود هیجان خوبی را در آدم به وجود آورد. آژانس مسافرتی هم کوچ یکی از بهترین آژانس‌های مسافرتی در زمینه فروش تور آنتالیا است به همین منظور برای این که بتوانید از جاذبه‌های دیدنی این شهر دیدن نمایید می‌تواند با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و بهترین تور را خریداری نمایید. تور آنتالیا یکی از بهترین و پرطرفدارترین تورهای گردشگری است که مسافران ما می‌توانند با بهترین خدمات برای خود خریداری کنند. مسافران عزیزی که می‌خواهند به دروازه هاردیان آنتالیا سر بزنند می‌توانند در ادامه همراه ما باشند تا به آن‌ها بگوییم چگونه می‌توانید با وسایل نقلیه به این جاذبه دیدنی دسترسی داشته باشیم. سیستم حمل و نقل ترکیه بسیار پیشرفته و خوب است که شما با کم‌ترین هزینه می‌توانید به هر جا که میخواهید برسید. باید بگوییم به شما که بهترین و راحت‌ترین روش برای رسیدن به این مکان دیدنی اتوبوس است. که می‌توانید با استفاده از کارت‌های مخصوص اعتباری برای اتوبوس‌ها استفاده نمایید. این را بدانید که بدون این کارت‌ها شما دسترسی به اتوبوس را نخواهید داشت. پس سعی نمایید با خریدن آنتالیا کارت بتوانید به راحتی از سیستم حمل و نقل این شهر استفاده نمایید.

همچنین با تاکسی‌های شهری که در این شهر وجود دارد می‌توانید سفر کنید. اما این را بدانید که تاکسی‌های این شهر مقداری گران است ولی شما راحت تا نزدیکی این شهر توسط مسافران برده خواهید شد. هزینه ورودی به تاکسی‌های این کشور ۳ لیر است که به صورت کیلومتر است و از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح هزینه‌های آن دو برابر است. اگر هزینه‌های سفر برایتان مهم نیست بهترین راه این است که از تاکسی‌های ایمن و خوب این شهر استفاده نمایید. اما اگر می‌خواهید هزینه‌های سفر خود را کاهش دهید می‌توانید از اتوبوس و سیستم‌های حمل و نقل این شهر استفاده نمایید.بعد از اتوبوس راه دیگر برای رسیدن به دروازه هادریان از طریق تراموا است و باید این را بدانید که سیستم تراموا این شهر بسیار پیشرفته است. در آخر این را به شما بگوییم که برای دیدن جاذبه‌های دیدنی بیشتر ما همراه باشید تا به شما سری به دنیای زیبایی‌های جهان بزنیم.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید