از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

روستای زشک مشهد

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

توجه و علاقه مسافران تور مشهد به روستاها و ییلاقات اطراف شهر مشهد باعث شده است که ما هم توجه بیشتری به آن‌ها داشته باشیم. طی یک نظرسنجی که در ماه‌های پیش از مسافران تور هوایی مشهد به عمل آوردیم به این نتیجه رسیدیم که مسافران گرامی به روستای زشک علاقه بیشتری دارند. در این مطلب به صورت تفصیلی روستای زشک را مورد بررسی قرار میدهیم تا این بار که رهسپار شهر مشهد شدید و از تور ارزان مشهد استفاده کردید از تفرج در آن‌ بهره‌مند شوید.

طبق گفته محلیان و بومیان زشک از زو اشک گرفته شده است و در معنای چشمه‌های جوشان رخ مینماید. به عقیده تعدادی از کارشناسان روستای زشک از نظر تعداد چشمه و رود در کل منطقه خراسان در رتبه اول قرار دارد و در کل کشور هم در رتبه‌ای تک رقمی قرار دارد. چشمه‌های خروشان زشک دارای ویژگی هستند که ممکن است بیشتر شما را به یاد فیلم‌های تخیلی بیندازد زیرا همینطور که مسیر رودخانه را دنبال کنید در نقاطی شاهد این خواهید بود که رودخانه به صورت کامل خشک شده است ولی در جلوتر از آن با جوشش آبی خروشان از دل زمین مواجه میشوید.

شهر شاندیز که خود به زیبایی بی چون و چرا شهره است، در اصل روستای زشک یکی از روستاهای شهر شاندیز است. به طور کلی جمعیت این منطقه در فصل تابستان افزایش میابد و به چهار برابر نیز میرسد. البته این جای تعجب ندارد چراکه این منطقه ییلاقی است. رشته کوه بینالود نیز از این منطقه گذر میکند. فاصله زشک تا شهر مشهد به ۳۰ کیلومتر میرسد.

در صورتی که قصد دارید به این شهر برسید ابتدا لازم است بزرگراهی که به آن متصل است عبور کنید و پس از رد کردن دهکده المپیک و همینطور قلعه باستانی ویران شده به آن میرسید. میتوان گفت که از لحاط سرسبزی، میوه‌جات و آب و هوای معتدل، زشک از بهترین مناطق شرق کشور است. قسمت عمده‌ای از باغات روستای زشک توسط رودخانه دائمی زشک سیراب میشود که در تمامی فصول جریان دارد. اصالت روستای زشک به قدری زیاد است که این روستا با وجود نفوذ گسترده جامعه شهری در آن هنوز هم بافت و سیستم روستایی خود را حفظ کرده است. عمده شغل‌های روستای زشک باغ داری، صنایع دستی، شیلات و پرورش دام و طیور است. گیلاس و آلبالو زشک بسیار نامی است و شهرت زیادی دارد. البته سایر میوه‌جاتی که بیشتر مختص به فصل تابستان هستند را نیز با کیفیت بالا میتوانید در این روستا پیدا کنید. تمشک و سماق هم در این منطقه به وفور یافت میشود. درختچه‌ها و بوته‌های باردار و زیبایی هم در سراسر این منطقه گسترده شده‌اند. علاقمندان به کوهنوردی نیز در این منطقه میتوانند به علاقه خود برسند زیرا در این منطقه مسیرهای بکری برای کوهنوردی وجود دارد. امکانات تفریحی و گردشگری هم در این منطقه وجود دارند تا جاذبه‌ی آن دوچندان شود. البته مورد توجه‌ترین جاذبه‌های گردشگری این روستا را میتوانیم تله کابین و رستوران‌های باکیفیت آن دانست. البته تله کابین زشک در حال ساخت میباشد و به زودی زود مراحل ساخت آن به پایان میرسد و به طور قطع بعد از ساخت به یکی از بزرگترین تله کابین‌های ایران مبدل میشود. به طور کلی طبیعت بکر و دست نخورده زشک در کنار امکانات کامل رفاهی برای مسافران موجب شده است تا تعداد کثیری گردشگر به صورت سالانه به این منطقه سفر کنند و از خانه‌های سنتی، باغات و سرسبزی‌ها و رودخانه‌های این روستا دیدن کنند. البته روستای زشک از مناطق ییلاقی شهر مشهد به حساب میاید و در همین راستا اگر میخواهید زیبایی‌های این روستا به صورت کامل داشته باشید بهتر است در تابستان و بهار رهسپار آن شوید. توصیه میشود یک روز از مدتی که در شهر مشهد اقامت دارید را به بازدید از این روستا اختصاص دهید.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید