از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

زندگی در کیش ۱

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

بر آن شدیم که در حد توانمان برای شما نازنینان مخاطب تور کیش، با رویکردی متفاوت از کلیات زندگی در کیش بنویسیم. بررسی کلیات همواره توام بوده است با در نظر گرفتن چندین مرحله که در مورد مسائل مختلف با همدیگر تفاوت دارند. درباره زندگی در کیش میتوانیم مراحل احساس مشکل و نیاز به مکان زندگی جدید، بررسی گزینه های مختلف و برگزیدن جزیره زیبای کیش به عنوان محل زندگی، تحقیق در مورد شرایط زندگی در کیش (مزایا و معایب) و سرانجام اقدام برای مهاجرت به کیش را ذکر کنیم که مصمم هستیم تا در این مقاله به صورت تفصیلی به آن ها بپردازیم. امید است که شما مهربانوان و مهربانان گرامی مخاطب تور لحظه آخری کیش، دقایقی چند را به خادمان خود در آژانس مسافرتی هم کوچ اختصاص دهید و ما را با یاری خود مفتخر سازید.

مرحله احساس مشکل

احتمال آن خیلی زیاد است که بعد از مدتی زندگی در شهر های شلوغ، اللخصوص کلانشهر‌ها، به این فکر کنیم که کاش ما هم در یک محیط آرام زندگی میکردیم. پشت چراغ قرمز وقتی که نزدیک به دو دقیقه‌ی تمام چراغ قرمز روی شماره‌ی ۷ توقف کرده و راننده‌ی خطی که گلگیر سمت شاگردش هم آسیب دیده، دست خود را روی بوغ گزاشته و دلش نمیاید آن را رها کند و البته به قدری هوا آلوده است که شما جرات این را هم ندارید از تاکسی پیاده شوید و تا مقصد پیاده روی کنید و چاره ای ندارید جز این که در همان ترافیک بمانید و دور از جونتان بسوزید و بسازید… شاید هم هر روز صبح هنگام مجبورید روز خود را با استرس اینکه نکند به دلیل تاخیر کردن در رسیدن به محل کار‌، رئیستان به شما تذکری سرد و شکننده بدهد، شروع کنید که البته علت آن هم شلوغی مترو میباشد! اگر بخواهیم به مواردی که موجب از بین رفتن آرامش در کلانشهرها میشود بپردازیم، آن گاه مجبور میشویم در همین مورد بالغ بر ۱۰ مقاله بنویسیم. این ها صرفا مثال مواردی بودند که ممکن است شما را برای انتخاب منطقه ای جدید برای سکنی مجاب کنند.

بررسی و برگزیدن کیش

حال این شخصی که ما در مثالمان خلق کردیم و از آن در حال ابداع شدن هستیم، بعد از پشت سر گذاشتن مرحله قبلی که احساس نیاز و مشکل بود وارد مرحله جدیدی میشود که در طی آن میبایست در صدد حل مشکل برآید. در این مرحله بر این میشود که از مکان زندگی خود، دل را شسته و دست را بکشد و هدف خود را بر مبنای مقصدی جدید تصویر کند. با وجود شبکه ی اینترنت در عصر حاضر که غنی از اطلاعات هست، این شخص به جستجو در آن میپردازد و گزینه های متعددی را از نظر میگذراند و به احتمال زیاد در لیست آرام ترین شهرهای ایران، به نام جزیره کیش هم در صدر آن‌ها برمیخورد. البته حدس دومی هم وجود دارد و آن هم اینکه این شخص قبلا از تور ارزان کیش استفاده کرده باشد و با محیط کیش تا حدی آشنا باشد و در واقع جرقه‌ی مهاجرت به جزیره کیش در همان تور کیش در ذهنش ایجاد شده باشد و در کل تصمیم بگیرد که کیش را به عنوان اولویت در بین گزینه هایش داشته باشد و با دقت بالا شرایط آن را سنجه کند.

به محض انجام بررسی‌های اولیه به این نتیجه میرسیم که کیش جزیره‌ای است آرام، امن و دارای نما و بافت شهری زیبا و به روز. اما برای سکنی گزیدن در جایی، صرفا موارد بالا شرط نیست و به همین منظور در ادامه به ذکر مزایا و معایب زندگی در جزیره میپردازیم.

مزایا‌ی زندگی در جزیره کیش

عمده‌ی مزایای جزیره که در جای دیگر پیدا نمیشوند و یا کم پیدا میشوند را میتوان در مواردی از قبیل آرامش، زیبایی شهری، خونگرم بودن کیشوندان، فرصت و لذت بهره جویی  از یک تنفس پاک و وجود منطقه آزاد اقتصادی بیان کرد.

بهتر است به جای استفاده از لفظ معایب جزیره کیش، بگوییم مواردی که لازم است بیشتر به آن‌ها عنایت داشته باشید

هزینه: در حقیقت هزینه‌هایی مانند آبونمان و قبض آب، برق، گاز و… در جزیره کیش به مانند سایر مناطق محاسبه میگردد ولی هزینه‌هایی مانند حمل و نقل شهری و مواد غذایی ممکن است کمی بیشتر از نقاط دیگر باشد. چرا که مواد غذایی که به جزیره تزریق میشود از شهرها و بنادر هرمزگان از راه دریایی ارسال میشود و به همین جهت طبیعی است اگر بین ۱۰ تا ۲۰درصد افزایش قیمت داشته باشند و دارند. البته گفتنی است که این افزایش قیمت نسبت به هرمزگان تعریف میشود و اگر بخواهیم مثلا آن را با تهران مقایسه کنیم، با احتساب همان ۱۰ تا ۲۰ درصد باز هم مواد غذایی از خیلی از نقاط تهران ارزان تر رقم میخورد و نکته‌ی دیگری که برای بحث هزینه باید مدنظر داشته باشید این است که اگر به هر دلیلی مجبورید زیاد به شهرهای دیگر رفت و آمد داشته باشید باید بودجه‌ای را هم برای رفت و آمد در نظر بگیرید.

((این مطلب به دلیل گستردگی بالا در دو بخش منتشر میشود و به زودی بخش دوم منتشر خواهد شد.))

علیرضا حاجیان

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید