از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

زندگی در کیش ۲

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

باور نویسنده ناتوان بر این است که شما عزیزان و مخاطبان تور کیش، مقاله شماره یک مطلبی که در حال پردازش آن هستیم را با عنوان زندگی در کیش ۱ مطالعه فرموده‌اید و صرفا به یک یادآوری کوتاه از جهت پیدا شدن رشته کلام قناعت میورزیم.

درونمایه پست قبلی را میتوانیم در چند مورد محدود کنیم. گفتیم بعد از خستگی از ناآرامی های کلانشهرها تصمیم به زندگی در یک محیط آرام میگیرید و بعد از بررسی کافی، جزیره کیش را انتخاب میکنید که هم آرامش دارد و هم هوای پاک و هم بافت شهری نو و زیبا. اما در ادامه در مورد هزینه‌های آن هم گفتیم و تا آن جا رسیدیم که اگر شما نیاز به رفت و آمد از کیش به سایر نقاط کشور عزیزمان را به صورت مکرر داشته باشید، میبایست مبلغی را به عنوان بودجه‌ی آن کنار بگذارید.

حال میخواهیم موارد جدیدی را از نظر بگذرانیم. با ما همراه باشید.

پشتوانه شغلی

از قدیم الایام ضرب‌المثل بی گدار به آب نزدن مرسوم است پس خواهشا بی گدار به آب نزنید! برای زندگی کردن  در هر کجای این کره‌ی خاکی نیاز به درامد دارید که بتوانید امرار معاش کنید و جزیره کیش هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر شغلی دارید که میتوانید انتقالی بگیرید قبل از مهاجرت به جزیره حتما انتقالی بگیرید و اگر هم شغل یا تخصصی دارید که فکر میکنید، میتوانید در راستای آن کاری در جزیره برای خود دست و پا کنید قبل از مهاجرت از حتمی بودن آن شغل اطمینان حاصل کنید، چرا که همان لذت و آرامش ماورایی که از کیش در نظر دارید هم بدون داشتن شغل مناسب و درامد درخور برایتان قابل دستیابی نخواهد بود.

مسکن

از دیرباز تا کنون انسان برای زندگی سه نیاز اساسی داشته است که عبارتند از خوراک، پوشاک و مسکن. الزامی است که برای تهیه‌ی مسکن در جزیره کیش، مبلغی کنار گزارده باشید. حال ممکن است بخواهید خانه‌ای بخرید و یا رهن و اجاره کنید. قیمت خانه‌ها در کیش بسیار متعدد هستند ولی در تاریخ نگارش این پست، برای رهن یک آپارتمان مناسب که بتوانید در آن زندگی راحتی داشته باشید به مبلغی حدود ۶۰ میلیون تومان نیاز دارید. البته با هر بودجه‌ای هم که باشید اگر به اندازه کافی جزیره را کاوش کنید شانس این که خانه‌ی مناسب خود را پیدا کنید زیاد است. شایان به ذکر است که اگر دنبال خرید خانه هستید بهتر است نظرتان بر روی واحد های شخصی ساز باشد یا مجتمع های رسمی و قابل اعتماد، چرا که به دلیل وجود آب و هوای مرطوب در آن منطقه، برای استوار ماندن و فرسوده نشدن خانه‌ها نیاز به مصالح و مهندسی میباشد که بتوانند دوام بیاورند. بهتر است این بار که در حال استفاده از تور ارزان کیش بودید سری هم به آژانس‌های املاک جزیره بزنید.

خودرو

نمیتوان گفت که نیاز به خودرو در جزیره کیش، یک نیاز خیلی ضروری میباشد، چرا که اغلب مکان‌هایی که به آن‌ها احتیاج پیدا میکنید،در فاصله‌ی کمی نسبت به یکدیگر قرار دارند و اگر فکر گرمای هوا را هم میکنید، همه‌ی تاکسی‌های جزیره به کولر گازی مجهز هستند. با وجود همه‌ی این‌ها  باز هم نمیتوان منکر این قضیه شد که اگر در حین زندگی در کیش ماشین داشته باشید راحت تر خواهید بود. قیمت خودرو در جزیره کیش به نسبت کم تر میباشد و علت آن هم نبود تعرفه‌های گمرکی میباشد. برای خرید یک خودرو مناسب و معمولی در کیش نیاز به مبلغی حدود ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان خواهید داشت. با توجه به شرایط آب و هوایی کیش که موجب تسریع روند اصطکاک خودرو میشود و یک اصل مهم که همه باید برای پاک ماندن  هوای جزیره کوشا باشند، بهتر است یک خودرو مناسب تهیه بفرمایید که بتوانید، چند سالی از آن استفاده کنید. برای تحقیق میدانی در مورد این موضوع میتوانید این بار که با استفاده از تور لحظه آخری کیش به آن جا رفتید، از افراد متخصص پرس و جو کنید.

سکوت

جزیره کیش در ایامی از سال که بازار گردشگری رونق چندانی ندارد، دارای سکوتی گسترده میباشد. برای خیلی‌ها این خلوت بودن و آرامش لذت بخش میباشد اما ممکن است برای افرادی هم غیرقابل تحمل و آزاردهنده باشد.

در ضمن اگر در محل زندگیتان خانواده، اقوام و یا دوستانی دارید که دوری از آن‌ها برای شما سخت است بهتر است به وجود فاصله زیاد این جزیره با نقاط دیگر کشور هم فکر کنید.

خادمان شما در آژانس مسافرتی هم کوچ برای برگزاری تور نوروزی کیش اعلام آمادگی میکنند.

علیرضا حاجیان

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید