از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

سفر به جزیره هرمز از کیش

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

هر بار که آمار مسافران عازم به استان هرمزگان و توابع آن را چک میکنیم بیش از هر چیز سفر به قشم و کیش که بیشتر توسط مسافران تور کیش انجام میگیرد به چشم میخورد که البته خیلی هم عالی است. طبق آمار ۷۰ درصد از کسانی که به جزایر هرمزگان سفر میکنند مقصدشان جزیره زیبای کیش و یا قشم است و قسمت قابل توجهی از این عزیزان از تور ارزان کیش بهره مند میشوند. اما آن چه که نویسنده حقیر را بر آن داشت تا برای نوشتن این مطلب اقدام کند، کمی جلب توجه به سمت دیگر جزایر هرمزگان بود و بس! درست است که در خیلی از آن‌ها افراد بومی زندگی نمیکنند و یا شرایط چندان فوق العاده‌ای برای اقامت حاکم نیست ولی مطمئنا دیدن کردن از آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود که هیچ بلکم سرشار از لطف است!

در ادامه قصد دارم برای شما مخاطبان گرامی تور لحظه آخری کیش، کمی در مورد جزیره هرمز و سفر به آن بنویسم، پیشاپیش از همیاری شما کمال تشکر را به جا میاورم.

جزیره هرمز

جزیره‌ای محجوب با خاکی گلگون و سرخ، تو گویی در دشت آلاله قدم میزنی! جزیره هرمز، جزیره‌ای بیضی شکل است که در واقع یک گنبد نمک است. این جزیره در ۸ کیلومتری بندرعباس در خلیج همیشگی فارس قرار دارد. به احتمال زیاد بارها و بار‌ها نام تنگه‌ی هرمز را شنیده‌اید و از شرایط راهبردی و پر اهمیت آن مطلع هستید؛ جزیره هرمز در مجاورت تنگه‌ی هرمز قرار دارد و از این جهت اشتباه نیست اگر آن را کلید خلیج فارس بدانیم.

در زمان های گذشته هم، هرمز شهری بود بسیار پر اهمیت و یکی از نقاط طلایی اقتصادی کشورمان بود. به طوری که از نامش به کل منطقه اهدا کرد و البته مرکز ولایات خلیج فارس بود و حاکم آن منطقه در آن سکونت داشت. در سال ۱۵۰۷ میلادی، این جزیره به مانند دیگر نقاط خلیج فارس به اشغال دولت استعماری پرتغال درآمد و تا سال ۱۶۲۲ که توسط شاه عباس صفوی به ایران بازگشت، در چنگال پرتغالی ها بود. این جزیره همیشه دارای اهمیت خارق العاده بوده ولی در حال حاضر از نظر اقتصادی رونق چندانی ندارد اما از سایر لحاظ به شدت حساس میباشد.

در طی تور نوروزی کیش میتوانید یک روز را برای سفر به این جزیره اختصاص دهید و با خانواده و عزیزان خود در آن خاطره‌ای خوش بسازید. نماها و صحنه‌های رویایی که تا کنون نه دیده‌اید و نه شنیده‌اید، آب و هوایی دوست داشتنی و مطبوع (از ابتدای آذر ماه تا اواخر اردیبهشت ماه)، تاریخ غنی و تجربه‌ی محیطی بکر و خاص، همه و همه مواردی هستند که در طی سفر به جزیره هرمز میتوانید داشته باشید. از نگین خلیج فارس که جزیره زیبای کیش باشد تا کلید خلیج فارس که جزیره هرمز باشد به تقریب ۳۲۰ کیلومتر فاصله آبی وجود دارد و شما عزیزان و مسافران تور کیش میتوانید از طریق مراجع به بندرگاه های جزیره، برای رسیدن به هرمز اقدام نمایید. البته گفتنی است که راه آبی که برای رسیدن به هرمز طی میکنید هم فوق العاده است و توانایی تبدیل شدن به قاب های فوق العاده را دارد.

از دیگر موارد عجیب که در هرمز به چشم میخورد، وجود کوه های خوراکی در آن است! لازم نیست دوباره بخوانید چرا که درست متوجه شدید، در جنوب این جزیره کوه هایی به نام گلک وجود دارد که بومیان خونگرم جزیره از آن خاک به عنوان ادویه در طبخ خوراکی هایی مانند ماهی، نان، ترشی و… استفاده میکنند که به خودی خود پدیده ای جالب است.

از دیگر مواردی که میتواند توجه شما را جلب کند،خرابه های قلعه پرتغالی‌ها و تجهیزات آن میباشد که در زمان استعمار جزیره از آن بهره میبردند. آثار این بنا را میتوانید در مناطق شمالی جزیره و در مجاورت آبادی های آن منطقه مشاهده بفرمایید.

همچنین در این جزیره میتوانید از نگارخانه‌ای دائمی که آثار استاد احمد نادعلیان در آن موجود است بازدید کنید.

در کلام آخر ضمن تشکر ویژه از شما همراهان گرامی آژانس مسافرتی هم کوچ بابت همیاری صمیمانتان، نویسنده ناتوان قصد دارد بگوید که از سفر و کشف جاهای جدید غافل نشوید، هستی بی پایان است و عمر آدمی محدود. امیدوارم توانسته باشیم برای مخاطبان گرامی تور کیش، اطلاعاتی قابل تامل تهیه کرده باشیم، ارادت!

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید