از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

سه مکان عجیب در ترکیه

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

در این بخش سعی داریم مطالبی را در مورد اماکن عجیب و جالب در ترکیه ارائه کنیم. قطعا برای شما نیز جالب خواهید بود از جاهای ناشناخته و شگفت‌انگیز ترکیه مطلع گردید و در مورد آن‌ها بیشتر بدانید.

ترکیه کشوری است پر از جاذبه‌های رنگارنگ، دیدنی و جالب که به دلیل دارا بودن شهرها و اماکن بسیار جذاب و پر از اماکن گردشگری، به یکی از قطب‌های توریسم در دنیا تبدیل گشته است. ترکیه به دلیل جذابیت‌های بسیار، که به چند مورد آن در زیر اشاره شده است، پر از منابع طبیعی و نقاط بکر برای گشت و گذار است که پیشنهاد می‌کنیم به دلیل مسافت کمی که با کشور عزیزمان دارد، حتما آن را در لیست سفرهای خارجی خود قرار دهید. در مطالبی که در زیر برای شما گردآوری شده است، سه جای فوق‌العاده جذاب و دیدنی را توضیح خواهیم داد که خواندن آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

پاموکاله

نام پاموکاله در زبان ترکی به معنای “قلعه‌ای پنبه‌ای” می‌باشد که اگر به ظاهر این اثر نگاه کنید، متوجه شباهت این نام خواهید شد. شهر هیراپولیس جزو شهرهای باستانی و کهن به شمار می‌رود که در منطقه روم شرقی و تحت تاثیر فرهنگ و امپراتوری این ناحیه قرار گرفته است. پاموکاله در شهر دنیزلی و در نقطه جتنوبی در کشور ترکیه واقع شده است. یکی از دلایلی که عجیب بودن این منطقه را نشان می‌دهد، چشمه‌های آب گرمی است که در آن واقع شده، بدین صورت که کربنات موجود در درون خود را به جای گذاشته و تبدیل به یکی از عجیب‌ترین نقاط طبیعی در دنیا و در ترکیه گشته است. در این منطقه جالب، سنگ‌های رسوبی بسیاری از ته نشین شدن مواد معدنی در چشمه‌های آب گرم به وجود آمده‌اند که به همین جهت سطوح ناصافی را خواهید دید که از سنگ آهک ساخته شده‌اند.

از نظر موقعیت مکانی پاموکاله، این منطقه بر بالای ارتفاع نزدیک به ۲۷۰۰ متر و عرض ۶۰۰ متری تپه‌های دنیزلی واقع شده است. اگر از فاصله اندکی از سطح زمین، به قله‌های سفید رنگ بنگرید، منظره‌ای فوق‌العاده جذاب را خواهید دید که نظر هر فردی را به خود جذب می‌کند. به دلیل همین منظره‌های فوق‌العاده جذابی که در این ناحیه قرار گرفته، هر ساله مورد استقبال تعداد بسیاری از گردشگران قرار می‌گیرد. اگر به این نقطه زیبا و هیجان‌انگیز سفر کنید، با منظره‌ای جالب رو به رو می‌شوید.

شکل فرسایشی در این ناحیه در طی زمان، طوری بوده که از نظر ظاهری ترکیب فوق‌العاده‌ای را رقم زده است. این منظره به این صورت درآمده که گویا آب های فیروزه‌ای رنگ که گویی در ظرف‌هایی سفید ریخته شده‌اند و این ظرف را پر کرده‌اند. همین شکل عجیب و جالب‌انگیز در پاموکاله باعث حیرت گردشگران و افرادی است که به این نقطه از ترکیه سفر می‌کنند. به طور کلی، هفده منطقه دارای چشمه آب گرم وجود داردکه دمای آن‌ها بین ۹۵ تا ۲۱۲ درجه‌ فارنهایت نیز متغیر است. برای سفر به این منطقه در ترکیه می‌توانید از تورهای مسافرتی که بدین منظور تدارک دیده شده استفاده کنید.

کاپادوکیه

یکی دیگر از مناطق بسیار خوب در ترکیه، کاپادوکیه می‌باشد. این نقطه از ترکیه مکانی خوب برای بالون سواری است و از این لحاظ منبع درآمدی برای ساکنان‌ش محسوب می‌شود. این شهر زیبا که از جاذبه‌های خیلی جالب و پر طرفدار در ترکیه است، از شهر‌ها و روستاهای زیرزمینی تشکیل شده و اتفاق جالبی که در این نقطه توریستی افتاده، این است که در هنگام حفاری در یک پروژه ساختمانی، کارگران در حین کار، منطقه جدیدی را از این شهر کشف کردند. شهر کاپادوکیه، از لحاظ موقعیت مکانی و جغرافیایی در جایی مناسب قرار دارد که در واقع در میان سه استان ترکیه که از لحاظ دسترسی در شرایطی خوب به سر می‌برد. در مورد منطقه‌ای که کارگران در حین حفاری کشف کردند، می‌توان گفت در حال حاضر، شامل اتاق‌ها، تونل‌های زیرزمینی و اقامت‌گاه‌هایی شامل گالری، کلیسا، آب راهه و مخزن و اتاق‌های نشیمن، آشپزخانه و چایخانه می‌باشد.

طبیعت کوه‌های آناتولی

از دیگر جاذبه‌های جالب برای گردشگران، کوه‌های آناتولی در ترکیه است که نام دیگر آن کوه‌های پونتیک می‌باشد. این کوه‌های زیبا در قسمت شمال شرقی در ترکیه واقع شده‌اند. آناتولی در واقع به معنای “برآمدن خورشید از شرق” است. کوه‌های آناتولی از سمت غرب به دریای اژه و از سمت شرق به دریای سیاه می‌رسند.

از لحاظ تاریخی می‌توان گفت این کوه‌ها، در زمان حکومت سلسله‌ی خاندان هخامنشی و از زمان پیروزی کوروش، بر پادشاه لیدی، جزئی از قلمروی حکومتی ایرانیان محسوب می‌شدند و تا زمان آخرین پادشاه هخامنشی و نابودی آن‌ها به دست اسکندر مقدونی، متعلق به ایران بودند. شرایط آب و هوایی در کوه‌های آناتولی، متنوع و جالب است. ممکن شما در این منطقه در سمتی باشید که آفتاب بتابد یا در قسمت دیگر باشید که مه وجود داشته باشد و هوا کمی سرد باشد. طول رشته کوه آناتولی، ۹۶۵ کیلومتر است که مساحتی زیاد به شمار می‌رود. جالب است بدانید بر خلاف فضای کوهستانی و عجیب در این رشته کوه‌های بزرگ، هر جایی از آن را که سفر کنید، رد پای حضور انسان‌ها را می‌بینید که قبل از شما از آن ناحیه دیدن کرده‌اند و مکانی پر طرفدار در بین گردشگران از سراسر دنیا محسوب می‌گردد.

فضای این رشته کوه‌ها مه آلود و سرسبز و کوهستانی است که سال‌های سال است از گذشته پذیرای مردم و مسافران بی‌شماری بوده است و آثار دیدنی و جذابی را در خود جای داده است. پیشنهاد می‌کنیم برای سفر به این نقاط دیدنی در ترکیه، حتما دوربین عکاسی به همراه داشته باشید تا بتوانید لحظات ماندگاری را که تجربه می‌کنید را ثبت نمایید. بعدها ا مرور این خاطرات و عکس و فیلم‌های ثبت شده، احساس خوب و شیرینی را خواهید داشت، خصوصا اگر سفر شما در کنار عزیزان و خانواده و دوستان‌تان انجام شود.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید