از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

سوغات گرجستان

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

امروز گرجستان به یک مقصد توریستی جذاب برای گردشگران شده است، به خصوص در میان مسافران اروپایی،  این کشور جذابیت‌ها و تفریحات زیادی دارد. امروز می‌خواهیم توضیحاتی در مورد سوغات گرجستان به شما بدهیم و بگوییم مسافرانی که به این کشور می‌آیند چه سوغات‌هایی را می‌توانند برای اقوام و خانواده‌های خود ببرند. که در ادامه به شما می‌گوییم که این سوغات چه چیزهایی است. مسافران ما و دوست داران هم کوچ می‌توانند با مراجعه به سایت ما مطالب گردشگری و مطالب کاملتری در زمینه گرجستان بدانند.

۱ – صنایع دستی :

صنایع دستی گرجستان شامل انواع مختلف کیفی و لوازم جانبی است. مینا‌‌کاری‌، سرامیک و فرش‌ها نمونه‌هایی از صنایع دستی گرجی‌ها است که به عنوان صنایع دستی این کشور شناخته می‌شود. صنایع دستی گرجستان نیز شامل زیورآلات است که زیبایی‌های زیادی دارد و با به عنوان نماد این کشور شناخته خواهد شد و انواع گوناگون از قدیم تا کنون صنایع دستی دارد. تابلو فرش نیز یکی از صنایع دستی گرجی‌ها است. تفلیس بر روی جاده ابریشم بین اروپا و آسیا واقع شده است و مرکز بازار برای فرش دستباف قفقازی و سایر صنایع دستی است. در اینجا می توان شاهکارهای فرهنگی اروپایی و آسیایی، آثار فرش دستباف ایرانی، ترکی، هند، چینی، آسیای میانه و قفقازی را دید. فرش‌های گرجستان به خاطر کیفیت آنها از روش بافندگی بسیار معروف و شناخته شده است. سفالگری یکی دیگر از صنایع دستی معروف گرجستان است. در قدیم مردمان این شهر برای عظمت و زیبایی دادن به خانه‌ای خود از این نوع سفالگری‌ها استفاده می‌شود. همچنین گلدان گلی در این کشور بسیار معروف است. که در آن نوشیدنی و آب می‌ریزند.

۲ – چورچخلا :

یکی دیگر از سوغاتی‌های خوشمزه در گرجستان که طرفداران زیادی دارد. چورچخلا است. چورچخلا طعم‌ها و رنگ‌های متنوعی دارد که مزه بسیار خوبی دارد به صورتی که در تمامی فروشگاه‌های آویزان شده است و مسافران می‌توانند با قیمتی ارزان بخرند و میل کنند. این خوراکی به صورتی است که مغزهای خوردنی مثل گردو را با شیره‌های مختلف مانند شیره انگور و شیره پرتقال و دیگر میوه‌ها قاطی می‌کنند و میل می‌کنند. این خوراکی را بعد از درست کردن به نخ‌هایی می‌‌بندن و آویزان می‌کنند. چورچخلا ظاهری جذاب و خوردنی دارد که می‌توانید تمامی طعم‌های آن را امتحان نمایید.

۳ – چای و مربا :

چای و مربا جزو سوغاتی‌هایی است که در همه جای دنیا دیده خواهد شد. اما چای و مربای گرجستان بسیار معروف است و مربای گردو، گیلاس سفید، دانه‌ی کاج و فیجوا از مرباهایی در گرجستان است که حتما باید امتحان نمایید. یکی از چاه‌های معروف گرجستان با نام Gurieli است که افراد زیادی خواهان خریدن این چای هستند. این چای‌ها و مرباها را در تمامی فروشگاه‌های گرجستان قابل مشاهده است. دوست دارانی که عاشق عطر چای و طعم چای هستند می‌توانند چای گرجستان را امتحان نمایید.

۴ – رومیزی سنتی محلی :

رومیزی‌های گرجستان نشانی خوب از فرهنگ و آثار با ارزش گرجستان است. مسافرانی که به دنبال یک سوغات با ارزش در گرجستان هستند می‌توانند رومیزی‌های سنتی گرجستان را ببرند. طرح رومیزی‌های گرجستان معمولا به صورت بت جقه و یا به صورت طرح پرنده و گوزن است که معمولا رنگ ابی را دارد. این رومیزی‌ها با گذر زمان رو به فراموشی بوده است اما با استقبال مردم از طرح‌ها باعث شد که مسافران زیادی این طرح را برای استفاده فراموش نکنند.

۵ . لباس سنتی محلی :

لباس‌های سنتی زیبایی‌های خاصی دارد. و دارای پارچه‌های رنگی است. مسافرانی که دوست دارند این سوغات را تهیه کنند می‌توانند به مغازهای این شهر مراجعه کنند و این لباس را تهیه نمایید. اگر دوست دارید لباس‌های سنتی را داشته باشید شک در این نداشته باشید که شما این از این مدل لباس‌ها لذت خواهید برد و می‌توانید برای خودتان و عزیزانتان خرید نمایید.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید