از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

سینماهای شهر مشهد

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

خیلی از مسافران تور مشهد ترجیح میدهند تا بخشی از زمان خود در حین سفر را در سینما بگذرانند البته این طبیعی است که علاقه به سینما و فیلم در بسیاری از خریداران تور مشهد به حدی زیاد است که اگر به هر شهر دیگر هم سفر کنند، سریعا بر آن میشوند که سالن‌های سینمای آن شهر را پیدا کنند و در آ‌ن‌ها وقت بگذرانند. گردشگران تور هوایی مشهد که در این سال‌ها در شهر مشهد به سینماها سر میزنند، با تماشای فیلم‌ها و برنامه‌های مختلف به بار فرهنگی خود میفزایند. اهمیت این سینماها و رسیدگی به این بخش در شهر مشهد از اینجا مشخص میشود که در این سال‌ها شهر مشهد عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را کشف کرده است و طبیعی است که پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیاز دارد تا به بخش‌های فرهنگی آن توجه ویژه‌ای شود که یکی از همین بخش‌های فرهنگی آن هم سینما میباشد. این را در نظر داشته باشید که در مشهد سینماهای متعددی وجود داشت ولی بعد از اینکه از این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام یاد شد، مسئولان درصدد این برآمدند تا سینماهای بیشتری در این شهر احداث کنند و در حال حاضر تعداد زیادی سینما در مشهد موجود میباشد. قدیمی‌ترین سینمای شهر مشهد سینما آفریقای این شهر است و به روزترین آن‌ها هم سینما هویزه. در ادامه به معرفی دو تا از بهترین سینماهای شهر مشهد میپردازیم.

سینما پیروزی

سینما پیروزی یکی ازسینماهای خصوصی شهر مشهد میباشد که در سال ۱۳۸۷ خورشیدی تاسیس شد و از آن زمان تا کنون با استقبال گسترده‌ای نیز مواجه بوده است. دلیل این استقبال بالا از این سینما را میتوان این دانست که از دیگر سینماهای شهر مشهد فاصله زیادی دارد و علاقمندان و دوستداران سینما، مراجعه به آن را راه حلی مناسب میدانند. البته به غیر از فاصله زیاد از دیگر سینماها میتوان موارد دیگر را نیز برشمرد که موجب محبوبیت آن شده‌اند مانند این مورد که تجهیزات صوتی، تصویری این سینمـا به روز و سطح بالا میباشند که همین تماشای فیلم را لذت بخش‌تر میکند. سیستم صوتی این سینما کاملا دیجیتال میباشد. سینما پیروزی نام محله‌ای که در آن قرار دارد یعنی محله پیروزی مشهد را بر خود دارد. در صورتی که به این سینما مراجعه کنید خواهید دید که دارای دو سالن میباشد و ظرفیت آن‌ها ۴۵۸ نفر میباشد.

آدرس: بلوار پیروزی، حد فاصل میدان حر و چهارراه کوثر

سینما آفریقا

همانطور که در بالاتر از این ذکر کردیم سینما آفریقا قدیمی‌ترین سینمای شهر مشهد میباشد  و تاریخ ساخت آن برمیگردد به سال ۱۳۵۰ خورشیدی. جالب است بدانید که در قدیم‌تر از این به سینما آفریقا سینما شهر فرنگ نیز میگفتند که به نوبه خود نام شیرینی میباشد. طراحی این سینما هم به همان دوران بازمیگردد و از همین رو به جای داشتن چندین سالن، یک سالن اصلی برای تماشای فیلم دارد که ظرفیت آن به ۵۶۶ صندلی نیز میرسد. مسئولان مربوطه در سال ۱۳۹۴ خورشیدی با این مسئله رو به رو شدند که سینما آفریقا دچار فرسودگی شده است و نیاز دارد تا مورد بازسازی قرار گیرد، از همین رو درصدد این برآمدند تا ساختمان این سینما را مورد بازسازی قرار دهند و همین کار را هم کردند که در طی آن علاوه بر اینکه ساختمان سینما را بازسازی کرده‌اند به نوسازی و به روزرسانی امکانات و تجهیزات صوتی، تصویری آن نیز پرداختند که مجموعه موارد فوق باعث رونق بیش از پیش این سینما شد. بعد از انقلاب اسلامی این سینما و مدیریت آن به کمیته امداد امام خمینی (ره) واگزار شد اما در سال‌های بعد از آن به دستور امام خامنه‌ای مد ظله العالی، مدیریت این سینما به بخش حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی سپرده شد. در کل این سینما از سینماهای درجه یک خراسان رضوی به شمار میاید و پیشنهاد میکنیم که تماشای فیلم در آن را از دست ندهید.

آدرس: میدان شریعتی مشهد، سینما آفریقا

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

VIRA

عضویت از 2022

ممکن است دوست داشته باشید