از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

شهرمریخی دبی

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

یکی از پروژه های عظیم و غیر قابل باور امارات متحده پروژه شهر مریخی دبی است که دارای ویژگی های اساسی و خاصی است که در ادامه توضیح خواهیم داد. در واقع این منطقه برترین جغرافیای علمی در جهان است. امارات به عنوان بهترین و مشهورترین ساختمان‌های دنیا و بزرگترین مراکز کوهستانی و بیابانی در زمینه پیشتاز است و با طراحی این پروژه میخواهد انسان را به راهنمایی و هدایت به مریخ کند تا در سال ۲۰۲۰ انسان بتواند به راحتی به مریخ سفر کند. این پروژه توسط محقق معروف به نام نیک هاردینگ پای ریزی شد. شهر دبی همچنین با داشتن هتل‌های عظیم الجثه یکی از امکانات گردشگری را به مسافران خود می دهد.

 این پروژه بخشی از پروژه امارات متحده عربی است که در تاریخ ۲۱۲۱ عملی می شود که هدف آن کشف کشمکش اول در مورد همسایه‌های سیاره مریخ تا سال ۲۱۱۷ است. طرح مستعمرات مریخ توسط مرکز فضایی محمد بن راشد اجرا می‌شود. دانشمندان در حال تهیه طرح ۱۰۰ ساله برای اجرای پروژه هستند که پروژه سنگین و اعجاب آوری است. این پروژه براساس اسناد دولتی: “طرح مرکز تمرکز بر آماده سازی کادرهای تخصصی ملی و توسعه توانایی‌های خود در زمینه علوم فضایی، تحقیق، هوش مصنوعی، رباتیک و فن آوری های پیشرفته فضایی است.” امارات متحده عربی با هدف جذب دانشمندان، طراحان و مهندسان فضایی جهان برای توسعه پروژه Mars 2117 است. شیخ محمد بن رشید گفت: “امارات متحده عربی یک کشور عالی با چشم انداز و درک چالش‌هایی است که ما با آن روبرو هستیم و تغییرات سریع ما دچار تغییر می‌شود. فرود مردم روی سیارات دیگر یک رویای طولانی مدت برای انسان بوده است. هدف ما این است که امارات متحدهٔ عربی تلاش‌های بین المللی را برای ایجاد این رؤیا به یک واقعیت هدایت کند. ” گنبد شیشه‌ای در شهر مریخ علمی که در صحرای دبی ساخته شده است می‌تواند ۶۰۰،۰۰۰ خانه داشته باشد که از امکانات این بنای عظیم است. این پروژه یک ساخت و ساز بزرگ در صحرای دبی است که در آن مهندسان به دنبال تقلید از شرایط سیاره سرخ هستند که شامل مجموعه‌ای از گنبدهای شیشه‌ای آینده می‌شود و می‌تواند ۶۰۰ هزار نفر را شامل شود و می‌توانند در آن زندگی کنند.

از آن جایی که مریخ محیطی پیچیده برای زندگی است باید آموزش های لازم و امکانات اساسی برای زندگی در آن جا برای انسان ها فراهم شود و آمادگی لازم را برای رفتن به سیاره جدید داشته باشند. مریخ این میلیون‌ها مایل دورتر از خورشید نسبت به زمین است و در نتیجه بسیار سرد است. دمای متوسط سالانه -۵۳ درجه سانتیگراد است در حالی که در داغترین آن، در نزدیکی خط استوا در وسط روز، درجه حرارت می‌تواند به ۲۶ درجه سانتیگراد برسد. در زمستان‌های مریخ، درجه حرارت به -۱۲۸ درجه سانتی گراد می‌رسد. دما نیز با ارتفاع متفاوت است که آن را به طور چشمگیری در ارتفاعات مریخ تخریب می‌کند. اکسیژن بسیار کمی وجود دارد که برای بقای انسان حیاتی است. به طور قطع می‌توان گفت گرانش کمتر از دو سوم گرانش زمین است. به این معنی است که مهاجران می‌توانند سه برابر بیشتر از زمین پرواز کنند. مهاجران در آینده نیز نیاز به راه‌های مطمئن برای تولید آب، غذا و انرژی از منابع موجود در سیاره سرخ دارند. مقامات کشور امارات پروژه شهرمریخی دبی را یک انقلابی در دنیا می‌دانند که در نوع خود شگفت انگیز است. امارات متحده عربی (UAE) یک پروژه بلندپروازانه به نام استراتژی ۲۱۲۱ مریخ اعلام کرد که هدف آن ساختن یک شهر تفریحی در سیاره سرخ تا ۲۱۱۷ است. به گفته شیخ محمد بن راشد، معاون رئیس جمهور، نخست وزیر و حاکم دبی، پروژه MSC، طراحی شده توسط معماران برتر دنیا طراحی شده است که ملیون ها دلار هزینه آن شده است. و به عنوان یک مدل “قابل اجرا و واقعی” تبدیل شده است که کاملترین مدل مریخ موجود در زمین است. شیخ محمد گفت: “امارات متحدهٔ عربی تلاش می‌کند تا تلاش‌های بین المللی را برای توسعه فن آوری هایی که به نفع بشری است، ایجاد کند” و این پایه و اساس یک آینده بهتر برای نسل‌های آینده است.

ما همچنین می‌خواهیم شور و شوق رهبری علم در امارات متحده عربی را تقویت کنیم. یک شهر جدید برای تحقیق درباره اینکه چگونه انسان در مریخ زندگی می‌کند، در اولین بررسی سالانه برنامه‌های دولت امارات متحده عربی برای آینده، منتشر شد. این پروژه شامل آزمایشگاه‌هایی برای مواد غذایی، انرژی و آب، آزمایشات کشاورزی و مطالعات مربوط به امنیت غذایی خواهد بود. شیخ محمد بن رشید در جلسات گفت: “امارات متحدهٔ عربی تلاش می‌کند تا تلاش‌های بین المللی برای توسعه فن آوری هایی را که به نفع بشری است، ایجاد کند و پایه‌ای برای آینده‌ای بهتر برای نسل‌های آینده ایجاد کند. ما همچنین می‌خواهیم شور و شوق رهبری در علم در امارات متحدهٔ عربی را تقویت کنیم، که کمک به بهبود زندگی روی زمین و توسعه راه حل‌های نوین برای بسیاری از چالش‌های جهانی ما است. ” پروژه مریخ بخشی از اولین بررسی سالانه دولت از برنامه‌های کلیدی توسعه ملی است، از جمله چشم انداز امارات متحده عربی ۲۰۲۱ و سالگرد قرون وسطی امارات متحده عربی در سال ۲۰۷۱، که در ابوظبی برگزار شد و تحت رهبری شیخ محمد و شیخ محمد بن زاید، شاهزاده ابوظبی و معاون فرمانده نیروهای مسلح امارات متحده عربی انجام شد.  این نشست در ابوظبی بیش از ۴۰۰ مسئول ارشد دولتی و اعضای شورای اجرایی را در زمینه پیشرفت و اهداف چشم انداز امارات متحده عربی ۲۰۲۱ ارزیابی کرده و اهداف چهار ساله این طرح را مشخص کرده است.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید