از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

شهر سوخته آیوتا تایلند – بانکوک

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

تایلند همیشه پر از جاذبه‌های گردشگری دیدنی و زیبایی است که شما را شگفت زده می‌کند. این بار می‌خواهیم شهر سوخته آیوتا و تاریخی آیوتایا را در بانکوک به شما  معرفی کنیم.

بنای تاریخی|بنای تاریخی|بنای تاریخی|بنای تاریخی|بناهای تاریخی

بیش از ۴ قرن شهر آیوتایا پاتخت تایلند بود. یکی از تاریخی‌ترین بناها در کشور تایلند می‌باشد، این شهر تاریخی به مرکزیت تمدن آسیای جنوب شرقی در زمان خود جزو یکی از بزرگترین شهرها در جهان محسوب می‌شد.

در سال ۱۳۵۰ پادشاهی آیوتا شکل گرفته بود و پس از سوخوتای ” Sukhotai ” دویمین پایتخت سیام محسوب می‌شد. اوج قدرت آن در قرن ۱۶ بود، که در آن زمان بود که به ثروت و فرهنگ رسیده بود و قلمرو آن فراتر از کامبوج، لائوس و برمه کنونی گشترس یافته و حتی در زمان لویی چهاردهم با فرانسه نیز در ارتباط بود.

شهر سوخته آیوتا پادشاهان زیادی را نیز به خود دیده است و در آن حکومت کرده‌اند و مدتها در اوج ثروت و قدرت بود. این شهر سوخته یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک می‌باشد و در ۸۹ کیلومتری شمال بانکوک نیز واقع شده است. ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره  سوخوتای نیز شکل این شهر را به وجود آورده است.

این شهر در سال ۱۹۹۱ جزو آثار جهانی یونسکو نیز قرار گرفت. ۳۳ تن از پادشاهان تایلند تا سال ۱۷۶۷ که از خاندان‌های مختلفی نیز بودند در آنجا حکومت می‌کردند، تا اوایل قر ۱۸ که برمه ایی ها آن را فتح و تخریب کردند.

شهر سوخته آیوتا بیش از ۴۰۰ معبد را نیز در خود جای داده است. اکنون تنها مجوعه ای از معابد و ردیف‌های بوداهای نیمه ویران و قدیمی و معبدهای تخریب شده در این شهر مانده است، که در لیست جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. اگر قصد استفاده از تور تایلند را دارید، حتماً این مکان شگفت انگیز را ببینید و تجربه ای بی نظیر را تجربه کنید.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید