از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

شهر عشاق فرانسه – پاریس

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

پل قفل‌ها

این پل پیاده معروف در بسیاری از فیلم‌های عاشقانه حضور داشته است و یک نقطه پر رفت و آمد برای شهر عشاق پاریس است. دید زیبایی که به جزیره سیته دارد و صدای نوازندگان در خیابان در کنار هم فضایی ایجاد می‌کنند که بسیار برای عاشق شدن مساعد است. مردم و به ویژه عشاق قفل‌هایی بر نرده‌های این پل زده و می‌زنند. در  حال حاضر هزاران قفل بر روی نرده‌های این پل دیده می‌شود. که تاریخچه آن به شرح زیر است.

دختری به نام مارلین همراه دو دوستش از لس آنجلس به پاریس پایتخت فرانسه آمده است تا قفلی را که “قفل عشق” نامیده می‌شود، به پل معروف این شهر ببندد. ماریلین می‌گوید: تا قفلی به این پل نبندم، پاریس را ترک نمی‌کنم! اما برای بستن قفل جدید جایی نمانده و مجبورم قفلم را به حلقهٔ قفل‌های دیگر ببندم.

بستن قفل به پل هنر پاریس از سال ۲۰۰۸ رواج پیدا کرده و این کار در بسیاری از کشورهای جهان از جمله آلمان، چین، روسیه و ایتالیا نیز رایج است. هزاران قفل دیگر نیز به سایر پل‌های پاریس از جمله لو بون دو لار شوفیشه، سیمون دو بووار، لئوپولد سدار سنگور و کانال سان مارتا بسته شده است. در این میان، بسیاری از شهروندان از جمله “لیزا تیلور هاف” بستن قفل را نمی‌پسندند و آن را اقدامی نادرست می‌دانند که نمای پاریس را زشت می‌کند.

هاف به همراه دوستش “لیزا انسلمو ” که اهل نیویورک است و از سه سال پیش در پاریس زندگی می‌کند، مارس ۲۰۱۳ نامه‌ای را به شهردار پاریس برای بازکردن قفل‌ها ارائه کردند و درباره تأثیر سوء این قفل‌ها بر سلامت رهگذران هشدار دادند. این نامه به امضای بیش از ۵ هزار نفر رسیده که ۷۰ درصد آنها فرانسوی هستند. فعالان محیط زیست نیز با هشدار درباره آلودگی ناشی از بستن قفل به پل هنر، اعلام می‌کنند که مردم و جهانگردان با این کار، علاوه بر هدر دادن قفل‌ها، محیط زیست را آلوده می‌کنند. بستن قفل به پل در رم پایتخت ایتالیا از ۷ سال پیش تاکنون ممنوع شده است و ۵۰ یورو جریمه نقدی دارد.

دیوار دوستت دارم

این اثر چیدمانی که توسط فردریک بارون و کلیر کیتو ساخنه شده است را حتماً باید دید. این اثر که نام آن “دیوار دوستت دارم” است، در منطقه ۱۸ پاریس واقع شده و روی آن به بیش از ۲۵۰زبان نوشته شده دوستت دارم. اگر دیداری از پاریس داشتید، به همراه کسی که برایتان خاص است، هرگز از فضای پر عشق پاریس غافل نشوید و خاطرات خوبی را برای خودتان رقم بزنید. البته پاریس فقط برای دو نفره رفتن نیست! موزه‌ها و مکان‌های دیدنی این شهر انقدر زیاد هستند که با یک بار پاریس رفتن نمیشه همه اونها رو دید.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

VIRA

عضویت از 2022

ممکن است دوست داشته باشید