از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

شهر قدیمی سوخوتای در شمال تایلند

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

شهر تاریخی سوخوتای، منطقه‌ای دیدنی در شمال تایلند است. دلیل شهرت این شهر تاریخی، وجود مناطق دیدنی بسیار در اطراف آن از جمله بازمانده‌های شهر سوختهٔ سوخوتای است. این منطقه دیدنی از دو قسمت شهر جدید و قدم تشکیل شده است. اگر قصد سفر به تایلند را دارید شما احتمالاً می‌خواهید شهر قدیم را ببینید. منطقه شهر قدیم، منطقه‌ای بزرگ است که خود از ۵ قسمت تشکیل شده است که مهم‌ترین دیدنی‌های آن در قسمت اول یا مرکزی قرار گرفته‌اند.

قسمت مرکزی این شهر دیدنی، پر از کانال‌های زیبا پوشیده از گل‌های نیلوفر، معابد دیدنی و مجسمه‌های زیباست. قسمت‌های دیگر نیز جاذبه‌های خاص خود را دارند.

thailand-sukhothai-7.jpg

شهر قدیمی سوخوتای در طی سال‌های ۱۲۳۸ تا ۱۲۵۸ پایتخت آن زمان سیام (نام قدیم تایلند) بوده است. جالب است بدانید کلمه سوخوتای به معنی «طلوع خوشحالی» است (تای یعنی لبحند). این شهر در زمان اوج خود منزلگاه پادشاه رامخامهانگ کبیر بود که توانست با قدرت خود مناطق اطراف را تحت نفوذ خود درآورد؛ او همچنین دین بودا را در تایلند رسمی کرد و الفبای این زبان در زمان وی تهیه شد.

چطور به سوخوتای برویم؟

thailand-sukhothai-3.jpg

در سفر به تایلند دیدن این منطقه یکی از بایدهاست. برای رفتن به این منطقه از بانکوک شما باید مسیری تقریباً ۵-۶ ساعته را بگذرانید. معمولاً تورهای تایلند دیدن این منطقه را در برنامه خود دارند، اما شما می‌توانید این مسیر را با اتومبیل یا اتوبوس، قطار و هواپیما بگذرانید.

وقتی به سوخوتای رسیدید، بهتر است دوچرخه‌ای کرایه کنید، زیرا که منطقه سوخوتای به نسبت منطقه‌ای بزرگ است و پیاده سفر کردن در آن می‌تواند خسته‌کننده باشد. همچنین می‌توانید منطقه را با Tuktuk بگردید، توکتوک سه‌چرخه‌هایی است که برای حمل مسافر از آن‌ها استفاده می‌شود.

thailand-sukhothai-6.jpg

سوخوتای مانند دیگر محل‌های تایلند پر است از دست‌فروشان غذاهای محلی و جالب. حتماً نودل های سوخوتای را امتحان کنید. البته از این دست‌فروش‌ها چیزهایی به جز خوراکی نیز می‌توانید بخرید. ظروف و مجسمه‌های سفالی و مجسمه‌های بودا پیشنهاد ما برای خرید است.

این شهر تاریخی که به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است یکی از بهترین محل‌های تایلند برای عکاسی است. مناظر زیبا و تاریخی، کانال‌های پوشیده از گل‌های نیلوفر، مجسمه‌های تاریخی و معابد باستانی همه و همه مناظر چشم‌نوازی را برای کسانی که به این شهر سفر کرده‌اند به وجود می‌آورد.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید