از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

عجیب‌ترین فرودگاه‌های دنیا

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

از هنگامی که شما بلیط هواپیما را تهیه میکنید تا زمان پروازتان، خواه ناخواه یک پروسه‌ را طی میکنید. پروسه‌ی مذکور در پایان سفر و هنگامی که به مقصدتان برسید به اتمام میرسد. ممکن است این مطلب تا حدودی وارد آن پروسه شود ولی میتوانم اطمینان دهم که هدف اصلی مطلب ما صرفا بررسی عجیب‌ترین فرودگاه‌ها و پرواز‌ها میباشد.

کلماتی مانند پرواز یا فرودگاه یا هواپیما، خودشان به اندازه‌ی کافی حساسیت زا هستند، اما به محض اینکه کلماتی نظیر خطر و یا عجیب در کنار آن‌ها پدیدار میشود، آن وقت است که این حساسیت جانی دوباره میگیرد و در نظر بسیاری از افراد، رنگ وحشت میخورد!

مجموعه سوالاتی که در این هنگام ممکن است به ذهن خطور کند را میتوان به چند دسته تقسیم کرد برای مثال یکی از خود میپرسد اگر هواپیما دچار نقص فنی شود چه؟ اصلا اگر چرخ‌هایش باز نشد چه کار کنیم؟! آیا خلبان مهارت کافی دارد؟!؟!

البته که در بیشتر موارد این نوع افکار فوبیایی بیش نیستند. حال با ما باشید تا شما را به سفری هیجان انگیز ببریم که در آن ده مورد از عجیب ترین فرودگاه‌های جهان را برررسی میکنیم.

۱۰- فرودگاه ماکائو

ماکائو مستعمره اسبق پرتغال، که از پیوستن آن به خاک جمهوری خلق چین چندان نمیگذرد. همانطور که در تصویر پایین مشاهده میفرمایید، فرودگاه ماکائو در کنار دریا قرار دارد و حتی قسمتی از باند پرواز هم از وسط آب عبور میکند.

۹- فرودگاه هوانگ هو

این فرودگاه در جزایر آنتیل هلندی واقع شده است. مواردی که موجب شده تا این فرودگاه در لیست عجیب‌ترین فرودگاه‌های جهان قرار گیرد را میتوان به ترتیب کوتاه بودن باند فرودگاه(کوتاه ترین باند جهان با طول ۵/۳۹۶ متر)، و شدید بودن بادهای آن منطقه دانست.

۸ – فرودگاه همیلتن

موقعیت مکانی این فرودگاه جزیره کوینزلند میباشد، برای ادای احترام و یادبود به ویلیام همیلتن که ریاضیدان و فیزیکدان بزرگ ایرلندی میباشد، نام این فرودگاه را همیلتن برگزیدند. فرودگاه همیلتن بیشتر برای مقاصد گردشگری کاربرد دارد و عمده‌ی کاربری و بهره‌ی آن متعلق به کشور استرالیا میباشد.

۷- فرودگاه بین المللی جان اف کندی

این فرودگاه در نیویورک واقع شده است، و به عنوان یکی از بهترین فرودگاه‌های دنیا شناخته میشود. آن چه که کار را برای خلبان‌ها در هنگام فرود در این فرودگاه سخت میکند، یکی شلوغی باند فرودگاه و فرود هواپیماها پشت سر یکدیگر که نمایی شبیه به ترافیک را پدید میاورد، و یکی هواپیماهایی که مقصدشان دو فرودگاه همسایه این فرودگاه میباشد و هر لحظه غفلت خلبان میتواند موجب تصادف با دیگر هواپیماها شود.

۶- فرودگاه بارا

فرودگاه بارا در یکی از جزایر کوچک هیبرید که در غرب اسکاتلند قرار دارد واقع شده است. واقعیتی که سخت میتوانید باور کنید این است که در اصل این فرودگاه یک خلیج کوچک است! از همه جالب تر اینکه به طور مرتب هواپیماها در آن فرود میایند. برای نشستن در این فرودگاه، خلبان میبایست از دقت و مهارت کافی برخوردار باشد چرا که در این خلیج کم عمق، جزر و مد اتفاق میفتد که دید را به شدت سخت میکند و پیدا کردن باند و فرود صحیح را کاری دشوار مینماید.

۵- فرودگاه جبل الطارق

این فرودگاه هم دارای موقعیت مکانی عجیب و جالبی است. منطقه جبل الطارق متصل به خاک اسپانیا میباشد ولی به صورت رسمی جزو سرزمین‌های بریتانیا میباشد. همواره بین اسپانیا و بریتانیا بر سر مالکیت آن اختلاف وجود دارد. عده‌ای هم آن را منطقه‌ای خودمختارمیدانند.

۴- فرودگاه لسوتو

فرودگاه لسوتو بر لبه‌ی یک دره‌ی کوهستانی با ارتفاع بالا استوار است و تیک آف و فرود در آن کاری است بس سخت، ولی مسافران باید بدانند که اگر در این منطقه هواپیما بلافاصله بعد از پرواز سقوط کند، امکان نجات تا حد زیادی وجود دارد، که باز هم به تجربه‌ی خلبان باز میگردد. نظر جالب یکی از خلبانان باتجربه‌ در این مورد به این شرح میباشد: پرواز در جهت باد بهتر از پرواز در خلاف جهت آن میباشد، چرا که کوه ها در لسوتو از خلبانان قدرتمندتر میباشند.

۳- فرودگاه بین المللی ریگان

این فرودگاه در واشنگتن قرار دارد. آن چیز که تا حد زیادی موجب شگفتی میشود، این است که این فرودگاه بزرگ و مهم در همسایگی سه فرودگاه مهم، و در منطقه ای که به شدت استراتژیک و خطرناک میباشد واقع شده است. مقر فرماندهی پنتاگون، ساختمان سی آی ای و البته کاخ سفید در اطرف این فرودگاه قرار دارند و محدوده‌ی هوایی آن ها پرواز ممنوع است. خلبان باید دقت و سرعت خیلی بالایی داشته باشد زیرا با تجربه‌ی حادثه‌ی یازده سپتامبر، سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی دیگر عبارت ((اگر حرکت هواپیما مشکوک باشد، تهدید بزرگی برای جان مسافران تلقی میشود)) پیروی میکنند.

۲- فرودگاه بین المللی شاهزاده جولیانا در سنت مارتین

این فرودگاه از بزرگترین مراکز حمل و نقل منطقه کارائیب به شمار میرود. موقعیت خاص و خطرناک آن موجب شده تا در این لیست جا خوش کند. باند این فرودگاه از ساحلی که در پشت فرودگاه قرار دارد آغاز میشود. این فرودگاه برای فرود هواپیماهای کوچک و متوسط خطر کمتری دارد ولی اگر هواپیماهای بزرگ مانند بوئینگ ۷۴۷ بخواهند در آن فرود بیایند، میتوان گفت که لبه‌های بالشان با حصارهای حاشیه باند تماس پیدا میکند. فرود آمدن در این هواپیما را میتوان در زمره‌ی سخت‌ترین کارهای جهان قرار داد!

۱- فرودگاه بوتان

سفر به بوتان، زمین‌های آتش اژدها، قله‌های مقدس، پادشاهی و همه‌ی این‌ها جزو آمال و آرزوهای گردشگران هستند. اما هر چقدر هم که هزینه کنید، باز هم برای رسیدن به خدمت پادشاهی، میبایست مسیر پر از فراز و نشیبی را طی کنید، به این صورت که باند فرودگاه در بین قله‌های بلند و عظیم واقع و پوشش گیاهی انبوه واقع شده است. از لازمه‌های اصلی سفر به این منطقه، همراهی یک خلبان ماهر و با تجربه است.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید