از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

غار داملاتاش آلانیا ترکیه

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

یکی از بهترین و بزرگترین غارهای جهان که خواص و فایده‌های زیادی دارد غار داملاتاش آلانیا ترکیه است. یکی از بهترین و جذاب‌ترین جاذبه‌های آلانیا ترکیه غار داملاتاش است. این غار در نزدیکی آلانیا قرار دارد به طوری که در سال ۱۹۴۸ و در زمان‌های قدیم زمانی که اسکله آنتالیا در دست ساخت بود کشف شد. این غار بسیار پهناور و بزرگ است و جزو یکی از بهترین غارهای دنیا محسوب می‌شود و مسافران تور آنتالیا این را بدانند که با سفر به این شهر می‌توانند از این غار دیدن نمایند. داستان و تاریخچه این غار بسیار جالب و هیجان انگیز است. به طوری که گفت می‌شود کارگرانی که در حال احداث و ساخت این بندر بودند برای ساخت این بندر دینامیتی را در این مکان قرار داده‌اند و بعد از انفجار این بمب غاری در این مکان به وجود آمد که سبب شده است که به این غار پی ببرند. همین باعث حیرت همه شد و کارگران با داخل شدن به داخل این غار به قندیل‌های بلند زیادی را دیدند. مساحت این غار در حدود ۲۰۰ متر مربع است. عمق این غار بسیار  زیاد است و در بعضی نقاط به ۱۵ متر هم می‌رسد. این غار بسیار با ارزش است و توریست‌های زیادی برای بازدید از این غار به آلانیا سفر می‌کنند و به غار داملاتاش می‌روند. این غار همچنین به دلیل خاصیت‌های خوبی که دارد به غار سلامت مشهور است. این غار گفته می‌شود برای مسافرینی که بیماری آسم دارند بسیار خوب است و از بیماری آسم جلوگیری می‌کند. مسافرانی که بیماری آسم دارند می‌توانند به این غار که نام دیگر آن غار سلامتی است بروند. هوای این غار بسیار مناسب است که بسیار از مردم این اعتقاد را نداشتند و بعد از آزمایشات و دیگر مسایل به این نتیجه رسیدند که از نظر پزشکی هم این غار بسیار مفید و سلامت است. دمای معمول این غار در بیشتر زمان‌های سال همان ۲۲ درجه است که دمای معمولی است.

قدمت این غار بسیار زیاد است که در حدود ۱۵ هزار سال پیش این غار در اثر فرسایش دریایی به وجود آمده است که زیست شناسان این طبیعت را بسیار ارزشمند طلقی می‌کنند. و قندیل‌هایی که در این غار به وجود آمده است در اثر باران‌هایی است که آمده است و داخل غار شده است و از سقف چکه کرده است و آب‌های گچی خشک شده از سقف این غار آویزان است. قندیل‌های این غار موجب شده است که نمای زیبایی در سقف و دیوارهای این غار به وجود آورد و موجب آن شود که تعجب مسافران برانگیزد. همان طور که در بالا هم گفتیم  این دیوار دارای خاصیت درمان بیماری آسم دارد که می‌خواهیم به شما بگوییم که دلیل اصلی آن چیست که باید بگوییم وجود هوا و گازهای خاص است که در درون این غار وجود دارد. در بعضی اوقات بیمارانی با رفتن به این غار به ۱۰۰ در صد سلامتی خود رسیده‌اند. این غار دارای گاز دی اکسید کربن است که شامل موادی است که شامل  %۲۵ دی اکسید کربن و %۷۱ نیتروژن و %۲۰٫۵ اکسیژن و دیگر گازها است و رطوبت ۹۰ درصدی این منطقه باعث شده است که فضایی در این غار به وجود آید که شما احساس سردی نکنید که بسیار برای بیماری آسم مفید است. مسافرانی که این بیماری را دارند و می‌خواهند درمان شوند و این مشکل را نداشته باشند به آن‌ها توصیه می‌کنیم که به مدت ۲۲ روز و روزی ۵ ساعت در بین بهترین زمان ممکن برای درمان یعنی ساعت ۶ تا ۱۰ صبح به این غار بروند و با رفتن درون این غار و تنفس کردن بیمار آسم خود را دفع کنند. جالب اینجا است که بیمارانی که آسم دارند هزینه ورودی این غار بسیار برای آن‌ها کم است. در نهایت پول کمی آن هم به عنوان نمادین از افراد بیمار نیز گرفته خواهد شد.

باید به شما بگوییم هزینه ورودی این غار بسیار کم است به طوری که برای افراد معمولی هزینه ورد به این غار ۴.۵ لیر و برای افرادی که به بیماری آسم مبتلا هستند ۳۰ کوروش که کم‌تر از یک لیر است گرفته خواهد شد که تنها به صورت نمادین است. همان طور که گفته شد این غار عظیم در اثر یک اتفاق توسط کارگران یافت شد که موجب شد کشف بزرگی باشد که امروزه مسافران و توریست‌های زیادی این شهر را برای رفتن به آن انتخاب می‌کنند و می‌خواهند از این غار بزرگ دیدن کنند. این غار در قسمت غربی شبه جزیره غربی واقع شده است که باعث شده است مسافران زیادی که به ساحل می‌روند از این غار نیز دیدن کنند. از این غار استفاده زیادی در قدیم می‌شد که مهم‌ترین آن استفاده از سنگ برای بنادر آلانیا استفاده می‌شد و بعد از آن برای عموم مردم آزاد شد تا بتوانند از این جاذبه دیدنی استفاده کنند. این غار برای اولین بار برای این که بتواند نظر مردم را جلب کند توسط شهردار این منطقه افتتاح شد تا بتواند درآمدزایی خوبی از این غاز سحرآمیز داشته باشند. غار پر از استالاکتیت‌ها و استالاگمیت‌‌هایی است که در پانزده هزار سال تشکیل شده‌اند باید به شما بگوییم که این دو نوع رسوباتی هستند که در چندین سال ساخته خواهند شد و موجب می‌شود سنگ‌های عظیمی و اشکال جالبی را به صورت طبیعی به وجود آورد که در این غار فراوان است. این غار واقع دارای معماری جالبی است که به عنوان یکی از بهترین جاذبه‌های این شهر معروف است که مسافران و افراد زیادی از این غار دیدن می‌کنند. این غار دارای ورودی زیبایی است که حالت عرفانی خوبی دارد و قبل از این که به این غار برسید شما می‌توانید ساحل زیبایی که در کنار این غار وجود دارد ببینید و با دیدن این غار می‌توانید از ساحل این منطقه نیز استفاده نمایید. یکی از جالب‌ترین شهر آنتالیا، غار Damlataş در آلانیا یکی از مکان های بسیار دلپذیر با ساختار عرفانی آن است و ساحل زیبا که قبل از ورود آن دروازه دارد.

شهر آلانیا دارای طبیعت بکر و زیبایی است که دارای دیدنی‌هایی زیادی است که مسافران زیادی به دنبال این هستند که به شهرها و منطقی سفر نمایند که دارای جاذبه و دیدنی خاصی باشد به همین منظور باید بگوییم که آلانیا دارای غارهای زیادی است که یکی از بهترین آن که در بالا هم توضیح دادیم غار داملاتاش است. این غار یکی از بهترین و بی‌نظرترین غارهای دنیا است که اصلی‌‌ترین دلیل شهرت آن خاصیت درمانی که دارد می‌باشد. جالب است که مسافران زیادی این را می‌پرسند که معنی داملاتاش چیست که باید به آن‌ها بگوییم که داملاتاش به معنی چکه کردن آب از ارتفاع یا سطحی بالا است که به دلیل وجود این قندیل ‌ها و آویزان بودن از غار این کوه را داملاتاش می‌خوانند. مسافران زیادی احتمال ریزش این غار را می‌دهند که دوست ندارند وارد این غار بشوند و علاقه خاصی به ورود به این محل را ندارند که باید به آن‌‌ها بگوییم که در کنار این غار انفجارهای زیادی رخ داده است که هیچکدام موجب ریختگی این غار نشده است که دلیل اصلی آن ضخامت ۱۰ متری دیواره این غار است که به حدی مستحکم است که موجب نخواهد شد هیچ ریزشی در غار به وجود آید. پس ار این که از غار زیبا دیدن کردید بهترین پیشنهادی که ما برای مسافران تور آنتالیا خود داریم این است که از شاپینگ سنتر داملاتاش و موزه آن دیدن فرمایید. مرکز خرید داملاتلش جزو مراکز خرید اصلی آلانیا محسوب خواهد شد که شما می‌توانید خرید خوبی در این مرکز خرید داشته باشید. بازارهای شبانه و شب‌های‌ دل‌انگیز و شلوغ آلانیا یکی‌ از محبوب‌ترین استراحتگاه های غار داملاتاش برای گردشگران تور ترکیه است.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید