از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

غار هندل آباد مشهد

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

به مسافران تور هوایی مشهد توصیه میشود تا این بار که از یکی از انواع تور مشهد استفاده میکنند حتما سری به غار هندل آباد بزنند. البته شواهد نشاند میدهد که مسافران تور ارزان مشهد که رهسپار این شهر میشوند، به این غار سر میزنند.

این غار یعنی غار هندل آباد در موقعیت جالبی واقع شده است. اگر جانب شمال شرقی مشهد را به پیش بگیرید و آن قدر بروید با به بخش تبادکان برسید میتوانید از آن جا خودتان را به غار برسانید البته با استفاده از پیاده‌روی. در صورتی که به این روستا برسید با غار هندل‌آباد دارای دو ساعت پیاده‌روی با غار هستید. مدخل غار در جهت جنوب قرار دارد و ناظران میگویند که به شکل هندسی مربع است. چشمه‌ای که در این غار قرار دارد در نزد مردم دارای اهمیت است چراکه بسیاری از آن‌ها بر این باورند که آب این چشمه شفابخش است و در صورتی که از آن استفاده کنید دیگر دچار بیماری نمیشوید. همچنین از این آب جهت درمان بیماری آبله گوسفندان استفاده میشود و حالا باید ببینیم که واقعا اینطور است یا نه؟!

مسیر و محور اصلی که این غار  را تشکیل میدهد حدود ۹۰ متر طول دارد و در امتداد آن که بروید در نقاط مختلف با مسائل عجیبی رو به رو خواهید شد مثلا در بعضی از نواحی با محیطی مانند یک سالن بزرگ مواجه میشوید و در بعضی از نقاط پهنای محیط به زور به ۲ متر میرسد. در صورتی که قصد دارید به این مکان مراجعه کنید و همینطور میخواهید که به کوهنوردی و غارپیمایی بپردازید، میبایست حتما از تجهیزات مکفی که استاندارد باشند استفاده کنید و همینطور در مسئله انتخاب کفش نهایت دقت را به کار گیرید. البته دانستن برخی از نکات و تاکتیک‌های گردشگری برای پیمودن مسیری امن ضروری به نظر میرسد. رعایت کردن همه این موارد امنیتی برای تضمین امنیت شما و همراهانتان لازم است.

در بالاتر از این گفتیم که غار هندل‌آباد دارای مدخلی مربع مستطیل شکل است و باید بدانید که وسعت و پهنای آن هم کم است. همینطور گفتیم به سمت جنوب قرار دارد. مدخل این غار با روستای هندل‌آباد شهر مشهد دارای فاصله‌ای در حدود ۱۲ کیلومتر است. این غار را با نام اوله هم میشناسند اما بیشتر با همین نام غار هندل آباد شهرت دارد. این غار از جهات دیگر نیز شناخته میشود و در آن مقبره‌های نیز وجود دارد. مقبره دو نفر از انسان‌های باتقوا و بزرگ روزگار در این غار وجود دارد و البته مقبره بانویی به نام کبری که گفته شده است مادر این دو شخص بوده نیز در این غار قرار دارد. البته دو نفر از پیامبرانی که در سال‌های دور در این منطقه نسبت به ارشاد مردم کوشا بودند نیز در این غار دارای مقبره هستند. البته قبر آن‌ها دارای یک گنبد مانند نیز هست و این قبر و گنبدی باستانی محسوب میشوند.

البته اگر از موجوداتی مانند خفاش و وزغ بدتان میاید یا وحشت دارید، بهتر است که از فکر سر زدن به این غار منصرف شوید زیرا این غار پر از وزغ و خفاش میباشد. مانند جاهای دیگر در این غار هم خفاش‌ها به صورت دسته‌جمعی زندگی میکنند و تعداد آن‌ها در هر دسته زیاد است. اگر هم از این موجودات دوست داشتنی واهمه ندارید و به این غار میروید و اگر در فصل جفتگیری حیوانات نسبت به این کار مبادرت میورزید، در حرکت‌های خود احتیاط کنید تا مزاحم آن‌ها نشوید. باید بدانید که فصل جفتگیری خفاش‌ها بهار میباشد و آن‌ها در این فصل به جفتگیری میپردازند و لازم است تا شما احتیاط را بیشتر کنید. خطاب به آن‌هایی که از خفاش‌ها وحشت دارند هم باید بدانید که تمامی خفاش‌ها خونخوار نیستند بلکه بسیاری از آن‌ها از میوه‌ها و گیاهان تغذیه میکنند.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید