از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

مجتمع تفریحات دریایی کیش

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

مجتمع ورزش‏های دریایی کیش بزرگترین، مجهزترین و مدرنترین مجموعه تفریحات و ورزشهای دریایی کشور بوده و تنها مرکز ورزش دریایی هوشمند در کشور می‏باشد. این مجموعه زیبا با ساحل ماسه‏ای بسیار تمیز و شیب مناسب، در مرکز سواحل تفریحی قسمت شرقی کیش که از نواحی پرتردد و مجاور هتل‏ها و بازارهای کیش است واقع شده و از این لحاظ امکان دستیابی به وسایل و امکانات ورزشی دریایی برای گردشگران راحت تر است. این مجموعه با آخرین فناوری و استانداردهای روز دنیا طراحی شده و در تمام طول سال قابل استفاده است.

این سازه دریایی که به عنوان طرح برگزیده مجله معتبر New Architect فرانسه معرفی شده است، در دو بخش دریایی و ساحلی طراحی و اجرا گردیده است که بخش دریایی آن شامل یک عرشه نیم دایره به طول ۳۰۰ متر و عرض عرشه ۳ متر می‏باشد که محیط دریایی این مجموعه را احاطه نموده و خود عرشه به روش شمع کوبی ساخته شده که در فضای بین شمع‏ها ارتباط با دریای پیرامون این مجتمع برقرار است.

بخش خشکی این سازه نیز دارای یک سازه بتنی نیم دایره است که بیش از ۱۷ فضای تفکیک شده دارد و در این فضاها امکاناتی نظیر کافی شاپ، سالن ماساژ، فروشگاه لوازم شنا، سرویس‏های بهداشتی، دوش، انبار، اتاق غریق نجات و. .. جای گرفته اند.

فضاهای باز ساحلی توسط راهروی تمام چوبی به هم ارتباط دارند و پوشش بالای سازه بتنی را یک سازه پارچه‏ای با طراحی اکوستیک تشکیل می‏دهد که توسط شرکت معتبر ایتالیایی ساخته شده و قادر است پژواک صدای باد و امواج دریا را بازسازی نماید. در قسمت ساحلی نیز ۸ دوش صحرایی برای نمک زدایی شنا گران از آب دریا ساخته شده و برای ۸۰۰ نفر رختکن با استفاده از قفل الکترونیکی تعبیه شده است که توسط سیستم کنترل هوشمند شبکه اداره می‏شود و مراجعین بدون نیاز به حمل پول در ساحل با استفاده از مچ­بندهای الکترونیکی تمام نیازهای خود را به منظور خرید و باز و بسته کردن قفل و فعالیت‏های دیگر برطرف خواهند کرد.

از دیگر تکنولوژی‏های بکار رفته دراین مجموعه، یک سیستم هواساز VRF است که در ترکیب با سیستم Fresh Air  هوای مطلوب داخل رختکن‏ها را تامین می‏کند و کف پوش‏های جدیدضد آب که مانع لیز خوردن شده و ضدبا کتری بوده و در برابر ضربه، آتش و پارگی مقاوم است. ضمنا این مجتمع با استفاده از یک منبع ذخیره ۶۰ هزار لیتری GRP و ژنراتور برق اضطراری می‏تواند به صورت مستقل از سیستم برق و آب شهری نیز عمل نماید.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید