از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

معبد بودای خوابیده تایلند – بانکوک

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

بانکوک به عنوان پایتخت تایلند و یکی از شهرهای گردشگری جنوب شرقی آسیا دارای مکان‌های دیدنی بسیاری است که برای گردشگران تور تایلند جذاب خواهد بود. بخشی از دیدنی‌های پر طرفدار بانکوک را معابد متعدد آن تشکیل می‌دهند یکی از این معاید جذاب معبد بودای خوابیده است که در پشت معبد بودای زمردین بانکوک قرار گرفته و شواهد نشان می‌دهد که تاریخ ساخت آن به ۲۰۰ سال قبل از اینکه بانکوک پایتخت شود بر می‌گردد لذا از قدیمی‌ترین معابد شهر فرشته‌ها به شمار می‌آید.

معبد|معبد|معبد|معبد|معبد|معبد|معبد

این بودا، با طلا پوشیده شده و در چشم‌ها و کف پای  آن مروارید به کار رفته است. زمانی که وارد این معبد شوید از دیدن یک بودای غول پیکر طلایی رنگ که خوابیده و بزور در کادر دوربین جا می‌شود، هیجان زده می‌شوید. نگران عکس گرفن نیز نباشید زیرا مکانی برای گردشگران تعبیه شده که به راحتی بتوانند عکس بگیرند.

این معبد سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب کرده و این معبد خیلی جذاب می‌باشد و طلایی بودن این معبد چشمان گردشگران را به خودش خیره کرده است. وات فو که به معبد بودای خوابیده بانکوک معروف است، یکی از قدیمی ترین و دیدنی‌ترین مکان‌های توریستی دنیا و معابد بانکوک می باشد که مسافران تور تایلند را به بانکوک می‌کشاند. این معبد پشت معبد بودای زمردین قرار دارد.

در این معبد بیش از هزار مجسمه بودا وجود دارد و بزرگ‌ترین آنها مجسمه غول پیکر بودای خوابیده یا لمیده است. این مجسمه با ۱۵ متر ارتفاع، ۴۶ متر طول، بسیار تاثیرگذار و دیدنی است. پاهای بودا که با مروارید تزیین شده، ۵ متر طول دارد. این  حکاکی‌های مرواریدی روی طلا، جذابیت اصلی این مجسمه بزرگ در تایلند می‌باشند و هر ساله گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف دنیا به  آن جا می‌کشاند. برای ورود به این معبد باید کفش‌هایتان را در بیاورید و نباید لباس کوتاه زیر زانو و پایین‌تر از شانه‌ها بپوشید!

شاید جالب باشد بدانید، هدف ممتاز آیین بودا و آخرین مرحله سلوک آنها، رسیدن به آرامش کامل و آگاهی و به اصطلاح نیرواناست. نیروانا، عبور انسان از خشم وجهل و وابستگی و رسیدن به فرزانگی است. معبد وات فو یا بودای خوابیده بانکوک ترکیبی از تاریخ وعلم پزشکی سنتی تایلندی است. همچنین این معبد مرکزی برای مدیتیشنو آموزش ماساژ سنتی است. این معبد در نزدیکی مجموعه گرند پالاس واقع شده است.

معبد کوچک در این محوطه قرار گرفته است که در مجموع ۳۹۴ مجسمه بودای جمع آوری شده از نقاط مختلف تایلند را  مشاهده خواهیدکرد. البته بعد از بازدید از داخل معبد، در حیاط این مجموعه، آثار چینی مختلفی به نمایش گذاشته شده است که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید