از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

منار شکسته آنتالیا

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

کسیک مناره جاذبه‌ای بی‌نظیر در آنتالیا ترکیه

امروز می‌خواهیم یکی از بناهای تاریخی آنتالیا را برای شما بازگو نماییم. مناره شکسته یکی از جاذبه های دیدنی آنتالیا است. این ساختمان در ابتدا یک محوری بوده است که به نام معبد رومی رواج داشته است و بعد از امپراطوری بیزانس ها تبدیل به یک کلیسا با پنج مناره تبدیل شده است. این مسجد یکی از قدیمی‌ترین و آثار برجسته ترکیه محسوب می شود که نشان دهنده تاریخ این کشور می‌باشد و از دوران امپراتوری قدیم روم تا به همین امروز پابرجا مانده است. در کنار این مناره مجتمعی وجود دارد که دارای ساختمان های زیادی می باشد که به عنوان کلیه شناخته می شود. مناره به عنوان نمادی در ترکیه شناخته می شود این مجتمع ها از ۷ قسمت مجزا تشکیل شده است که در ادامه برای شما آن را توضیح خواهیم داد. مسافران تور آنتالیا ما این رابدانند کسیک مناره یکی از جاذبه‌های خوب آنتالیا است که می‌توانند برای دیدن آن همراه ما باشند. دیدنی‌های آنتالیا نیز آن‌قدر زیاد است که ما می‌خواهیم هر کدام را به شما نشان دهیم به همین منظور از شما دوست داران عزیز که مجله گردشگری ما را دنبال می‌کنید می‌خواهیم همراه ما باشید تا بتوانیم از بهنرین جاذبه‌های آنتالیا نشان دهیم.

۱. مدرسه آتابی–  Atabey medrese

یکی از بخش های این مجتمع ساختمان آتابی است که در سال ۱۲۳۹ در زمان غیاث الدین ساخته شده است. این ساختمان مدرسه ای بوده است که بسیار قدیمی و افراد زیادی برای تحصیل به آنجا می رفتند که امروزه فقط نمای اصلی آن و اسکلت آن نمایان است.

۲. مدرسه – Medrese

این بنا که به نام مدرسه معروف است مانند اتاق های مستطیلی بوده که از سه طرف بسته و از یک طرف به بیرون و حیاط راه دارد. نمای این مدرسه بسیار زیبا است که با سنگ‌های تاریخی و زیبا حکاکی شده است.

۳. مناره شکسته – Yivli Minare

یکی دیگر از بخش های مهم این مجموعه ها منار شکسته است. یک ساختمان مجزا در کنار مسجد اصلی مناره واقع شده است. معماری این ساختمان بسیار زیبا بوده که به شکل مربع است و از سنگ‌های بزرگ و کوچک ساخته شده است. همچنین در بعضی از قسمت‌های این ساختمان آجرهای استفاده شده است که به همراه موزاییک های به کار برده شده در این مناره جلب توجه خوبی را برای مسافران بوجود آورده است. این ساختمان در زمان سلطان علا الدین اول ساخته شده است.

۴. مسجد مناره شکسته –  Yivli Minare Mosque

یکی دیگر از بخش های مهم این مجموعه مسجدی است مستطیل شکل که دارای گنبد های زیادی است که هر گنبد شکل های متفاوت و خاص خود را دارد. گنبدهای این مسجد شبیه یکدیگر نبوده و هر کدام دارای شکل خاصی است.

۵. اتاق درویشMevlevihane – 

این اتاق اتاق بسیار بزرگی است که در آن درویشان دعا می‌خوانند و محل عبادت آن‌ها بوده است که به اتاق درویشان معروف است.

۶. مقبره Turbes – 

این بهترین و مشهورترین مقبره‌ای است که در سال ۱۳۷۷ توسط مهمت بی ساخته شده است که دارای طاقی با ۸ ضلع است. بعد از آن مقبره‌ای ۶ ضلعی نیز ساخته شده است که مبوط به نگاره خانوم است که بسیار کوچکتر از مقبره اول است.

۷. حمام –  Baths

این بنا یکی از کوچک‌ترین بخش‌های این ساختمان‌ها است که در مجاورت خانه درویشی است که مردم در آن عبادت می‌کردند. شما هم می‌توانید با خرید تور آنتالیا از ما سفری هیجان انگیز به این مجموعه‌ها داشته باشید.

مسجد منار شکسته آنتالیا از بناهای تاریخی ترکیه به حساب می‌آید و دوستانی که علاقه به دیدن جاذبه‌های تاریخی دارند حتما به این جاذبه تاریخی سر بزنند. این جاذبه نمایانگر تاریخ کهن آنتالیا است و نمایان می‌کند که از حکومت رومی ها تا به هم اکنون چگونه بوده است. در آن زمان این دروازه راهی برای رفتن به شهر آنتالیا بوده است که مسئله بسیار مهمی برای مردمان این شهر محسوب می شود. این بنای تاریخی در خیابان کالیچی در قسمت جنوبی ترکیه شناخته شده است. مسافرانی که می‌خواهند از وسیله حمل و نقل برای رفتن به این بنای تاریخی استفاده نمایند به آنها تاکسی ها و ون های مخصوصی را که برای این جاذبه تاریخی اختصاص داده شده است پیشنهاد می‌کنیم، همچنین برای سوار شدن از تاکسی ها حتما به این نکته دقت نمایید که چه مقدار هزینه از شما برای رفتن به این مکان گرفته خواهد شد تا مشکلی برای حساب کردن آن نداشته باشید. استفاده از اتوبوس بهترین راه و ارزان‌ترین راه برای رفتن به این منطقه است که بیشتر مردمان آنتالیا نیز از این وسیله نقلیه برای رفتن به مکان‌های دیدنی استفاده می کنند. همچنین می‌توانید با اجاره کردن ماشین و رفتن به سمت خیابان سیولک این جاذبه‌ی دیدنی را مشاهده نمایید. سیستم حمل و نقل در آنتالیا بسیار پیشرفته است و مسافران می‌توانند به راحتی به تمام جاذبه‌های این شهر دست یابند به همین منظور شما را به دیدن این جاذبه دیدنی دعوت می‌کنیم. این شهر در تمام سال زیبا است و دارای آب و هوای مدیترانه‌ای خوبی است که به مسافران خود تور آنتالیا را پیشنهاد می‌کنیم تا بتوانند تمام زیبایی‌های این شهر را مشاهده نمایند. باید از هم اکنون به شما بگوییم وجود کوه‌های سربه فلک کشیده و وجود سواحل زیبا توریست‌های زیادی این شهر را برای دیدن انتخاب می‌کنند.

شکست مناره از قدیمی ترین بخش‌های آنتالیا ترکیه است. وقتی که شما در حال قدم زدن در آنتالیا هستید با دیدن این بنای تاریخی زیبا شما به تلاطم خواهید افتاد که از این جاذبه دیدنی دیدن نمایید فاصله این جاذبه دیدنی تا مرکز شهر بسیار کماست و برای رسیدن به آنجا می توانید پیاده یا با دوچرخه به آنجا بروید. وجود فضای آرامش بخش و ساکت یکی از نقاط مثبت این مکان است. همچنین این مسجد با سایر مسجد‌هایی که در آنتالیا ساخته شده است متفاوت است. وجود باغ های زیبا و مناره شکسته از جمله مزیت‌های این جاذبه دیدنی است. این مناره با وجود داشتن شکستگی هنوز هم با ارزش است و مسافران زیادی از این بنا دیدن می‌کنند. مسافرانی که به این جاذبه دیدنی سر می‌زنند این را بدانند که هزینه ورودی برای رفتن به این جاذبه از آنها گرفته نخواهد شد و شما می توانید به صورت رایگان معماری زیبای عثمانی از قدیم تا به امروز را مشاهده نمایید. این مناره دارای رازهای زیادی است. منطقه کالجی که منطقه‌ای است قدیمی این جاذبه‌ دیدنی در آن واقع شده است. مکانی است شلوغ و پرتردد که یکی از بهترین راه‌های دسترسی به آن پیاده است چرا که به راحتی می‌توانید به این بنای تاریخی دسترسی داشته باشید. این مناره در خیابان هساپچی سوکاک واقع شده است که از دروازه هادریان شروع می شود. نام های دیگر این بنای تاریخی مسجد کورکوت یا مسجد کبیر است. آنتالیا با پشت سر گذاشتن امپراتوری سلجوقیان و عثمانی‌ها از بهترین و بزرگترین دیدنی‌های آنتالیا تلقی می گردد و نمایانگر قدیمی بودن این شهر تاریخی است وقتی که در حال گشت و گذار در آنتالیا هستید حتما این بنای تاریخ شما را متعجب خواهد کرد به همین سبب امروزه این مناطق به عنوان مناره شکسته یاد می‌شود. این بنای تاریخی در واقع یک معبد بزرگی بوده است برای رومی ها که بعدها تبدیل به کلیسای با ۵ سالن گنبدی شکل تبدیل شده است. در تمامی این سال‌ها این خیابان به عنوان منطقه قدیمی و باستانی شناخته شده است و همین باعث شده است مسافران زیادی این منطقه را برای دیدن انتخاب کنند.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید