از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

موزه استالین در گرجستان

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

یکی از بهترین نوع سفر، سفرهای خارجی و گشت و گذار در جای جای این کره خاکی است. اگر علاقه‌مند به دیدن نقاط زیبای دنیا و جهان پیرامون خود هستید، کشور گرجستان را هم مد نظر قرار دهید. خیلی‌ها کشورهایی را برای سفر خارجی خود انتخاب می‌کنند که از همه نظر مناسب و جذاب باشد. از نظر آب و هوایی، نقاط دیدنی و گردشگری، تاریخی و هنری و … مهم است که مقصدتان چه کشوری باشد. کشور گرجستان به دلیل داشتن نقاط دیدنی و گردشگری فراوان مورد استقبال شدید مسافران، توریست‌ها و گردشگران بسیاری قرار گرفته است. شاید عده‌ای از گردشگران که به گرجستان سفر کرده‌اند، نام موزه استالین را شنیده باشند. برای دانستن جزئیات بیشتر راجع به کشورها و نقاط گردشگری دیگر خارجی و داخلی و تورهای مختلف و هم‌چنین هتل‌های گوناگون می‌توانید به سایت شرکت هم کوچ مراجعه کنید یا با کارشناسان بخش فروش ما تماس بگیرید. در این پست قصد داریم برای علاقه‌مندان سفر گرجستان، موزه استالین را به طور مفصل توضیح دهیم.

یکی از بهترین، جالب‌ترین و شاخص‌ترین موزه‌ها در کشور گرجستان، موزه استالین در بخش شمال غربی تفلیس است. کشور گرجستان دارای مکان‌های تاریخی فراوان می‌باشد که البته علاوه بر این مکان‌های قدیمی و تاریخی، دارای نقاط مدرن و جاذبه‌های جدید و زیبای بسیاری نیز می‌باشد. کشور گرجستان به دلیل فاصله نسبتا کمی که با کشور ما دارد، تاثیرات زیادی از فرهنگ ایرانی به خود گرفته یا بهتر می‌توان گفت دارای اشتراکات فرهنگی جالبی با کشور ما می‌باشد. به همین جهت مورد توجه گردشگران ایرانی و علاقه‌مندان به فرهنگ ایران قرار گرفته است. سالیانه تعداد زیادی از مسافران ایرانی به این کشور سفر می‌کنند و از جاذبه‌های مختلف این کشور دیدن می‌کنند. خیلی‌ها نیز با سفر به این کشور، از موزه استالین گرجستان خاطره دارند.

موزه استالین در گرجستان|موزه استالین در گرجستان|موزه استالین در گرجستان|موزه استالین در گرجستان

به طور کلی می‌توان گفت موزه‌های کشور گرجستان از جمله مکان‌های مشهوری هستند که خیلی‌ها از سراسر دنیا به این کشور سفر می‌کنند و از انواع نقاط گردشگری و تاریخی آن خصوصا موزه‌ها دیدن می‌کنند. موزه استالین هم یکی از این جاهای فوق‌العاده جذاب است که نظر هر توریست و گردشگری را به خود جلب می‌کند. گردشگران با سفر به این کشور و بازدید از نقاط تاریخی آن، می‌توانند در مورد تاریخ پر رمز و راز آن و زندگی شخصیت‌های بزرگ این کشور اطلاعات کسب کنند. موزه استالین گرجستان مربوط به زندگی ژوزف استالین رهبر اتحاد جماهیر شوروی هم است و آثار تاریخی و اشیا زندگی آن دوران این شخص را به نمایش و در معرض ارائه گذاشته است. گردشگران و توریست‌هایی که به این موزه می‌آیند از کشورهایی هم‌چون ایران، چین، لهستان، روسیه و … هستند که به دلیل نزدیک بودن فرهنگ این کشورها به کشور گرجستان جذب جاذبه‌های آن شده‌اند.

همان‌طور که در بالا عنوان شد موزه استالین به آثار تاریخی و اشیا زندگی ژوزف استالین پرداخته است، جالب است بدانید مردم گرجستان دل خوشی از این شخصیت نداشته و از آن به خوبی یاد نمی‌کنند اما این موزه وسایل مربوط به وی را به خوبی حفظ و نگهداری کرده و به بازدیدکنندگان ارائه داده است. این موزه جذاب دارای سه بخش است که در میدان مرکزی شهر گوری ساخته شده است. موزه استالین گرجستان به طور رسمی در سال ۱۹۵۷ میلادی به ژوزف استالین اختصاص یافت که با سقوط اتحاد جماهیر شوروی و استقلال جنبش گرجستان در سال ۱۹۸۹ میلادی این موزه بسته شد. بعدها دوباره بازگشایی گردید و کم کم به جاذبه‌ای توریستی تبدیل شد. شهر گوری که زادگاه استالین است، در یالت شیدا کارتلی در فاصله ۶۸ کیلومتری شمال غربی تفلیس قرار گرفته است. از جمله آثار تاریخی استالین می‌توان به تختی که بر روی آن می‌خوابید، لباس‌های نظامی و وسایل شخصی به همراه پوتین‌هایش و هم چنین نامه نگاری‌ها و عکس‌ها و … اشاره داشت.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

VIRA

عضویت از 2022

ممکن است دوست داشته باشید