از 0ریال
بررسی در دسترس بودن

موزه تاریخی دولت مسکو – روسیه

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

لغو

غیر قابل لغو

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

موزه تاریخی دولت مسکو در انتهای ضلع شمالی میدان سرخ واقع شده است. موزه تاریخی دولت مجموعه‌ای عظیم از دوران پارینه سنگی تا امپراتوری روسیه را در بر می‌گیرد. ساختمان موزه به اواخر قرن نوزدهم باز می‌گردد که در نوع خود یک جاذبه گردشگری محسوب می‌شود. هر اتاق دارای سبک یک دوره یا منطقه مختلف می‌باشد، برخی از این اتاق‌ها دارای تزیین‌های بسیار می‌باشند که کلیساهای قدیم روسیه را به خاطر می‌آورند.

موزه تاریخی دولت یکی از دیدنیهای مسکو، ساختمانی با دو برج دو قلوی آجری در انتهای شمالی میدان سرخ است. سالانه گالری‌های جدید و نمایشگاه‌های موقت بسیاری از گنجینه‌های سراسر روسیه شامل ابزار آلات اعصار سنگ، برنز و آهن در آن به نمایش گذاشته می‌شوند. بر فراز این ساختمان دو عقاب طلایی دو سر قرار دارد. این موزه یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری مسکو و جاذبه‌های روسیه به شمار می‌رود.

موزه تاریخی دولت روسیه می‌باشد که در حد فاصل میدان سرخ و میدان مانژ واقع شده است. در این موزه طیف گسترده‌ای از آثار باستانی به جای مانده از قبایل بدوی ماقبل تاریخ که در روسیه کنونی می‌زیسته‌اند وجود دارد. همچنین در این موزه آثار قیمتی و گرانبهایی که توسط اعضای خاندان رومانوف به دست آمده نیز وجود دارد. شمار کل اشیاء موجود در این موزه به بیش از یک میلیون می‌رسد.

این موزه در سال ۱۸۷۲ توسط ایوان زابلین الکسی یوراروف و سایر علاقه مندان به فرهنگ اسلاوی نژادی اروپای مرکزی و شرقی و علاقه مندان به ترویج تاریخ روسی و خود آگاهی ملی تأسیس شد.

ساختمانی با دو برج دو قلوی آجری در انتهای شمالی میدان سرخ که بر فراز آن دو عقاب طلایی دو سر خودنمایی می‌کنند. سالانه گالری‌های جدید و نمایشگاه‌های موقت بسیاری از گنجینه‌های سراسر روسیه شامل ابزار آلات اعصار سنگ، برنز و آهن در آن به نمایش گذاشته می‌شوند این موزه تاریخی در سال ۱۸۷۲ به دستور امپراتور الکساندر دوم (Alexander II) تأسیس شد. پروژه ساخت آن به وسیله دو معمار به نام‌های شروود (Shervud) و سیمنوف (Semenov) طراحی شد.

ساختمان موزه در میدان سرخ و مرکزی‌ترین نقطه مسکو روبه روی کلیسای جامع سنت باسیل (Saint Basil) که بین سال‌های ۱۸۷۶ تا ۱۸۸۱ ساخته شد، قرار دارد.  موزه تاریخی دولت موزه اصلی ملی روسیه است. در اینجا می‌توان شاهد صنایع دستی تاریخی و بناهای یادبود از دوران باستان تا مدرن بود. آن بزرگترین مرکز علمی و فرهنگی است.

این موزه تاریخی آخرین بخش نمایش خود را در سال ۲۰۰۶ تکمیل کرد. در این موزه ۳۹ سالن در دو طبقه وجود دارد که تاریخ روسیه از قدیمی‌ترین روزهای آن تا ابتدای قرن بیستم را به نمایش می‌گذارند.

نمایش آثار از طبقه دوم شروع می‌شود. در این طبقه شما می‌توانید دوره‌های مختلف تاریخ روسیه را ببینید: جوامع اولیه روسیه، روسیه باستان، دوره چندپاره بودن سرزمین روسیه، جنگ با مهاجمان خارجی، یکپارچه شدن کشور، فرهنگ روسیه و کشف سیبری. سالن نمایش تاریخ روسیه در دوره پتر اول (Peter I): سیاست، فرهنگ و اقتصاد روسیه- در طبقه سوم قرار گرفته است.

مجموعه موزه تاریخی دولت شامل یافته‌های باستان شناسی، دست نوشته‌ها، اولین کتاب‌های چاپ شده، شمایل‌های باستانی، تسلیحات و جواهرات، شاهکارهای سرامیکی و شیشه‌ای، نمونه‌هایی از لباس‌های ملی و بسیاری از اشیاء دیگر است. در اینجا می‌توانید شاهد وسایل تزارهایی مانند ایوان چهارم (Ivan IV)، معروف به مخوف، پتر اول و وسایل نمایندگان خاندان رومانوف (Romanov) باشید.

افرادی که نقاشی دوست دارند از دیدن آثار بسیاری از نقاشان معروف در این موزه لذت خواهند برد. در مکانی به وسعت ۴ هزار متر، نزدیک به ۲۲ هزار شیء وجود دارد و تماشای تمام آثار این موزه، حدود ۳ کیلومتر پیاده روی را پیش روی بازدیدکنندگان قرار خواهد داد.

نمایش بیشتر

موقعیت فعالیت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس ۰ بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 0ریال

سازماندهی شده توسط

hamkooch

عضویت از 2020

ممکن است دوست داشته باشید